Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Forum Hakkında Soru-Sorunlarınız için:
http://www.nfltr.com/forum/index.php?topic=53.0
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

İletileri Göster

* Mesajlar | Konular | Eklentiler

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - lycantrophic

Sayfa: [1] 2 3 ... 23
2
Serbest Bölüm / Ynt: Tom Kelly...
« : Şubat 15, 2012, 13:19:16 »
O adamı çözebilen pek yok ama  :D bence ben QByim ama daha önceden hiç QBlik yapmadım diyen elemanlar çıkmasın diye öyle demiş olabilir gibime geliyor. Gelişmeleri burdan paylaşmaya devam ederim.

3
Serbest Bölüm / Tom Kelly...
« : Şubat 14, 2012, 09:01:41 »
Tanıyan tanır; bilmeyenler de tanıyanlara sorsun, afrikada takılıyordu, yamyam kabilesine bulaştı kesin yediler onu orda diyordum da yıllar sonra işi düşünce bir email geldi. Tanzanya'ya gitmek isteyen QB varsa haber versin, uçak konaklamayı filan karşılıyor galiba. Ama orda aslanlar filan yerse karışmam. :)

Currently, I am on my way back to Dar es Salaam, Tanzania(where NFLPA
Atlanta President Solomon Brannan of KC Chiefs of SUPERBOWL I) and I
formed a team last Nov at UDSM in Dar es Salaam.

I have also started a new team in nearby Kenya.

In August, 2012 Solomon is bringing over 20 NFL veterans to Dar es
Salaam, Tanzania when they host the annual EAST AFRICAN UNIVERSITY
GAMES, when American football will be added to the curriculums of dozens
of other East African universities sending their soccer, track and
basketball teams and learning football. Most of the equipment has been
sent on a container.

However, all of the NFL vets are retired. I need 4 former QB's to lead
novice teams from Kenya, Rwanda, Uganda and host Tanzania; one from
Turkey, one each from Russia, Nicaragua and China.

Can you connect me with a Turkish volunteer QB for airfare, room and
board for the week of Aug 11-19, 2012?

Also, my book is rewritten on ebook called GRIDIRON DIPLOMAT.

See attached news article in Tanzanian newspaper.

I return from Dar es Salaam February 27, 2012 via Istanbul on Turkish
Air at 9:50am to stay for a day to meet you guys and the Turkish QB.
Then I leave for Washington, DC the next morning of Feb 28.

4
NFL Tartışma Platformu / Ynt: NFL Playoffs 2012
« : Ocak 11, 2012, 16:32:14 »
En iyi koşu hücumu ? McGahee ve Tebow ile mi?

Broncos hücumu maç başına 164.5 yard koşu ile NFL'de birinci sırada. Safety'lerin yaptığı da blitz değil arkadaşlar, koşuya yardım için boxa geliyorlar; her türlü saçma ama blitz değil işte. Lebau normalde iyi adamdır sağlam adamdır da bunadı mı ne yaptı bu maçta o mu ortaya çıktı bilemiyorum.

5
NFL Tartışma Platformu / Ynt: NFL Playoffs 2012
« : Ocak 11, 2012, 09:31:34 »
Maçı daha yeni izledim, steelers savunma koordinatörünün kafası güzelmiş heralde, koşuyu engellemekle kafayı bozmuş, safetyleri linebacker oynatmış maçın çoğunda. Güzel kardeşim, adama sormazlar mı tamam hadi koşuyu durduruyorsun ama safetynin ikisini birden sürekli bu kadar ileri çekip durunca arkası boş kalır 500 yard pas yiyeceğini hiç mi düşünemedin diye? Strateji denen bişey var ya bu kadar salak da bir savunma oyun planı olabilir mi?

Broncos iyi gidiyor, optionı severim; Tebow da ayrı bir zevkli. Adamın NFLi renklendirdiği kesin. Yoksa dur pocketta oraya salla topu buraya salla dur, içerden RB koşsun arada. Elenirler büyük ihtimalle sonraki roundda, ama Tebow sayesinde NFLe biraz NCAA havası geldi, iyi oldu. 

6
15 gün içinde resmi dilekçenize cevap alamazsanız bir üst kurula gitme hakkınız vardır; 60 gün içersinde yine bir sonuç alamazsanız dava açma hakkınız bulunmaktadır hukuki olarak.

7
Kulüpler Ligi Tartışma Platformu / Ynt: Basında TAFL
« : Aralık 30, 2011, 18:08:48 »
"Oyunda “kaskla” karşı takımın oyuncusuna vurmak, rakibin kaskını tutmak (boynu dönmesin diye) ve ona tekme atmak yasak. Bunun dışındaki bütün hareketler ise serbest..."

Basında sanki amerikan futbolunun kuralı kaidesi yokmuş gibi verilmesi, amerikan futbolunun içinde olanların da ta en baştan beri buna göz yumuyor olması çok üzücü. Ondan sonra alt alta üst üste harala gürele bişeyler yapıyorlar demeleri normal. Mesela bu cümleye göre rakibin gözünü çıkarmak da serbest oluyor. Enteresan.

