Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üye olmadan ve mesaj atmadan önce Forum Kurallarını okuyalım:
http://www.nfltr.com/forum/index.php?topic=54.0
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Amerikan Futboluna Başlamak İsteyenler...  (Okunma sayısı 188094 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Batu1002

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Amerikan Futboluna Başlamak İsteyenler...
« Yanıtla #480 : Ekim 16, 2017, 19:57:46 »
Merhaba ben 15 yaşındayım boyum 180 kilom 120 daha önce Mektebim Beykent’de Quarterback olarak oynadım ve yeniden oynamak istiyorum fakat nerelere başvuracağımı bilmiyorum Yeniçerilere başvurdum fakat sağlık sevenleri nedeniyle seçmelere gidemedim bu durumu onlara yazdığımda ise gayet sert cevap verdiler. Mail adresim : Btharslan2@gmail.com

Çevrimdışı lonesurvivor

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #481 : Ekim 17, 2017, 09:46:14 »
Merhaba adım Oğuz 23 yaşındayım 1.80 byundayım ve 80 kiloyum Amerikada büyüdüm lise ve üniversiteyi Amerikada okudum artık Üsküdar
İstanbulda yaşıyorum ve Amerikan futbolu oynamayı özlüyorum. Oynayabileceğim bi takım varsa oynamayı isterim bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Bana oguzerol33@gmail.com dan ulaşabilirsiniz

Çevrimdışı Erenaydinn

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #482 : Aralık 15, 2017, 22:49:43 »
Merhaba 17 yaşıma ocakta gireceğim amerikan futboluna ilgim var fakat bilgim yok kuralları bile bilmiyorum ancak hızlı öğrenip kavrayabilirim benim sizlere birkaç sorum olacak amerikan futbolu hakkında bu kadar cahilken ve yaşım  17 iken amerikan futboluna başlamam geç mi olur bu birinci sorumdu ikincisi ise İstanbul Avrupa yakasında gidebileceğim kulüp varmı birde son bir sorum olacak gözlerimde bozukluk var uzağı göremiyorum ve lens kullanıyorum suanda yaptığım boks sporunda bu sıkıntı olmuyor amerikan futbolunda olurmu acaba kilo93 boy 190 cm bu arada yardımcı olursanız çok sevinirim çok hevesim var

Çevrimdışı Al1

• Bears
  • Rookie
  • *
  • Luca Brasi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #483 : Aralık 15, 2017, 23:59:01 »
Öncelikle bir sporu öğrenmenin en güzel yolu maçları izlemektir birazda ingilizcen varsa zaten anlarsın saha'da ne olup bittiğini, ayrıca http://nfltr.com/2008/02/sikca-sorulan-sorular-ve-cevaplari/ buraya bakarsan daha birçok soruna cevap bulursun. Türkiye'de 17 yaş geç değil genelde her yaşta oynanabiliyor çünkü Amerika'da olduğu gibi bir sistem yok. Klüp konusunda tercihim biraz bekle sporu öğren kendini geliştir üniversiteye gittiğin zaman futbol takımı bulunan bir takıma gider okulda oynarsın ama yok dersen birçok klüp var Istanbul'da sitede görebilirsin zaten. Göz konusunda sorun olacağını sanmıyorum ama yinede sitedeki diğer arkadaşlar kesin birşey yazarlar.
Alperen Sarışan

Çevrimdışı Erenaydinn

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #484 : Aralık 16, 2017, 09:17:36 »
Öncelikle merhabalar istanbul beylikdüzünde  yaşıyorum ve ocakta 17 yaşıma gireceğim  benim sizlere birkaç ufak sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.Amerikan futboluna çok ilgi duyuyorum ve bu spora bir şekilde bir yerden başlamak istiyorum ancak sıkıntı burda devreye giriyoru henüz amerkian futbolu nasıl oynanır bilmiyorum ancak hızlı öğrenip kavrayabileceğime inanıyorum bu 1.  sorumdu 2.'si ise 17 yaşında bu spora başlamak için çok mu geç bilmiyorum son sorum ise gözlerimde bozukluk var uzağı göremiyorum ve lens kullanıyorum bu bir süredir yaptığım boks sporunda sıkıntı yaratmadı amerikan futbolundada sorun olmaz diye düşünüyorum ancak bilgilendirirseniz sevinirim bu arada boy 190 cm kilo 93 cevaplarınız için teşekkürler

Çevrimdışı Hakan Yilmazkurt

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #485 : Aralık 16, 2017, 12:26:56 »
Öncelikle merhabalar istanbul beylikdüzünde  yaşıyorum ve ocakta 17 yaşıma gireceğim  benim sizlere birkaç ufak sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.Amerikan futboluna çok ilgi duyuyorum ve bu spora bir şekilde bir yerden başlamak istiyorum ancak sıkıntı burda devreye giriyoru henüz amerkian futbolu nasıl oynanır bilmiyorum ancak hızlı öğrenip kavrayabileceğime inanıyorum bu 1.  sorumdu 2.'si ise 17 yaşında bu spora başlamak için çok mu geç bilmiyorum son sorum ise gözlerimde bozukluk var uzağı göremiyorum ve lens kullanıyorum bu bir süredir yaptığım boks sporunda sıkıntı yaratmadı amerikan futbolundada sorun olmaz diye düşünüyorum ancak bilgilendirirseniz sevinirim bu arada boy 190 cm kilo 93 cevaplarınız için teşekkürler

Lensler sorun olmaz bildigim kadariyla Tyrod Taylor ve Von Miller da lensle oynuyor. :)

Çevrimdışı DenizKIRMIZI

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #486 : Ocak 02, 2018, 22:48:52 »
Herkese merhaba,

Ben henüz 15 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. Arkadaşlarımla oynadığım bu oyunu bir üst kademeye taşıyabileceğimi ve bir takıma yararlı olabileceğimi düşünüyorum. Daha önce lisanslı olarak futbol, tenis ve masa tenisi oynadım. Ayrıca bir süre rugby ile ilgilendim ve şu anda hala hala tenis oynamakta ve bir yandan tenis antrenörlüğü öğrenmekteyim.

Bu sporda kendimi en fazla geliştirebileceğim ve takıma en fazla yarar sağlayabileceğim takımı arıyorum. Aynı zamanda bu sporu amerikada okuyacağım üniversitede de devam ettirebilmek istiyorum bu yüzden kendimi geliştirmem benim için şu anda öncelikli olan şey. Zaten her gün bu sporda kendime bişeyler katmak için bireysel olarak çalışıyorum ve üstüne koyduğum en küçük şey bile benim için çok önemli.

Benim için en doğru takım hangisidir? Kendimi geliştirmek için izleyebileceğim en optimal strateji nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim... Şimdiden teşekkürler...
Deniz KIRMIZI

Çevrimdışı Mirza042

• Rookie
  • *
  • AMERIKAN FOOTBALL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #487 : Ocak 16, 2018, 14:27:35 »
Merbahalar. Onceklikle Amerikan Futboluna çocukluktan kalma bi ilgim var ama şuan bu ilgim daha fazla depreşti. 18 yaşındayim 1.72 boyundayim dayanikliyimdir hizliyimdir biraz bodyboulding le ugrastim birakmak zorunda kaldim geri baslamayi dusunuyorum. Aciktan lise okuyorum Amerikan Futbolunda kariyer yapmak istiyorum. Antalyadan katilicam nere gitmem lazim ne yapmam lazim tavsiyeleriniz nelerdir yardim ederseniz cok minnettar kalirim simdiden teşekkurler.

Çevrimdışı İsa_adiguzel

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #488 : Ocak 28, 2018, 00:22:02 »
Merhaba ben amerikan futbolu oynamak istiyorum ama nerden başvuracağımı bilmiyorum lise 3.sınıf öğrencisiyim zayıfın başlayabilirmiyim
Başlayabilirsem bana yardım edermisiniz istanbulda oturuyorum

Çevrimdışı zafer.ayaz

• Rookie
  • *
  • OKAN HUSKIES FOOTBALL
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: Okan Uni. Huskies
« Yanıtla #489 : Mart 03, 2018, 20:25:28 »
Istanbul da Amerikan Futboluna baslamak isteyen arkadaslar

19 Mart ta secmemize bekliyoruz

Ön kayit için

Zafer Ayaz
0555 685 55 24

Çevrimdışı Yaşa

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #490 : Haziran 07, 2018, 07:14:09 »
İstanbul da oturuyorum 17 yaşındayım şu spora aşık oldum resmen çok güzsl öğreneniliceğim biyer var mı

Çevrimdışı vipereyes

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #491 : Haziran 27, 2018, 22:12:58 »
Arkadaşlar 18 yaşındayım foruma yeni üye oldum. Şuan 175 boyunda 75 kiloyum. Önümüzde ki sene büyük bir üniversitede mühendislik okumak istiyorum sınava da az kaldı. Eğer iyi bir okula gidersem ilk amacım amerikan futbolu oynamak olacak. Benim boyumda kilomda birinin üniversite liginde şansı olur mu? NFL'e baktığımda oyuncuları geçtim seyirciler arasında bile ufak tefek kalırım galiba. Daha önce boks ve fitness geçmişim oldu yaşıma göre kuvvetliyim. Sayısal konuşmak gerekirse squatta 100 deadlift 130 bench press 80kg ile 5 tekrar çıkarabilecek durumdayım. Hız olarakta  100m yi 13sn de koşabiliyorum şuan. Birilerine çarpmaktan darbe almaktan korkacağımı düşünmüyorum benim gibi gençlerin bu sporda şansı var mıdır? Bu özellikler hangi mevkiye uygundur yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı Dadaş

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #492 : Ağustos 18, 2018, 12:33:30 »
Selam arkadaslar Amerikan futboluna baslamak istiyorum hızla ve cevik olduğum için bana göre bir spor bana yardımcı olabilecek varmı

Çevrimdışı mrtats7

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #493 : Eylül 09, 2018, 00:11:14 »
amerikan futbolu için boy çok önemli midir ?
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2018, 16:38:39 Gönderen: mrtats7 »

Çevrimdışı Vinegar Strokes

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #494 : Eylül 10, 2018, 17:05:27 »
oynayacağın pozisyona göre önemli guard,tackle gibi pozisyonlara boy da yetmeyebilir baya kalıplı olman lazım ama running back pozisyonunda darren sproles gibi kısa boylu oyuncular oynayabiliyor. qb içinde russell wilson  gibi oyuncular çıkabiliyor ama futbol genellikle temasa dayalı bir spor olduğu için genellikle boy-kalıp gibi özellikler tercih sebebi olabiliyor.NFL'in sitesinde oyuncunun indeksinde boy ve kilosu yazar oradan bir karşılaştırma yapabilirsin.

Copyright © 2006 - 2019 NFLTR™
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.244 saniyede 26 sorgu ile oluşturulmuştur