Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Forum Hakkında Soru-Sorunlarınız için:
http://www.nfltr.com/forum/index.php?topic=53.0
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Gazi Warriors - Boğaziçi Sultans [1. Lig, Yarı Final Eşleşmesi]  (Okunma sayısı 10614 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Evre

• Evre Baltalı
  • Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gazi Warriors - Boğaziçi Sultans [1. Lig, Yarı Final Eşleşmesi]
« Yanıtla #15 : Mayıs 03, 2010, 14:24:19 »
Kesinlikle katılıyorum abi hatta kolej maçlarında bulup izlesinler Raming kuralı diye google a yazsınlar... Bariz ramming olan pozisyonlarda atılmaz iken hiç alakası olmayan yere atılıyor...

Ramming i ilk temas kaskla olursa diyemi algıladılar anlamadım ama.... Kaskın tepesi burda önemli.... See what you hit derken kuralbu önce face mask yada face maskın üst bölünmünün temas etmesi ramming değildir....

Burda biraz daha dikkat edilmesi gerekmekte bence...

Kaldıki kenarda hatalı tackle yapan oyuncuları ilk uyaranlardan biriyimdir... Sonuçta kimsenin boynunu kırmasını istemeyiz...
Yüzmeye devam et...

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
  • Extrayı vermiyoruz beyler!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Mayıs 03, 2010, 15:02:02 »
Ahmet gayet yuvarlak bir tanım olmuş (Türkçe yazdığın). Benim bildiğim şu:

1 - Boyun eğmeden kaskın üstüyle mızrak gibi girince (adı üstünde) spearing. Bu maçta hiç çalınmadı.

2 - Rakibe çarpmak üzereyken boyundan veya belden bükülerek bilerek kafa atmak veya bilerek koç gibi toslamak (yine adı üzerinde) ramming.

3 - 1 ve 2'de yazdıklarım dışında rakibe tackle veya blok yaparken önce kaskın temas etmesine ise ceza verilmez. Bence vücudun üst kısmını belden bükerek çarpma hızını artırmak da serbest.

Bizim maçta hakemlerin kural bilgisizliği falan söz konusu değil, yok öyle bir şey. Ancak pozisyonun yorumunu 2 veya 3'e göre yaparkenki kriterler önemli. Bence çok abartı bir şekilde kurma koluyla kurulmuş gibi geriye doğru eğilip sonra kafa atınca verilmeli sadece. Bir de alıntı ile kapatiyim:

"in 2001, college officials called 1 spearing penalty in every 73 games and 1 butting or ramming penalty in every 156 games."

Nerede 156 maçta 1 ramming, nerede bir maçta 3 ramming... 1 maçta 3 raming olma olasılığı (156 rakamına göre) 0.00000026 (noktadan sonra 6 tane sıfır var). NCAA koçları farklı eğitim verebilir, ama gerçek o ki biraz abartı çalınıyor bu ceza Türkiye'de...

Çevrimdışı wiildturkey

• Site Yazarı
  • Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Mayıs 03, 2010, 16:07:18 »
Merhaba Hilmi,

Saldo kısa yazınca bende öğlen arasıda olayı kısa yazdım.  Aslında herkes www.ncaa.org 'dan en son kural kitabını indirip bakabilir hata örnekli kararları okuyabilirler. Dediğin doğru aslında bu kararlar az çalınıyor çünkü spearing ve ramming sadece yapılana değil yapana da zararlı hareketlerdir.  Evrim omurlik ve ona neden iyi davranılması konusunda benden daha iyi yazabilir.  Sonuçta ekipmanlı 9. senemize giriyoruz bu sporda ve böyle yanlış davranışların düzeltilmesi vakit alabilir.

Cezalar konusuda ise, Türkiye'de çok ceza çalınıyor.  Bu konuda nedense kimseden çok ses çıkmadı.  Emrah'ın Györ maçı ile ilgili yazdığının daha ses getirmesini beklerdim.

Ahmet

saldo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Mayıs 03, 2010, 17:44:28 »
Ahmet abi,

Formasyon olayını buraya dökmeseydin iyi olurdu  ;) ;D

Raming'e gelince ; bizim maçta o kadar çok atıldı ki bu ceza ben anlam veremedim..haa ben yemedim ayrı..boyum kısa olunca adamın kafasından ziyade böğrüne geliyorum  ;D  Mentır gibi yılların hakemi eğer bu kadar çok ceza attıysa vardır bir bildiği..tek merakım neden bu maç bu kadar çok atıldı?? çünkü bizde zaten kafa atmak kaskın tepesiyle toslamak değil,facemask'le vurmaktır..yani kimse boynunu eğerek yada peş peşe kafa atarak oynamaz,oynayamaz..boynu kırılır  ;D

Neyse bilgilendirme için teşekkürler..

