Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üyelerimizin imza bölümüne isim ve soyadlarını varsa oynadığı takımı yazmalarını önemle rica ederiz...
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: NFL Playoffs 2015  (Okunma sayısı 18689 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omer91

• Veteran
    • Profili Görüntüle
Ynt: NFL Playoffs 2015
« Yanıtla #30 : Ocak 08, 2015, 18:16:53 »
Haters gonna hate Suphancigim.
Ömer Sayıl

Bilgi Hunter
İstanbul Cavaliers
London Blitz

Yazdıklarım takımımı bağlayabilir de bağlamayabilir de.

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
  • Extrayı vermiyoruz beyler!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : Ocak 08, 2015, 19:34:27 »
Bu Flacco size ne etti kardesim?

Valla benim listemde 6. sırada. Sen söyle o zaman, Rodgers'dan mı iyi oynadı bütün sene, Romo'dan mı? Peyton? Brady? Luck? :)

Çevrimdışı SKaldirimci

• Pro Bowler
  • Baltimore Ravens - Michigan State Spartans
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : Ocak 08, 2015, 20:24:03 »
Valla benim listemde 6. sırada. Sen söyle o zaman, Rodgers'dan mı iyi oynadı bütün sene, Romo'dan mı? Peyton? Brady? Luck? :)

O zaman Romo'yu 2. Siraya koy abi QBR olarak ilk sirada o vardi.
Süphan Kaldırımcı

Çevrimdışı omer91

• Veteran
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : Ocak 08, 2015, 21:11:28 »
O zaman Romo'yu 2. Siraya koy abi QBR olarak ilk sirada o vardi.

Butun sene degil abicim Playoff topic'i degil mi bu meret? Playoff performansina gore degerlendiriyorum.

Yoksa sene icinde adam kanser, nfl de Ravens super ligde Besiktas peh.
Ömer Sayıl

Bilgi Hunter
İstanbul Cavaliers
London Blitz

Yazdıklarım takımımı bağlayabilir de bağlamayabilir de.

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #34 : Ocak 08, 2015, 22:41:52 »
Butun sene degil abicim Playoff topic'i degil mi bu meret? Playoff performansina gore degerlendiriyorum.

Yoksa sene icinde adam kanser, nfl de Ravens super ligde Besiktas peh.

Sırf playoff'a bakacaksak Flacco, (Brady, Manning, Rodgers) dörtte veya beşte olur, malum daha ikinci senesinde Super Bowl kazanmış bir Russell Wilson da söz konusu, onla kapışırlar.

Ancak Andrew Luck oynadığı dört playoff maçının ikisini ağır kaybetti diye böyle bir listede bile Flacco'dan geride mi kalacak yani? Koy Luck'ı Ravens'a normal sezonda da playoff'ta da Flacco'nun yaptığı her şeyi yapamaz mı? Hatta fazlasını bile yapar..

Flacco dediğin Alex Smith tarzı bir adam sonuçta, fazlası değil bence.. Playoff'a yaptıkları son iki sezonda, bu maçlarda iyi oynadı diye adamı NFL'in en iyilerinden biri yapmanın lüzumu yok.
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2015, 22:43:06 Gönderen: major »
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı SKaldirimci

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : Ocak 10, 2015, 01:20:45 »
Flacco dediğin Alex Smith tarzı bir adam sonuçta, fazlası değil bence.. Playoff'a yaptıkları son iki sezonda, bu maçlarda iyi oynadı diye adamı NFL'in en iyilerinden biri yapmanın lüzumu yok.

Flacco 2008'den beri playofflarda 10-4. Deplasmanda da 7 playoff galibiyeti var.
Süphan Kaldırımcı

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #36 : Ocak 10, 2015, 06:42:32 »
Flacco 2008'den beri playofflarda 10-4. Deplasmanda da 7 playoff galibiyeti var.

2013 playoff'ları öncesinde Flacco'dan başka Joe Flacco, NFL'in en iyisi ya da en iyilerinden biri diyen biri var mıydı? O galibiyetlerin beşi son iki playoff sezonunda geldi zaten. Tabii son dönemde playoff'larda iyi oynayınca önceki playoff performansları çok hatırlanmaz. Mark Sanchez de playoff'ta iyi..

