Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Forum Hakkında Soru-Sorunlarınız için:
http://www.nfltr.com/forum/index.php?topic=53.0
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Koşan mı, Pas veren mi?  (Okunma sayısı 25111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CROWS#2 Nafiu

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Koşan mı,Pas veren mi?
« Yanıtla #15 : Aralık 28, 2006, 12:11:29 »
Tabiki pas atan QB... Cok kosan Qb herzaman takimin sezon bitmeden yalniz birakir :D
WE STILL BLOCK WE STILL TACKLE....

Çevrimdışı #12# umut

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Aralık 28, 2006, 15:47:08 »
Tabiki pas atan QB... Cok kosan Qb herzaman takimin sezon bitmeden yalniz birakir :D

KESİNLİKLE EVET
herkes kendi işini yapıp kendine baksa dünya ne güzel olurdu dimi yaaa.

***I LOVE MY TEAM & BROTHERS... ***

Çevrimdışı Evre

• Evre Baltalı
  • Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Aralık 28, 2006, 21:17:47 »
Birde o atilan pasi tutan biri lazim :)
Yüzmeye devam et...

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #18 : Aralık 29, 2006, 00:09:51 »
nfl izleyicisi bence sahada uzun kısa ama pas itiyor. havada süzülen ve wr nin eline postalanmış bir top ve yırtınınan cornerlar. zaten rblerle yapılan pas oyunlarıda çok fazla.

dediğin gibi olsaydı MV bu kadar ilgi görmezdi, nfl in yeni yüzü olmazdı bence...
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı taner

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
    • Dolphins
« Yanıtla #19 : Aralık 29, 2006, 01:16:12 »
koşu oyunları herzaman için bana keyif vermiştir özelliklede çatır çatır vurarak gidilen koşular ondan benim oyum koşudan yana , ama kısa paslarıda iyi olmalı ki rakip tedbir aldığında defansı çözebilsin.
Taner HACİBEKİROĞLU

Çevrimdışı Evre

• Evre Baltalı
  • Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : Aralık 29, 2006, 02:56:33 »
koşu oyunları herzaman için bana keyif vermiştir özelliklede çatır çatır vurarak gidilen koşular ondan benim oyum koşudan yana , ama kısa paslarıda iyi olmalı ki rakip tedbir aldığında defansı çözebilsin.

Simdi tarisma farkli yone sapacak ama kosuya onlem alindiginda ozellikle kisa pas nasil cozum oluyor ? :) Yani fikrini merak ettim
Yüzmeye devam et...

Çevrimdışı taner

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
    • Dolphins
« Yanıtla #21 : Aralık 29, 2006, 09:16:50 »
koşu için kapanan defansın linebacklerin arkasına atılacak paslarda oyun açılır bildiğin başka bi yöntem varsa seninde fikrini duymak isterim?
Taner HACİBEKİROĞLU

Çevrimdışı Evre

• Evre Baltalı
  • Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Aralık 29, 2006, 17:06:51 »
Yani disa kosarsin ice kosarsin sonra receiverlara fade pas  atarsin... Screen paslara yonelirsin... Playaction oyunlarina godersin... Kosu icin kapanan deyice benim aklima hep boxtaki adam sayisinin artirilmasi geliyor o zamanda olay degisiyor :) Kisa pas derken neyi kastettigini anlamistim o yuzden sordum :)
Yüzmeye devam et...

Çevrimdışı #12# umut

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Aralık 30, 2006, 10:03:07 »
dediğin gibi olsaydı MV bu kadar ilgi görmezdi, nfl in yeni yüzü olmazdı bence...

kesinlikle mv hakkınd ahaklısın ama gel görki kimle mv macı izlesek eee hani bu adam koşuyordu bu maç neden yamadı diye bir soru soruyor. tabi uzmanı olmadığım için ne biliyim diye bir cevap veriyorum. ama bence bu nfl in pazarlama stratejisinden kaynaklanıyor. adam süper o ayrı ama benim tarzım değil. en azından onun rb si olmak istemezdim. daha iyi bir rb transfer edildiğinde yanına ne olucak ben onu merak ediyorum.
herkes kendi işini yapıp kendine baksa dünya ne güzel olurdu dimi yaaa.

