Kansas City Chiefs, genç oyun kurucusu Patrick Mahomes’in paslarının hedefi olabilmesi için aradığı ismi buldu. Chiefs, Los Angeles Rams wide receiver’ı Sammy Watkins ile 30 milyon doları garanti olmak üzere 48 milyon dolar değerinde, üç yıllık bir sözleşme imzaladı.

Tyreek Hill ve tight end Travis Kelce ile birlikte Watkins’in aynı kadroda olması head koç Andy Reid’e sahada topun hedefini genişletme imkanı verirken, Mahomes’un starter olarak sahada olacağı ilk sezonunda bu isimlerle çalışması başarılı bir sezon geçireceğini neredeyse kesin hale getiriyor.

Watkins, kariyerinin ilk senelerinde sakatlıklarla uğraştığı Buffalo Bills tarafından geçtiğimiz sezonun başında Los Angeles Rams’e takas edilmişti. Rams’in playoff yapmasında önemli pay sahibi olan yıldız oyuncu, sezonu bitimiyle free agent piyasasına en yetenekli wide receiver’lardan biri olarak girmişti.

Rams takımı Watkins’i kadrosunda tutmak istese de Watkins, aldığı bu teklifle kendi mevkisinde oldukça iyi şartlarda bir anlaşma imzalamış oldu. Sakatlıklarla dolu bir geçmişe sahip olmasına rağmen, bu rakamla Chiefs’in sözleşme imzalaması Watkins’in sağlıklı iken gösterdiği performanstan kaynaklanıyor.

Her ne kadar 15 yıldır ligde oynuyormuş gibi hissettirse de, Watkins henüz 24 yaşında genç bir yetenek. Sağlıklı olduğunda inanılmaz hızıyla bilinen Watkins, Hill ve Kelce ile takımın dinamiğini bir hayli yükseltecek. Takımın koşu oyunlarını üstlenen tarafın Kareem Hunt olması ise, 2018 sezonunda koç Reid’in sahada kullanacak birçok silahı olduğu anlamına geliyor.

Mahomes’in off-season da tam olarak kendini oyuna vermesi ve Watkins’in takıma pahalıya patlasa da kadroya katılmasıyla, önümüzdeki sezon Chiefs adına eğlenceli bir hücum takımı izleyeceğiz gibi duruyor…