Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Forum Hakkında Soru-Sorunlarınız için:
http://www.nfltr.com/forum/index.php?topic=53.0
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: NFLTR Podcast  (Okunma sayısı 57834 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yilmazkurt

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
Ynt: NFLTR Podcast
« Yanıtla #525 : Aralık 27, 2018, 17:32:30 »
Daha once de tartisilmis olabilir ama fazla rating almayan Probowl maci yerine sezonu son 2 sirada tamamlamis 2 takim mac yapsa ve kazanan ilk draft hakkini alsa daha cok ilgi cekmez mi?

Çevrimdışı Gacemer

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #526 : Aralık 27, 2018, 18:17:19 »
Selam,
-Steelers Patriots maçında resmen doğrandı. Bunu sadece seyirciler değil eski hakemler de sağda solda dile getirdi. Özellikle maçın daha başında, skor henüz 3-0 Steelers lehine ve Saints 4 ve 1 oynarken çalınan ve akabinde Saints'in touchdown yaparak skoru 3-7'ye getirdiği savunma pass interference cezası çok bariz hatalıyken, insanın aklına Steelers neden itiraz etmedi ve hakemler ekrandan incelemedi sorusu geliyor. Soru: Hakemlerin her kararı tartışmaya açık mı? Ya da hangi kararlar ekrandan yeniden izleyerek düzeltebilecekleri cezalar sınıfına giriyor? Aynısı koçların itiraz edebilecekleri hakem kararları için de geçerli, ayrım var mı?
Bir Alex Smith değilim...49'ers.

Önder.

Çevrimdışı mightend

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #527 : Aralık 27, 2018, 21:37:15 »
Head coach olarak hem Packers hem de Browns'dan teklif alsaniz kadro kalitesi olarak hangi takimi, butun sartlari goz onunde bulundurdugunuzda hangi takimi calistirmak isterdiniz, yani sormak istedigim su anda 2 is firsatindan hangisi daha uygun hangisinin daha prestijli oldugu!

Not: bu soruyu yanitlarken tabiki Packers taraftar sapkanizi cikartmanizi rica edicem!
Baris Ekim

Çevrimdışı erdem

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #528 : Aralık 31, 2018, 08:17:13 »
Merhaba, bu sene superbowl için bir organizasyon düşünüyor musunuz? Teşekkürler,
Erdem Baysal

Çevrimdışı Vinegar Strokes

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #529 : Ocak 02, 2019, 16:25:06 »
Selamlar,

Bu yılın fantasy bust'ları sizce kimler oldu? Cleveland Browns'un baker mayfield'in çaylak sezonunun ardından draftta saquon barkley + sam darold seçse daha mı iyi olurdu yoksa geçtiğimiz seneki draft seçimleri ibu sezon isabetli olduğunu mu gösterdi?

Daha önceki podcastte madden 19'un pahalı olduğu söyleniyordu ki harbiden öyleydi şu anda ps store'da 160 liraya indi haberiniz olsun :))

Çevrimdışı mightend

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #530 : Ocak 03, 2019, 21:48:03 »
Selamlar,

Eğer diğer bölümde yapmadıysanız, sezon önceki tahminleriniz ile sonucları karşılaştırabilir misiniz 😁

Geçen hafta koç olsanız kahveleri mi yoksa paketcileri seçersiniz derken browns'in kadro daha iyi beklentiler daha az diye düşünmüştüm ancak bu sezondan sonra onların da beklentileri hemen-hemen aynıdır artık! Ama hem kadro açsından hem de packers'da Aaron ile otorite savaşı olasiligindan dolayi ben gene brownsı seçerdim ki bence baker hasarı bir çocuk olsa da yine yonlendirilebilecek bir cocuk!

Hazır bakırdan bahsetmişken bu sene 1 tur qb. Lerinden baker için karakterinden dolayı guvenmiyor Kaan ama bence bu ateşli karakteri sayesinde brownsda bişeyleri tetikledi diye düşünüyorum, Sam darnold ise soğuk karakteri ile takıma tam bir etki yapamadı. Belki bu uzun vadede ters etki de yapabilir bunu da önümüzdeki senelerde görebileceğiz!