Çevrimdışı kadir99

• #99 KADİR
  • Pro Bowler
  • KARTALLAR-CAVS-WARRİORS-KARTALLAR(***)
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: SELÇUK KARTALLAR
« Yanıtla #24 : Aralık 30, 2006, 14:33:29 »
kesinlikle mv hakkınd ahaklısın ama gel görki kimle mv macı izlesek eee hani bu adam koşuyordu bu maç neden yamadı diye bir soru soruyor. tabi uzmanı olmadığım için ne biliyim diye bir cevap veriyorum. ama bence bu nfl in pazarlama stratejisinden kaynaklanıyor. adam süper o ayrı ama benim tarzım değil. en azından onun rb si olmak istemezdim. daha iyi bir rb transfer edildiğinde yanına ne olucak ben onu merak ediyorum.
evet herkez işini yapmalı...
kendini yıldızlastırmaya calısmak... diyer takım arkadaslarının hakkını yemek olur ....
cunkı insiyatif sende ...kimse senden zorla elinden top alıcak deyilll sen vericenki topu rb de kossun...demi ama
AMERİKAN FUTBOLU BİR KÜLAH DONDURMAYA BENZER...
TATLİ OLAN KISMI BİTİNCE GERİYE SADECE SİVRİ BİSEY KALİR Kİ ONUDA HER ZAMAN YA KALBİNDE YADA KEMİKLERİNİN BİRİNDE SAKLARSİN...(PLATİN OLARAK):)

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #25 : Aralık 31, 2006, 03:36:49 »
bencede qb pas atmalı, favre gibi olmalı ama gel görki bu devirde MV gibi olanlar ilgiyi topluyor, sportif başarı konusunda başarılı olabiliyorlarmı ayrı konu tabii ama MV nin yanına iyi bir RB gelirse falcons ın koşu oyunlarını kimse durdurmaz, ee kime önlem alıcaksın ikiside aldımı gider..
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı Evre

• Evre Baltalı
  • Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Aralık 31, 2006, 05:48:34 »
Kosa bilen QB lerin en buyuk avantaji Pas laneleri kapandiginda onlerinde acilan boslugu degerlendirebilmeleri .... yoksa Rb gibi kosan qbyi kim ne yapsin
Yüzmeye devam et...

Çevrimdışı KSK_EAGLES

• Rookie
  • *
  • 35 1/2 BIZ KARSIYAKALIYIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Ocak 02, 2007, 02:18:38 »
Bu sorunun cevabi assagidaki sorunun cevabinda saklidir :

SORU: Vince Young ile Michael Vick nerede off seaosn'da?

off season'i bosverin...sadece neredeler? Her ikiside kosmak yerine 2. ve 3. reciever opsiyonlarina goz atsalardi, simdi ikiside play offlardaydi.....

Eger Vince Young gercekleri gorupde kosmayi birakirsa, gelecekte cok cok iyi bir QB olabilir....
35 1/2 BIZ KARSIYAKALIYIZ

Çevrimdışı Evre

• Evre Baltalı
  • Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : Ocak 02, 2007, 03:29:10 »
Bu sorunun cevabi assagidaki sorunun cevabinda saklidir :

SORU: Vince Young ile Michael Vick nerede off seaosn'da?

off season'i bosverin...sadece neredeler?

Eger Vince Young gercekleri gorupde kosmayi birakirsa, gelecekte cok cok iyi bir QB olabilir....

Kesinlikle katilmiyorum Farve da post seasonda yok... NFL de play off a gitmek sadece bir oyuncuyla olmuyor malesef... Falcons da Titansda yeni yapilanma icinde olan takimlar heleki Titans bir oyuncu almakla harikalar yaratmalarini bekleyemezsiniz...

