Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üye olmadan ve mesaj atmadan önce Forum Kurallarını okuyalım:
http://www.nfltr.com/forum/index.php?topic=54.0
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: NFL Playoffs 2015  (Okunma sayısı 18673 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Run DMC

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
NFL Playoffs 2015
« : Ocak 03, 2015, 12:42:20 »
LeVeon Bell'in kesin olarak oynamayacağı açıklandı, büyük kayıp. Bell olmadan nasıl oynayacaklarını izlemek enteresan olacak.
Görkem Şahinoğlu
Oakland Raiders & Dallas Cowboys Yazarı

Çevrimdışı SKaldirimci

• Pro Bowler
  • Baltimore Ravens - Michigan State Spartans
    • Profili Görüntüle
Ynt: NFL Playoffs 2015
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2015, 18:40:26 »
LeVeon Bell'in kesin olarak oynamayacağı açıklandı, büyük kayıp. Bell olmadan nasıl oynayacaklarını izlemek enteresan olacak.

Isleri tabiki zorlanacaktir ancak Ravens'ta da hucumun temel taslarindan LT Eugene Monroe oynayamayacak. Ben sanslari esit goruyorum herseye gebe bir mac.
Süphan Kaldırımcı

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2015, 21:03:26 »
Başlığı açmayı unutmuşuz ben hemen tarihe not misali tahminlerimi yazayım..

Baltimore Ravens - Pittsburgh Steelers
Le'Veon Bell'in oynamayacak olması karşılaşmayı çok ortada bir maç haline getirdi. Pittsburgh, saçma sebeplerle LeGerretta Blount'u sezon ortasında gönerdiğine bin pişmandır. İbre şuanda Ravens'tan yana olsa da ben Antonio Brown ve Martavis Branyt durdurabileceklerini düşünmüyorum. Tahminim: Steelers

Cincinnati Bengals - Indinapolis Colts
Luck, top kayıplarını biraz abartsa da sezonu en iyi QB'ler arasında tamamladı, geçen sezonda özellikle mucizevi Kansas City Cheifs galibiyetiyle takım playoff'larda oldukça tecrübe edindi. Bengals ise üç yıldır burayı geçemiyor. Dalton'ın choke etmeleri yüzünden gönlüm ne kadar Bengals istese de.. Tahminim: Colts

Dallas Cowboys - Detroit Lions
Tony Romo ve Matthews Stafford sadece bir maç için değil kariyerleri için oynuyorlar. İkisinin de choke etme ihtimali var. Detroit'in savunması, Cowboys'tan iyi, Cowboys'un koşu hücumunu da Detroit'ten. Diğer yönleri iki takımın da çok benziyor. Bence en ortada maç bu. Tahminim: Cowboys

Arizona Cardinals - Carolina Panthers
Cardinals'ın malum sakatlıklarından sonra sonucu en belli maç bu oldu bence. Sadece savunma ile iyi bir Panthers'ı yenmek çok zor ve Panthers sezon sonunu gerçekten iyi getirdi. Cardinals'a bu vasat hücum takımıyla Panthers savunması karşısında şans vermiyorum. Tahminim: Panthers
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı sakinci

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2015, 21:40:27 »
Herkese selamlar, playoff heyacanında yeniden beraberiz.

Baltimore Ravens - Pittsburgh Steelers
Yakın geçer, Big Ben farkıyla pittsburg

Cincinnati Bengals - Indinapolis Colts
İndiana çok rahat.

Dallas Cowboys - Detroit Lions
Dallas çok rahat

Arizona Cardinals - Carolina Panthers
Carolina.

Çevrimdışı SKaldirimci

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ocak 03, 2015, 23:04:12 »
Baltimore Ravens @Pittsburgh Steelers

Mr. Flacco playofflarda farkli bir kimlige burunuyor ve sezonun son 6 macinin 4'unde 100 QBR uzerine cikmayi basardi fakat Big Ben ise 3 Super Bowl ve iki sampiyonluk ile Playoff tecrubesi en yuksek olan isimlerden biri. Defansif tarafa gecince ise secondaryler evlere senlik. Hatta karsilastirilamiycak kadar kotuler bu yuzden DL ve LB pozisyonlarini ele aldigimizda Ravens'in avantajinin cok daha fazla oldugunu dusunuyorum ve Bell'in olmayisi butun savunmayi rahatlatacaktir. Dumervil bu sene Houston'in ardindan sacklerde ikinci oldu. Terrell Suggs ile beraber mukemmmel bir tandem olusturdular ve yorulduklari zaman yerlerine Courtney Upshaw ve Pernell McPhee ikilisi giriyor ki bu genc adamlar gelecekte cok buyuk oyuncular olucaklar. Ayrica caylak CJ Mosley de bu sezon tacklelarda ilk 10'un icerisinde ve Alabama'da buyuk maclar oynadi. Bunlarin avantajindan dolayi tahminim;
RAVENS