Saygilar&Sevgiler
Baris Ekim

Çevrimdışı Hakan Yilmazkurt

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #531 : Ocak 08, 2019, 18:27:59 »
Yilin kocu adaylari arasinda Frank Reich'i saymadiniz, gecen sene nal toplayan Colts'a ilac gibi geldi adam. Konferans finali oynarsa bence alir odulu.

Çevrimdışı ontario

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #532 : Ocak 08, 2019, 19:47:24 »
Selamlar,

Araba devrildikten sonra yol gösteren çok olur derler ama John Harbaugh’un yerinde olsaydınız, o felaket ilk yarıdan sonra ikinci yarıya Joe Flacco ile başlamaz mıydınız?

Bu haftaki maçlardan sonra Foles ve Flacco’nun önümüzdeki sene başka takımlarda starter olma ihtimallerinin iyice arttığını düşünüyorum (bir de Nick Mullens tabii ki). Jacksonville, Denver, Washington ve Miami benim adaylarım. Sizin takım değiştirebileceğini düşündüğünüz başka aday QB ve yeni bir QB alacağını düşündüğünüz aday takımlarınız var mı? Hangi oyuncu hangi takıma en iyi uyar sizce?

Bir de özel olarak NY Giants’ı sormak istiyorum. Eli Manning ile son bir sezon daha oynayacaklar gibi geliyor bana. Sizin fikriniz nedir?

Brees, Brady veya Rivers’dan birisi bu sene SB kazanırsa, zirvede bırakmak adına emeklilik kararı alır mı? Böyle bir karar almaya bunlardan hangisi daha yakındır sizce?

Seattle-Dallas maçında son TD sonrası onside kick yerine ilk defa gördüğüm onside drop kick denildiğini öğrendiğim farklı bir atış yapıldı. Takımların istediklerinde bu vuruşu yapma hakları var mıdır yoksa sadece kicker sakatlanınca mı yapılabiliyor? Vuruş iyi kullanılabilirse bildiğimiz onside kickten daha çok işe yarar gibi geldi bana. Ama maalesef Seahawks oyuncusu hiç etti o şansı.

Tüm cevap ve yorumlarınız çok teşekkürler.

« Son Düzenleme: Ocak 08, 2019, 20:36:56 Gönderen: ontario »
Onur Aşar

Çevrimdışı mightend

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #533 : Ocak 13, 2019, 00:50:27 »
Selamlar,

Kansas-Indiana maçında maç öncesinde sayı rekoru bekliyordum ancak maçı açıp havayı görünce fikrim değişti ilginç bir maç olacak gibi geliyor!

Sonraki maçta ise hem goff hem de gurley'in iyi defanslara karşı bazen bocalaması hem dallas'in duygusal  ;D ve fiziksel momentumlarindan dolayı Dallasi biraz önde gibi geliyor, haydi hayırlısı  :o
Baris Ekim

Çevrimdışı Spectre

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #534 : Ocak 13, 2019, 12:24:27 »
Merhabalar

Benim sorum daha once dallas packers macinda dallas in rugby maci gibi paslaştığını görmüştüm. Bu yasak değil mi kural olarak yoksa sadece geriye doğru mu verilebiliyor? Eğer serbestse bunu neden daha sık görmüyoruz uygulanmasi mi zor? Daha once soru sorulmuş olabilir forumda yeniyim kusura bakmayın. Cevabiniz için simdiden teşekkür ederim.     Murat Karaarslan
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2019, 12:27:06 Gönderen: Spectre »

Çevrimdışı Gacemer

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #535 : Ocak 15, 2019, 13:21:24 »
Selamlar,