8
Bu sene lig iyice şaka gibi bir hal almaya başladı; bunca yıllık takım menfaati olarak görülen ama aslında bütün olarak Türkiye'deki amerikan futboluna zarar veren alicengiz oyunlarının, entrikaların, atıp tutmaların birikip taşması aslında bütün bu olanlar. Ege'nin maçı oynamaya en baştan niyeti olmadığı şu belirtilen bahanelerden de belli; maç oynamaya niyeti olduktan sonra insanlar bu oyunu kum sahalarda dikenler içinde, gittikleri deplasmanda konaklamadan ya da gece sahada yatarak da oynadılar yeter ki oyun oynanmak istensin. Federasyon ayrı bir dünya tabii, kimin borusu orda öterse yönetmelikmiş kuralmış şuymuş buymuş takan ipleyen yok; yeter ki kendi adamını sok oraya. Çözüm ne? Küçük düşünmeyi, küçük hesaplar peşinde koşmayı, bugünü kurtarmaya çalışırken yarını feda etmeyi bırakabilmek gerekiyor.

9
Federasyona adamını sok, ondan sonra istediğin zaman maçların ertelensin keyfine göre, öyle ciddi bahaneye de gerek yok; yok yılbaşı içicez edecez de. Oh ne ala memleket valla. Bu amerikan futbolu iki seneye toptan batar bu gidişle. Kapatın federasyonu amerikan futboluyla ilgilenenler cemiyeti kurun boşverin oynamayı filan.

11
TAFL Takım Forumları / Ynt: İstanbul Cavaliers
« : Aralık 05, 2011, 20:48:14 »
İki sezon önce şampiyon olmuş bir takımın kapanması seni niye sevindiriyor ciddi merak ediyorum. Amerikan futbolu toptan bitse iyice bir rahatlayacaksın heralde bu zihniyetle.

12
TAFL Takım Forumları / Ynt: İstanbul Cavaliers
« : Aralık 03, 2011, 09:34:31 »
İşin bir de maddi boyutu da var tabii.  ;D Para var huzur var diyosan sorun yok.  :-*

13
Kimse hoşlanmaz sevmez tarzı bir yorumda bulunmayı bütün koşu ağırlıklı formasyonlar konusunda doğru bulmuyorum. Oyuncu olduğum zamanlarda Gazi'ye karşı oynamaktan zevk aldım; seyretmek de zevkliydi bence. Sonuçta amerikan futbolunun doğuş noktası koşu oyunlarıdır; pas oyunları göz boyama gibi geliyor bana, oyun da doğasından uzaklaşıyor. Evet o adam topu attı bu adam topu tuttu savunmadaki biri iteledi düştü; hadi böyle devam edelim. Yakan top mu oynuyorsunuz arkadaşım bu ne ya?  :) Oyunla çok alakası olmayan insanlara bu olaylar daha geniş bir alanda olduğu için daha çekici gelebilir doğrudur, bu kadar popüler hale gelmesinde de bu pas oyunlarının etkisi vardır. Ama popüler müzik geliyor aklıma, oyunun derinliği, ruhu kayboluyor bence bana göre. Açıkçası art arda sürekli pas oyunu izlemektense oturur DW, single wing, flexbone ws. izler nasıl bir oyun oynuyorlar ne taraftan saldırıyorlar ne amaçlıyorlar bulmaca gibi onu çözmeye çalışırım daha iyi. Mesela Justin Bieber neyse Tom Brady benim için odur.  :P Türkiye konusuna gelirsek de sürekli pas atalım diye bir fantazi var özellikle yeni kurulan takımlarda, öncelikle koşabilecek seviyeye gelebilmek önemli aslında oyuna da alışabilmek ısınabilmek açısından. DW'e dönmek gazi açısından da bir milat olmuştur bence, DW ve gaziyi bir arada anmak da normal bişey. DW biraz sınırlı bir formasyon; bir yere kadar gelebileceği belki doğru; ama mesela triple option oynayabilen flexbone'a benzer bir sistemi oturtmuş orta karar bir savunması olan bir takımın rahatlıkla şampiyon olabileceğine inanıyorum; illa da spread dizilip pas atmak şart değil; zaten koşuları sağlam takımlar şampiyon oluyor genelde.

14
Ben de gece geç yatmış ertesi gün de uyanamamış diye duydum; aramış taramış herkes, telefonunu da açmamış.  ???

15
Profesyonel amatör ayrımını dile getirirken terimleri yanlış kullandığımı farkettim, biraz işin kolayına kaçtım. Şöyle diyelim; merak ettiğim şu; şimdiki gibi devam edelim, zaten iş, güç, dersler, sınavlar zart zurt var aga uğraşmaya değmez bu böyle devam etsin ara sıra maçımızı yapar kendi aramızda takılırız mı diyor insanlar yoksa daha organize olup en azından sporu biraz izlenebilir, takip edilebilir hale getirmek amaçtır mı deniyor? Yok böyle devam etsin çoğunluğun fikriyse zaten çaba gösteren bir avuç insanın çaba göstermesine de gerek yok, atıp tutmaya da gerek kalmıyor bence bu durumda. İkinci şıksa eğer istenen ligler en kısa zamanda en verimli nasıl gerçekleştirilir, maç organizasyonu nasıl yapılmalıdır, genel anlamda amerikan futbolu nasıl ilerletilebilir onların tartışılması, bir şekilde çözüme ulaştırılması gerek. Bir öneri de birinci lig ikinci lig sportif başarılara göre belirlenmez, belirli gelişimsel kıstaslar belirlenir. Bu kıstasları sağlamaya hevesli takımlar birinci ligde yer alır, ikinci ligdeki takımlar da daha rahat takılırlar. Her takımın isteği, hedefi aynı olacak diye bir kural yok.

Kerem'in bu konuyla ilgili dediklerine de katılıyorum.

Sayfa: [1] 2 3 ... 23
Copyright © 2006 - 2019 NFLTR™
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.106 saniyede 23 sorgu ile oluşturulmuştur