Arizona Cardinals @Carolina Panthers

Arizona sezona mukemmel girdi ve surekli takimin kilit oyuncularini kaybetti. Oncelikle Carson Palmer ardindan Drew Stanton ve Andre Ellington, Larry Fitzgerald sakatlandi fakat defansin en onemli isimlerinden Daryl Washington sezonu madde kullanimindan dolayi kacirdi ve Darnell Dockett gibi bir canavardan faydalanamadilar. Carolina ise formda fakat son kazandigi maclar Saints, Bucs ve Falcons maclariydi ki cok kotu gecen sezonu iyi bitirme sansi kazandi Cam Newton. Bunu da iyi kullanarak buralara kadar geldiler. Ama onlarin basinda bir Bruce Arians yok. Tahminim;
CARDINALS

Cincinnati Bengals @Indianapolis Colts

Andy Dalton her sene super savunmalarla buralara kadar geldi her sene de ilk macta tokatladilar. Bu sende AJ Green ve Vontaze Burfict yokken Andrew Luck ve saz arkadaslari Dalton'u samar oglanina cevirecektir. Mac hakkinda konusmaya pek gerek yok. Tahminim;
COLTS

Detroit Lions @Dallas Cowboys

Dallas Cowboys ligin en iyi kosan running back'ine ve ligin en iyi hucum cizgisine sahip. Ayrica ligin en iyi ikinci receiveri da onlarda. Ama oyun kurucularinin omuzlari bu takimi tasimak icin cok kuvvetli degil. Romo tabiki iyi bir oyun kurucu ama ne yapacagini hicbirimiz bilemeyiz. Detroit ise yillardir Megatron'un yanina aradigi ikinci adami bulmus durumda. Savunmalari ise tek kelimeyle muhtesem. Ligde Calvin'i durdurabilecek adam yok ama Dez'i arada sirada durdurabilenler cikiyor. Ben bu macin cok cekismeli gececegini dusunuyorum ama tahminim;
LIONS
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2015, 23:52:23 Gönderen: SKaldirimci »
Süphan Kaldırımcı

Çevrimdışı smash

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ocak 04, 2015, 00:04:54 »
Panthers maça çok hızlı başladı , şimdilik Cardinals pek cevap veremiyor ama bu maçı kazanmak istiyorlarsa hücumda varlık göstermeleri gerek.
This team's going to win a Super Bowl at some point and it's going to be exciting when that time comes. And when we look back we'll know who was on what side of the fence during the tough moments.

Tony Romo

Çevrimdışı Run DMC

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ocak 04, 2015, 01:09:59 »
Ben de bir eksiklik var diyordum ama  ;D

Cardinals @Panthers

İlk yarı bitmek üzere ve Panthers 24-0 önde olması gereken maçta üst üste üç basit hatayla 10-14 geride. Cardinals koşu durduramıyor eğer Newton kendine gelirse maçı hala rahat şekilde kazanırlar. Ryan Lindley'le Cardinals'ın maç kazanması imkansıza yakın ancak Panthers'ın yaptığı gibi hatalar gerekiyor. Panthers toparlanıp kazanır.

Ravens @Steelers

LaVeon Bell'in sakatlığı büyük sıkıntı, yerine kimin oynayacağı bile belli değil. Ravens'ın savunması koşuya karşı zaten iyi şimdi avantajları daha da arttı ama topu Big Ben'in eline vermek isteyecekleri bir şey değil. Ravens secondary'si play off takımları içinde belki de en zayıf olanı. Bell'in yokluğuna rağmen Steelers kazanır diyorum.

Bengals @Colts

AJ Green'in kesin olarak oynamayacağı açıklandı ve bununla birlikte Bengals'in az olan şansı sıfıra doğru serbest bir düşüş yaşadı. Jeremy Hill ile güçlü bir koşu hücumuna sahip Bengals ama Colts'u sadece koşarak yenebileceklerini sanmıyorum.

Lions @Cowboys

Maç önü yazımı okumadıysanız okumanızı rica ediyorum. Dallas kazanır.
Görkem Şahinoğlu
Oakland Raiders & Dallas Cowboys Yazarı

Çevrimdışı SKaldirimci

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Ocak 04, 2015, 03:10:48 »
İlk maçtan yattık, 77 yard alan Cardinals hücumuna selam olsun.
Süphan Kaldırımcı

Çevrimdışı PackerBuck

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Ocak 04, 2015, 03:46:30 »
ben steelers ve colts'un kazanacağını düşünerekten, divisional için bi tahminde bulunmak istiyorum, cowboys-lions ve panthers-cards maçları çerçevesinde

öncelikle, dallas'ın kazanmasını hem istiyorum hem istemiyorum. zira ligdeki deplasman istatistikleri de göz önüne alındığıdna ve yakaladıkları form durumları da ortadayken, seahawks'ı deplasmanda yenebilecek tek takım olarak görüyorum onları ama ne yazıkki lions'ı yenerlerse packers deplasmanına gelecekler divisional'da. bu da onları istemememe sebep oluyor. pacekrs her ne kadar dallas maçlarında hiç acıması olmadan dallas'ı yense de mütemadiyen, seahawks deplasmanıdna takılacak gibi geliyor bana. umarım yanılırım.