Benim kisisel gorusum young da vick te bu oyunun gelecegine atilan adimlar... Sadece bu yapiya uygun offencelerin gelismesi, onlarin oyun tarzina uygun koclarin yeni sistemler gelistirmesiyle Footballa yaptiklari katki on plana cikacaktir...

Bakiniz Falcons iki mac cift qb ile oynamaya calisti Back up qb snap alirken Vick Rb pozisyonundaydi... Bunlar tabiki baslangic ama daha etkili sistemler gelisecektir...

Her ikiside kosmak yerine 2. ve 3. reciever opsiyonlarina goz atsalardi

buna katiliyorum Ikinci ucuncu opsiyonlarina bakmalilar hatta kosmaya basladiktan sonrada line of scriamage i gecene kadar bakmalari lazim... Ama Nice qbler vardir onlerinde 30 yard varken sack edilen...

dahada uzatmadan kesiyorum sonra kendime kiziyorum bundan yazi cikardi burda harcadin diye... :)
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2007, 03:30:00 Gönderen: evre »
Yüzmeye devam et...

Çevrimdışı KSK_EAGLES

• Rookie
  • *
  • 35 1/2 BIZ KARSIYAKALIYIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Ocak 02, 2007, 09:27:05 »
Play offlara gitmek elbetteki bir oyuncuyla olmuyor ama QB en etkili eleman.  Yakim kurulurken once istenilen oyun sistemine uygun QB alinir ve takim onun etrafinda kurulur. Atlantada Vick son 5 sezonun 4 sezonunda degisik ofens oyunculariyla oynadi....Neden? 4 sezon alinan onlarca ofens ouncularimi cok kotuydu? Bence hayir. Tam aksine Vick turundeki bir QBye uygun ofens kurulamiyr cunkii adam QB olacagina running backlik yapiyor...Bu sene 1000 yardi gecti...Bu ne demek?

Ofensive line  Vick'imi korusun, nasil koruyacak? Play pass olarak call edilmis...Ama Vick kosmaya basliyor...ondan sonra Vick 10 yarda ulasmadan cogu zaman uzerinden karsi defans oyuncularindan 3-5 tane tir geciyor...sonra Vick amcam sakatlandi..Haydiiiii, simdi ne olacak? Benim franchise oyuncum sakatlandi...neden? Kosmak istedi...simdi offensive line ne olacak?

Neyse Vince konusunda ise, osmasinda cok TD to Interception ratiosuna dikkat etse bence cok daha iyi olacak...Ben ne yapayim kosa kosa red zone'a gelmis amcam ama 10 yarddan touchdown pass yapamiyor....

Bana gore : Herkesinkabul edecegi gibi takim QB etrafinda duzenlnir. QB sakatlanmasi en istenilmeyen olaydir. 3 veya 5 step back yapan QB lerin sakatlanma olasiligi kosan QBlere gore hemen hemen hic yoktur. Bak daha bu hafta Vick yine sakatlandi eden?

Blitz yaptik, blitz yapinca ne olur? Demek ki back field'da bosluklar verdik degilmi....yani kendine 1 saniye daha alabilse mutlaka 20-30 yardlik bir pass yapacak ama yok..blitzi gordu, offensive lineina guvenmedi...yay gibi kosmaya basladi ve bizim eleman tackle edince kotu bi sekilde sakatlandi.

Ya haftaya Atlanta play offlara katilsaydi? Ya bu maclari play-offlara katilma maci olsaydi? KIM VERECEKTI BUNUN HESABINI?

Bi haber daha...JIM MORA kovuldu...Atlantanin kocu....bugunki haberlere gore hemen arkasindan VIVK'in gonderilmesi soz konusu...Neden? herkes ayni noktada bulusuyor..butun yazarlar, Madden, herkes kosan QB olmaz diyor ve Atlanta sahibide ayni seyi dusunuyor...Vick'de gidici.....

son hep boyle olur....

Neyse......bence running QB olmaz, olmamali.....
35 1/2 BIZ KARSIYAKALIYIZ

Copyright © 2006 - 2019 NFLTR™
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.11 saniyede 26 sorgu ile oluşturulmuştur