Ne yazık ki maçlardan sadece Colts-Chiefs'i canlı izleyebildim. Diğerlerinin de ancak geniş özeti ile yetinmek zorunda kaldım. İzninizle biraz Chiefs güzellemesi yapmak istiyorum. Colts-Chiefs maçı öncesi kimsenin Chiefs'in bu kadar kolay kazanacağını, Colts'un görece bu 8 takım içinde en zayıf defansa karşı koşmakta bu kadar zorlanacağını, Luck ve Colts hücumunun pas hücumuna bu kadar geç baş vuracağını tahmin ettiğini zannetmiyorum. Özellikle ilk çeyrekte Colts hücumu, sanırım, hiç 2. 10 yarda ulaşamazken Chiefs üst üste 2 drive'ından da td çıkarmayı başarırken hücum olarak gerçekten çok ürkütücüydü. İnsan Mahomes'u seyrederken gerçekten de hayran kalmaktan kendini alı koyamıyor. O kadar rahat ve o kadar her şeyden haberdar ki (awareness), ne zaman tehlikenin nereden geleceği ya da en sıkışık anda bile kime baş vuracağını çok iyi biliyor. Bunu hanginiz söylemişti hatırlamıyorum ama onun bu özellikleri rakiplerin kaset izleyerek engel olabilecekleri bir şey değil. Tamam silahı çok, ama başka bir sürü takımın da silahı çok. Bir sürü maçta elleri havada top bekleyen boş receiverlar ortada koşuştururken heba olan hücumlar görüyoruz. Adamla ilgili tek eksi ağzı ile burnu arasındaki tüyler ;D Bir de Ketçap meselesi ama haydi o mide meselesi ;D . Bir de Kelce var tabi. Adam resmen tehlike anında camı kırınız adamı. Maç boyunca kaç kez tam ihtiyaç duyulduğunda, ihtiyaç duyulan yerde ve hiç top düşürmeden son hakları aldı. Hunt gitti diye ağlarken onu hiç aratmayan bir Damien Williams çıktı. Sammy Watkins de piyango bileti gibi. Takımın SB kazanmak için tek eksiği olan savunma da bu maçta sezon boyunca hiç olmadığı kadar iyi gözüktü. Geçen hafta Texans'ı dağıtan Marlon Mack gözünü açamadı. Colts sadece pas ile bir şeyler yaptı ama nedense onu da çok uzun süreler devam ettirmedi. KOnferans finalinde Chiefs yine evinde. Üstelik bu kez kendisi gibi çok iyi bir maçı kazanmış Patriots'a karşı oynayacaklar. Şu Playoff lanetini kırmaları iyi oldu. Kaan'ın paylaştığı Amerika kimi destekliyor twitinde olduğu gibi ben de Chiefs'i destekliyorum. Hem de sadece konferans finalinde değil, çıkmayı başarırlarsa Super Bowl'da da.   

Cowboys-Rams'de de bir hafta önce Seahawks koşu hücumunu çok iyi durduran Cowboys defansı Rams'in koşucularına karşı hiç bir şey yapamadı. CJ Anderson muhtemelen maç toplarının hepsini alıp hatıra olarak eve götürmüştür. Gurley adamın yanında sönük kaldı resmen. Rams hem koşu hem pas hücumu olarak her ikisinde de en az Saints kadar çok silaha sahip. Çok ilginç bir eşleşme olacak. "Yedek" Qb'li Eagles'ı evinde zar zor geçen Saints'in görece düşüşteki formu sayesinde başa baş bir maç olur gibi. Burada da gönlüm Rams'den yana. Pek çok kişinin emekliliklerinden önce bir Brees-Brady finali yakışır dediği yerde genç Qb'lerin çarpışmasını tercih ederim.

Kafamda bir kaç soru var ama hepsi off season soruları. Şu anı meşgul etmeye gerek yok. Şaka maka 3 maç kaldı. Tadını çıkaralım.
Bir Alex Smith değilim...49'ers.

Önder.

Çevrimdışı ontario

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #536 : Ocak 16, 2019, 10:13:38 »
Selamlar,

Divisional turundaki AFC maçları benim için büyük hayal kırıklığı oldu. Daha önce de paylaştığım gibi özellikle Chargers’dan büyük beklenti içerisindeydim. Ancak bölüm sonu canavarları ile Colts ve Chargers arasında epey bir siklet farkı varmış malesef.

NFC maçları ise biraz daha heyecanlı geçmiş olsa da orada da sürpriz çıkmadı. Eagles-Saints maçında son driveda Alshon Jeffrey topu düşürmese çok daha heyecanlı bir maç sonu olacaktı ve belki de Eagles o sürprizi yapacaktı kim bilir? maçın dönüm noktası skor 14-0 iken M.Lattimore’un yakaladığı interception oldu. Her ne kadar ordan sonra Eagles momentumunu kaybetmiş olsa da, o son drive TD ile biter miydi sizce?
Son olarak peri masalı biten N.Foles’a seneye starter olarak gideceği takımda istikrar sorununu çözüp başarılar diliyorum.