Çevrimdışı HAKAN

• MENTER
  • Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Mayıs 03, 2010, 20:01:52 »
Genelde şu flag atıldı şu caza verildi gibi tartışmalara girmeyi pek sevmem hele kendi yönettiğim maçla ilgili bir yorum yapmakta istemem ancak birkaç şey diyeceğim sadece açıklayıcı olması için (umarım ortalık karışmaz)

Öncelikle Saldo maç boyunca hiç ramming atmadım şimdi tutup rammingleri bana yazma lennnn  :D :D

Şaka bir yana yanlış hatırlamıyorsam maçta 3 tane ramming flagi vardı ancak üçüde bana çok uzak olan ve de refree olarak bakmam gereken yerler olmadığı için bakmadım dolayısıyla pozisyonlar hakkında çok bilgim yok. Ancak tek bir pozisyonu gördüm oda pazar günü Sırbistan dan gelen hakemlerin verdiği eğitim esnasında gördüğüm bir pozisyondu ondan da ramming vardı gerçekten hatta eğitmenlerde ramming var dedi ama diğer pozisyonlar için birşey diyemem.

Onun dışında başta da söylediğim gibi maç yönetimi hakkında pek yorum yapmayı sevmiyorum ...
Line is everything, line is team ...

C. Hakan Erkut

Yazdıklarımın herhangi bir takım ya da kurumla alakası yoktur. Tamamen kişisel  fikrimdir.

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : Mayıs 03, 2010, 20:49:43 »
Maçtan anı: ilk yarının sonuna doğru tek molam kalmış, zaman az ama mesafe de az. Bir TD, olmazsa FG peşindeyim. Bir koşu oyunum içeride durduruldu ve zaman işliyor diye son molayı aldım. sonra baktım yerde flag var ve rakibe atılmış.

Başka bir konu için hakeme bir şey demem gerekti ve Hakan'ın ses telleri iptal olduğundan yanına gittim ve gitmişken bir de çakallık denedim: "ben flag'i görmedim. görseydim mola almazdım. molamı geri verin." orada Hakan'ın bana kibar kelimelerle çektiği bir "hadi len" vardı ki, duyulmaya değerdi.

sonuç, 12 saniye vardı. bir pas salladım, olmayınca FG denedim. O da olmadı. Çakallık yüzünden bütün karma yerle bir olmuş demek ki... :)

bir de böyle hakemlik, oyunculuk, koçluk anılarını anlatan bir ben varım. geri kalanlar ya forum olaylarını sevmiyorlar, ya forum-shy, ya da self-important jackass categorisindeler  8) . Türkçesi iyi olan çevirsin aga...

Çevrimdışı HAKAN

• MENTER
  • Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Mayıs 03, 2010, 23:00:41 »
Valla Hilmi o gene iyi seninle konuştuktan sonra birde ben olayı Bülent e anlatmak zorunda kaldım ki evlere şenlik flagi açıkladım

Bülent: E niye başlamıyoruz o zaman ?
Ben : Gazi mola aldı.
Bülent : Niye ki ?
Ben : Bilmem ?
Bülent : ????
Ben : Flagi görmediler herhalde ???
Bülent : Hayırlısı
Ben : Hayırlısı ...

:)

C. Hakan Erkut

Yazdıklarımın herhangi bir takım ya da kurumla alakası yoktur. Tamamen kişisel  fikrimdir.

Çevrimdışı warriors#19

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Mayıs 03, 2010, 23:50:44 »
1 - Boyun eğmeden kaskın üstüyle mızrak gibi girince (adı üstünde) spearing. Bu maçta hiç çalınmadı.

koç spearing cezasıda atıldı bize maçta hatta çoğumuzun ilkkez duydugu bi ceza oldugu için sorduk orda ogrendik, sırf bu maça has deildi ztn atilan reming ler bilkent maçında kick vurarak başladık, orda bana sonraki 3 down ın 2 sinde de arda ve toyguna reming atıldı :D
Hüseyin Duyar
Gazi WARRIORS 
     FS    SS

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Mayıs 04, 2010, 09:55:30 »

koç spearing cezasıda atıldı bize maçta hatta çoğumuzun ilkkez duydugu bi ceza oldugu için sorduk orda ogrendik, sırf bu maça has deildi ztn atilan reming ler bilkent maçında kick vurarak başladık, orda bana sonraki 3 down ın 2 sinde de arda ve toyguna reming atıldı :D

Bir yerden sonra ben de cezaları takip etmeyi bırakmışım demek ki. Yerde flag görünce "yine ne yaptınız?" diye bizimkilere sorar olmuştum.   >:(

Ben : Flagi görmediler herhalde ???
Bülent : Hayırlısı
Ben : Hayırlısı ...