dallas, pacekrs deplasmanına gidecek olmasaydı, divisional'da seahawks ile oynayacak olsaydı kazanmalarını isterdim yani kısaca böyle söyliyim.

lions kazanırsa, packers deplasmanına panthers geliyor. son yapılan açıklama aaron rodgers'ın perşembeye kadar antrenman kaçıracağı yönünde ama panthers'in divisonalda packers'a karşı varlık gösterebileceğini düşünmüyorum, ligdeki maçı da hatırlıyoruz zaten. kalibreler aynı değil.

ama tabi lions akzanırsa, swahawks deplsmanından çıkamayacakalarını düşündüğüm için, conference finalinde packers2ın yine seahawks'a takılacağını düşündüğümü söyleyeyim.

son olarak tahminim; lions.
« Son Düzenleme: Ocak 04, 2015, 03:46:55 Gönderen: PackerBuck »

Çevrimdışı SKaldirimci

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Ocak 04, 2015, 06:26:28 »
Ravens demin biten maçta Steelers'ı sahanın iki tarafında da sildi. Flacco her zamanki gibi playoff kimliğine büründü ve savunma Terrell Suggs önderliğinde Ben Roethlisberger'ı maça çıktığına pişman etti.
Süphan Kaldırımcı

Çevrimdışı PackerBuck

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Ocak 04, 2015, 06:58:45 »
koşamadı steelers, koşamayınca big ben üzerindeki baskı arttı ve dayanılmaz boyutlara ulaştı maç boyu.

sadece bell'in yokluğuna bağlamak zor ama bir adamın olmayışı takımı bu kadar etkileyecekse, o takıma ''takım'' dememiz epey zor. hele ki olmayan adam bir qb değilse.

büyük oynadı ravens, epey moral vermiştir bu onlara.

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
  • Extrayı vermiyoruz beyler!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Ocak 04, 2015, 13:03:52 »
Big Ben'in pocket presence'ı çok ilginç. Adam Ulubatlı Hasan gibi kıpırdamadan duruyor. İçerde iki hopla, iki kay, değil mi? Poise iyi ama nereye kadar? :)

Çevrimdışı SKaldirimci

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Ocak 04, 2015, 13:16:30 »
Big Ben'in pocket presence'ı çok ilginç. Adam Ulubatlı Hasan gibi kıpırdamadan duruyor. İçerde iki hopla, iki kay, değil mi? Poise iyi ama nereye kadar? :)

Valla o QB'yi pek bilmem ama Hilmi abi Ravens front seven'i harika isler cikariyor ve bu da direk hucuma etki ediyor.
Süphan Kaldırımcı

Çevrimdışı burak korkmaz

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Ocak 04, 2015, 15:58:26 »
Panthers'ın işi kolaydı, QB'nin yedeği ile olacak iş değildi. Hücumun yetersizliği defansı da (zaten özellikle ikinci yarı) bitirdi. İyi koşu oyunu + defans = Panthers bu turu geçti.

Ravens içinde benzer bir durum söz konusuydu, Steelers istikrarlı bir koşu oyunu ortaya koyamadığı için pass rush a açık hale geldi ve sonuç aynı oldu.

Bengals kazanır diyorum, aslında AL kazanmak için herşeye sahip ama koşu oyununu oturtabileceklerini zannetmiyorum, diğer taraftan andy dalton playofflarda deneyim sahibi ve bengals az çok dengeli bir hücuma sahip. bu sebeble ufak bir farkla 24-21 gibi bengalsin kazanacağını düşünüyorum.

Cowboysun maçı alacağını düşünüyorum ancak çok yakın bir maç geçeceğini görüyorum. bence bu turun en izlemesi keyifli maçı bu maç olacaktır. Lions defansı Cowboys OLını durdurabilirse sonuçlar farklı olabilir. Buarada Lions maçı kazanırsa 25 sene sonra ilk defa tur atlayacak...

Çevrimdışı smash

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Ocak 05, 2015, 03:00:35 »
Dallas an itibariyle Lions'ı 2.yarıdaki harika oyunuyla 24-20 yenmeyi başardı. Maçın kendi içinde o kadar güzel hikayeleri vardı ki Demarcus Lawrence'den tutalım Romo'nun son TD pasını verdikten sonra çimlerdeyken sevincine kadar.

Maç öncesi o kadar doluydum ki düzgünce sevinemiyordum bile pozisyonlara. Tate'in Seahawks döneminden kalma Sean Lee'ye yaptığı hareket , son 2 Lions maçından yaşanan comeback'ler , Suh olayıyla beraber internet üzerinden yapılan sidik yarışları beni iyice delirtmişti. Hatta maç 14-0'ken balkona sigara içmeye gittiğimde kendi kendime gaza gelip bu maçı alacağız diyerek odaya koştum tekrar. Sonuç olarak şu ana kadar oynanan iyi maçtı diyebilirim Play-Off'larda.
This team's going to win a Super Bowl at some point and it's going to be exciting when that time comes. And when we look back we'll know who was on what side of the fence during the tough moments.

Tony Romo

Copyright © 2006 - 2019 NFLTR™
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.106 saniyede 26 sorgu ile oluşturulmuştur