Neyse konu da kabak tadı vermeye başladı, sanki Flacco takımını playoff'a çıkarıp tek başına 11 kişiye karşı oynuyormuş gibi. Biri de çıkıp diyemiyor ki Flacco, Luck'tan, Romo'dan, Wilson'dan, Smith'ten iyidir çünkü şunu bunu daha iyi yapıyor diye. Playoff'ta top kaybı yapmamak hiçbir zaman "game manager" bir QB'yi ligin en iyilerinden biri yapmadı, Flacco için de gaza gelmeye gerek yok şuan için.
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2015, 06:59:59 Gönderen: major »
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı PackerBuck

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : Ocak 10, 2015, 07:40:28 »
Packers-cowboys maçı için, packers staffının ucuz bir pr çalışması yürüttüğüne kanaat getirdim, rahatsız edici bi durum. buna tam olarak da pr denmez gerçi ucuz bi hareket olur milyon dolarlık ciddi bir organizasyonda böyel bi profesyonelliğin içinde bu tip şeylerle zaman kaybetmez kimse eminim ama çok aman aman koşan bi quarterback olmadığı için rodgers, bu calf injury abartılıyor gibi geldi bana. ama etkilemez demiyorum etkielr tabi ki.

acaba düşündükleri şey, rodgers'ın sakatlığını mümkün mertebe dramatize edip, 'rakibi psikolojik olarak oyalamaya veya kazanırız psikolojisine sokmaya mı çalışıyorlar' gibi paranoyak bi düşünce bütünlüğü içersindeyim.

Çevrimdışı SKaldirimci

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : Ocak 10, 2015, 11:46:35 »
Tony Romo kendisi mi sirtladi butun takimi? DeMarco Murray mukemmel bir sezon gecirdi, ayrica ligin en iyi offensive line grubu da Tony Romo'nun onundeydi. Romo bu seneye kadar neden hic sirtlayamadi takimini peki?
Süphan Kaldırımcı

Çevrimdışı smash

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : Ocak 10, 2015, 16:06:49 »
Bu sezon Romo yoktu 1,5 maç takım anında dağıldı. Murray harika bir sezon geçirdi ama bu sezonun baş kahramanı Romo'dur. Eagles olsun Seahawks olsun Colts olsun bütün kilit maçlarda Romo gemiyi kurtardı.

Romo şu an aktif oyunculardan son çeyreklerde en yüksek QBR'e sahip oyuncusu. Sanırım NFL tarihinin de öyle. Batırdığı işlerden çok daha fazla kurtardığı maçlar. Romo'nun tek başına alıp fırlattığı maç da azdır. Sadece Cowboys kazanması gereken bütün maçları kaybedince ihale QB'ye patladı. Romo'nun da hataları vardı ama bu kadar eleştiriyi haketmiyordu. Ayrıca Romo bütün kariyerinin en olgun dönemini oynuyor. Karşısında Rodgers gibi muazzam bir oyuncu olsa bile güven veriyor.
This team's going to win a Super Bowl at some point and it's going to be exciting when that time comes. And when we look back we'll know who was on what side of the fence during the tough moments.

Tony Romo

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #40 : Ocak 10, 2015, 18:28:10 »
Maçlara ilişkin tahminlerimizi yapalım da sonra yok şöyle dememiştin, böyle demiştin muhabbeti yapmasın bazıları.. (Bkz. Oktay Çavuş, Hilmi Çeltikçioğlu vs.)

New England Patriots - Baltimore Ravens

Ravens son yıllarda özellikle Patriots'a ters gelen bir ekip ancak bu sefer karşılarında son yılların en iyi Patriots'ı var. Özellikle koşu hücumunda Pats, sezon boyunca her maç farklı kahramanlar çıkarmayı başardı. 2011'de Patriots, Billy Cundiff'in son saniyede kaçan field goal'u ile Ravens'ı geçebilmişti, bir sonraki yıl da büyük bir hüsrana uğradılar. Bu sefer sürprize izin vermeyeceklerdir. Patriots.

Denver Broncos - Indianapolis Colts
Kağıt üzerinde Denver Broncos, Colts'tan çok daha iyi bir takım ve bu maçta aslında her şey Peyton Manning'e bakıyor. Sezonun sonunu oldukça kötü getiren bir PM söz konusu ama kendisini gönderen eski takımı karşısında vitesi yükselterek oynayacaktır. Colts, secondary'sinin PM'in silahlarını durdurabilmesine pek imkan vermiyorum aksine Broncos defası ise Luck'ı çokca top kaybına sürekleyecektir. Broncos. (Denver Kazanır)

Green Bay Packers - Dallas Cowboys
Playoff'un en ortada maçı olsa gerek, belirleyici faktör de Aaron Rodgers'ın sakatlığı olacaktır. Şuanda Packers tarafında ciddi bir endişe mevcut bu konuda. İki takımın defansları da playoff takımı düzeyinde değil. Pas ve koşu hücumlarında ise iki takım da birbirine çok yakın. Romo, her ne kadar Lions'ı kazasız belasız geçse de halen kritik maçlarda şüpheyle yaklaşılması gereken bir isim. Packers.

Seattle Seahawks - Carolina Panthers

Bu maçın beklenenden daha yakın geçeceğini düşünüyorum. Seattle savunması doğal olarak çok ön planda ancak Carolina Panthers da ligin en iyi savunmalarından birine sahip. Cam Newton iyi gününde olduğunda durdurulması çok zor bir isim karşı tarafta ise Lynch dışında sıkıntılı bir hücum var. Biraz bold prediction olacak farkındayım ama Carolina Panthers diyeceğim. Panthers, Russell Wilson ve arkadaşlarını durdurabilecek güçte. Onlara gereken tek şey, Cam Newton'ın saçmalamaması yoksa takır takır işleyen bir ekipler belki Derek Anderson oynasa daha rahat bu tahmini yapar direk Panthers derdim. Cam için artık zamanı geldi. Dediğim gibi biraz bold oldu. Panthers.

PS: Geçen hafta 3/4 yapmıştım, şimdi bakıyorum da bu maçlar geçen haftaya göre tahmin yapması oldukça zor maçlar..

Edit: Aşağıdaki Romo konusuyla ilgili olarak ise Smash'in dediklerinin altına imzamı atarım. (PR çalışması yorumu ise talihsiz olmuş o ayrı) 2007'den beri takımını sırtlayan adam zaten Romo. Bu sezon takımı sırtlamasıyla ilgili şüphe duyanlar açıp Aralık ayının NFL genelindeki QB istatistiklerine baksınlar.. Bakın comeback, game winning drive falan demiyorum ki zaten onların genelinde de lider bir isim Romo.. Tek sıkıntısı büyük maçlar..
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2015, 18:33:16 Gönderen: major »
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı Run DMC

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : Ocak 10, 2015, 19:01:32 »
Ravens @Patriots

Bu eşleşme belli olduğundan beri yapılan goygoy Ravens'ın Patriots'a özellikle de Brady'ye ters geldiği. Doğrudur ancak bir farkla. Ravens defansında Ray Lewis ve Ed Reed artık oynamıyor ha bir de her Patriots maçında bir adam sakatlayan Bernard Pollard da Titans'ta. Ha bu Ravens savunması kötü demek değil ama şu demek; Ravens savunması Brady'ye ters gelen Ravens savunması değil. Big Ben geçen hafta Ravens savunmasının zayıf karnı olan ikinci alanı iyi kullanamadı ama Brady'den burayı darmadağın etmesini bekliyorum. Ayrıca Pats secondary'si de Flacco'nun tüm sezon karşılaştığı en zor gruptan biri olacak, Browner, McCourty ve Revis, Flacco'nun playoff reytingine ufak bir makyaj yapabilecek playmaker'lar. Gönlüm Ravens istese de mantığım Patriots kazanır diyor.

Panthers @Seahawks

Bırak bu işleri Kaan. Doğruya doğru Seahawks seveni az bir camia ve herkes içten içe yenilmelerini istiyor ama Panthers? Come on. Panthers'ın çok iyi bir savunması var ama Lotulelei bu maçta oynayamayacak ve bu Panthers'ın koşu savunmasını direkt etkileyecek bir neden. Düşük skorlu bir maç olacak muhtemelen ve maçın sonucu Wilson-Newton ikilisinden kimin daha iyi oynayacağına bakacak. Newton en iyi haliyle bile Seahawks defansı karşısında fark yaratabilecek seviyede değil. Seahawks hücumu zayıf görünebilir ama Wilson en güven veren quarterback'lerden biri. Seahawks kazanır.

Cowboys @Packers

En zor ve en keyifli maç bu olacak gibi. İki takım da birbirine çok benziyor. Dallas savunmasının Rodgers'ı durdurması çok zor aynı şekilde Packers'ın da Murray'yi durdurmakta zorluk yaşayabileceğini düşünüyorum. Yüksek skorlu bir maç olabilir ve herhangi bir mantığa dayandıramasam da Dallas kazanır demek istiyorum.

Colts @Broncos

Denver'ın elinde Indy hücumunu durdurabilecek bir defans var ama Indy'nin elinde Denver'ı durdurabilecek defans yok. Denver kazanır.
Görkem Şahinoğlu
Oakland Raiders & Dallas Cowboys Yazarı

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
  • Extrayı vermiyoruz beyler!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : Ocak 10, 2015, 19:43:18 »
Kaan facebook'tan tahmin diye çağırdı. Ben bu haftasonu ev sahiplerini seçiyorum ağalar. NE, SEA, DEN, GB. Aha da yazdım.

Çevrimdışı sakinci

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : Ocak 10, 2015, 22:39:49 »
New England, Seattle, Dallas ve Denver.

Çevrimdışı smash

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : Ocak 10, 2015, 22:51:06 »
Patriots , Colts , Cowboys , Seahawks
This team's going to win a Super Bowl at some point and it's going to be exciting when that time comes. And when we look back we'll know who was on what side of the fence during the tough moments.

Tony Romo

Copyright © 2006 - 2019 NFLTR™
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.374 saniyede 26 sorgu ile oluşturulmuştur