SB için de Patriots’ın olmadığı iki ihtimal de beni memnun edecek. Her ne kadar kariyerinin sonlarında D.Brees’in bir yüzük daha kazanmasını istesem de, sezon içindeki o müthiş Chiefs-Rams maçının rövanşını görmek de güzel olur.

Diğer soruları ben de off season’a saklıyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler,
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2019, 10:15:30 Gönderen: ontario »
Onur Aşar

Çevrimdışı ontario

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #537 : Ocak 21, 2019, 11:41:12 »
Selamlar,

Wild card ve divisional turundaki hayal kırıklığı yaratan maçlardan sonra böyle muhteşem iki maç izlemek çok güzel oldu. İşte bize bunlarla gelinsin :)

Rams-Saints maçı için, her şeyin en ince ayrıntısına kadar görüntülenebildiği ve yeniden incelenebildiği böyle bir oyunda maçın sonucunun hakem hatasıyla belirlenmesi çok üzücü bir durum oldu. Kırmızı bayrağın kapsamı genişletilerek coach lara haklarını arama fırsatı verilmesi lazım.

LA Rams’in çok kötü başladığı bir maçta, hem de deplasmanda, maçı çevirip kazanması gerçekten takdire şayandı. Ancak maçın sonucuna etki eden hakem hatası bu galibiyete gölge düşürdü. Gelelim sorularıma:

Jared Goff’a ne diyorsunuz? Öylesine baskı altındayken hiç panik olmadan maçı sakince oynayabilmesine hayran kaldım. Bu adam artık “Elitin bir tık altı” sınıfına geldi diyebilir miyiz?
Bir de Sean McVay’in mola haklarını çekinmeden harcamasına ne diyorsunuz? Adam maçın sonunu düşünmeden hoyratça harcamıyor mu molalarını?

Patriots-Chiefs maçında kaybedene yazık olacaktı. Keşke Chiefs kazansaydı. Ancak şunu gördük ki, Patriots sezonu rölantide geçirirken aslında playoff’a hazırlanıyorlarmış. Saygı duymaktan başka yapacak bir şey yok.

Ancak uzatmadaki ilk TD’da maçın bitmesi çok saçma. Öbür takımın da en az bir hücum şansı olması gerekmez mi? Burada defans takımı da TD yapabilir denebilir ama kabul etmek lazım ki hücum takımının TD yapma şansı ile defans takımının TD yapma şansı aynı değil. Ayrıca defans takımının da safety ile kazanma şansı var denebilir ama kimse uzatmada risk alıp kickoff return denemediği için genelde 25.yarddan başlanıyor oyuna. Tarihte safety ile kazanılmış bir uzatma olduğunu zannetmiyorum.* Sırf para atışını kaybettiler diye TD yiyen takıma hücum hakkı verilmemesini adil buluyormusunuz?

Kaan’ın askerliği öncesi haftaya podcast çeker misiniz bilmiyorum ama SB sorularımı sonraya bırakıyorum. Kaan’a da şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum.

Cevaplarınız için çok teşekkürler,

*Düzeltme : Safety ile kazanılan bir tane uzatma galibiyeti buldum. 2013 sezonu 9. haftada Miami Cincinati'yi uzatmada bitime 6.38 dk kala safety ile yenmiş. Ama o da ilk drive sonunda olmamış zaten. Dolayısıyla hala sözlerimin arkasındayım. P.Mahomes'un (Artık "PM" yazmıyorum dikkat ettiyseniz :) ) sahaya giremeden kaybetmesinin adil olduğunu düşünmüyorum.   