:)
Flag'i gerçekten görmedim. Yani yalan yok çakallık var. Flag atarken NFL hakemleri kol kuvvetlerini sergilemek için yukarı atmıyorlar. Rahatça görülsün diye öyle atıyorlar. Bizde flag bir an önce olay yerine ulaşsın diye fazla havalanmadan yerden gider. Zaman kaybı olmasın :)

Molayı da koştura koştura almamın sebebi, süreyi sorduğumda sen "oniki saniye ve işliyor" demiştin ve ben "son iki saniye ve işliyor" anlamıştım.  :o :o :o :o

Yerde flag arayacak vaktim de yoktu :)  Çakallık yapacak vakit ise sonradan bulundu...

Çevrimdışı HAKAN

• MENTER
  • Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Mayıs 04, 2010, 12:29:08 »
Yalan söylemediğinin farkındayım zaten flagi görünce surat ifadenden anladım ama bir kez molayı açıklamıştım biliyorsun sonra geri iade edilemiyor mola. Satılan mal geri alınmaz misali verilen mola geri alınmaz :) :)

C. Hakan Erkut

Çevrimdışı Evre

• Evre Baltalı
  • Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Mayıs 04, 2010, 12:43:39 »
Yalan söylemediğinin farkındayım zaten flagi görünce surat ifadenden anladım ama bir kez molayı açıklamıştım biliyorsun sonra geri iade edilemiyor mola. Satılan mal geri alınmaz misali verilen mola geri alınmaz :) :)

Senden ne çakal satıcısın insan bi uyarır bayrak var hala molayı istiyormusun diye.... Yani skor tablosu olmadığı için süre işliyormu durdumu anlamıyoruz kardeşim bende bağırıyodum mola mola diye.. :)
Yüzmeye devam et...

Çevrimdışı kadir99

• #99 KADİR
  • Pro Bowler
  • KARTALLAR-CAVS-WARRİORS-KARTALLAR(***)
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: SELÇUK KARTALLAR
« Yanıtla #26 : Mayıs 04, 2010, 16:45:50 »

Senden ne çakal satıcısın insan bi uyarır bayrak var hala molayı istiyormusun diye.... Yani skor tablosu olmadığı için süre işliyormu durdumu anlamıyoruz kardeşim bende bağırıyodum mola mola diye.. :)
flag herkezin göreceği şekilde atılmalı ki böyle problemler olmasın...
AMERİKAN FUTBOLU BİR KÜLAH DONDURMAYA BENZER...
TATLİ OLAN KISMI BİTİNCE GERİYE SADECE SİVRİ BİSEY KALİR Kİ ONUDA HER ZAMAN YA KALBİNDE YADA KEMİKLERİNİN BİRİNDE SAKLARSİN...(PLATİN OLARAK):)
***I LOVE MY TEAM & BROTHERS... ***

Çevrimdışı HAKAN

• MENTER
  • Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Mayıs 05, 2010, 01:06:18 »
Valla Evrecim bende flagi sonradan gördüm hatırlarsan uzun bir oyundu ve oyunun sonunda flag atıılmıştı dolayısıyla bende molayı verdikten sonra gördüm yoksa biliyorsun o durumlarda uyarıyorum flag var süre durdu hala mola istiyor musun diye :)

Kadir faul noktası flagle belirlendiği için bazı pozisyonlarda evet flag havaya atılabilir herkes görsün diye ancak bahsettiğimiz olayda faul noktası önemli olduğu için hakemde doğal olarak flagi havaya doğru değil faulun olduğu noktaya ulaştırabilieceği şekilde attı ki her hakeme öğretilen ilk şeydir faul noktasını belirlemek için flagi havaya doğru değil faul noktasına atın diye...

C. Hakan Erkut

Copyright © 2006 - 2019 NFLTR™
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.185 saniyede 29 sorgu ile oluşturulmuştur