« Son Düzenleme: Ocak 22, 2019, 14:18:55 Gönderen: ontario »
Onur Aşar

Çevrimdışı mightend

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #538 : Ocak 23, 2019, 15:29:16 »
Selamlar,

Bu hafta guzel maclar seyrettik ama sonuc itibariyle ben hayal kirikligi yasadim ve superbowl'dan cok da beklentim kalmadi, hatta superbowl seyretme hevesim kirildi diyebilirim, Saints olsaydi brees ve payton'dan biseyler bekleyebilirdik ama comezleri bence parmaginda oynatacak gibi geliyor Bill, Josh ve Tom uclusu! Neyseki parti ortami oldugu icin burada gene de zevkli olacak :)

Parti demisken adamlar gercekten bu seferki organizasyonu saglam yapiyorlar, unlu sarkicilar falan derken adamlar emekli nfl oyuncularini da getiriyorlar partiye, asagida isimlerini yaziyorum, sanirim hepsi line oyunculari ve 1. Cowboys'lu gerisi Patriotslu, sonuncusu da Rus veya Rus asilli, Line oyunculari oldugundan zor olsada eger onlarla ilgili kaldiysa aklinizda birseyler anlatirsaniz sevinirim.
Ron Stone
Steve Nelson
Max Lane
Ilia Jarostchuk

Bu sene verilen ve verilmeyen pass interference'ler yuzunden hakenlerden bayagi bir takim sikinti yasadi ve bu son verilmeyenle birlikte ki gercekten bunu gormemek hayvanlikti resmen!!!  >:( her nekadar mac sonrasi eleman itiraf etmis olsa da  Rams'e gicik oldugumdan dolayi superbowl'da gonul rahatligiyla "nfl formasi olarak" yegane eli yuzu duzgun durumdaki Brady formami giyip kendisine duydugum saygidan ve BIRBIRINI DESTEKLEYEN YASLILAR derneginin bir parcasi olarak kendisini destekleyecem, netekim gecen sene bu formayla eagles'in sayilarina sevinirken kendimi garip hissediyordum!

Carson Wentz ile ilgili takim arkadaslari bencil ve egoist demis, bunu kim demis belli mi? ayrica foles'u gonderip wentz'le yola devam etmekle ileride eagles sikinti yasayacakmis gibi geliyor, adam akilli sadece 2017 sezonu 12-13 mac oynadi bu sene cok bir seyler gosteremedi, daha 1 tane palyoff maci deneyimi bile yok ve en onemlisi adam sezon sonunu getiremiyor, seneye wentz sakatlanirsa kimi sokacaklar yerine bence en buyuk sorunlari bu olacak!

Bu arada Packers'in yeni koclari hayirli olsun diyecem ama bakalim hayirli olacak mi :) ilk hafta head coach'la ilgili Kaan baya bir arastirma yapmis ve uzerinde de bi 10-15 dakka konustunuz ama bana sanki 1 cumle ile konuyu bitirebilirdiniz gibi geliyor "Eskiden Packers takiminda Aaron Rodgers diye bir qb vardi, Artik Aaron Rodgers'in Packers diye bir takimi var"  >:D

Gercekten 3 haftadir bayagi bir zorlandik, Herkese Hafta sonu iyi dinlenmeler  :)
Saygilar&Sevgiler
Baris Ekim

Çevrimdışı Vinegar Strokes

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #539 : Ocak 24, 2019, 13:16:14 »
Selamlar,

Öncelikle Patriots'ın bitti denilen hanedanlığı Tom Brady'nin en kötü sezonlarından biri denilmesine rağmen en fazla hype'ı yapılan qb mahomes'u afc nin en korkutucu hücum takımı chiefs'i mağlp ederek superbowl'a yükselmeyi başardı. Son 4 sezonda 3 superbowl yapmak gerçekten büyük başarı. Futbolla kıyasladığımızda Real Madrid'in Şampiyonlar Liginde buna benzer bir bşarı yakaladı son 5 sezonda 4 kez kupayı aldılar. Belki duymuşsunuzdur yazın Cristiano Ronaldo gittikten sonra ligde ve şampiyonlar liginde bu başarılardan çok uzak görünüyor. Tom Brady gittikten sonra patrits'ta aynı etkileri görecek diye patriots taraftarı olarak beni endişelendiriyor. Brady emekli olduktan sonra patriotsta sizce nasıl post apocalyptic bir ortam olur sizce?

Kaan ve Hilmi abiye bir diğer sorum ise şu olacak ikiniz karşılıklı 8'e 8 halı saha maçı yapacak olsanız ve takımı yakın zamandaki nfl oyunculardan kuracak olsanız kimleri seçerdiniz ve nerede oynatırdınız :))
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2019, 13:17:03 Gönderen: Vinegar Strokes »

Copyright © 2006 - 2019 NFLTR™
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.113 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur