Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üyelerimizin imza bölümüne isim ve soyadlarını varsa oynadığı takımı yazmalarını önemle rica ederiz...
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: İstanbul Cavaliers - Gazi Warriors [1. Lig, Final Eşleşmesi]  (Okunma sayısı 25372 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bogachan

• Ziyaretçi
Ynt: İstanbul Cavaliers - Gazi Warriors [1. Lig, Final Eşleşmesi]
« Yanıtla #45 : Mayıs 26, 2010, 19:24:10 »
Kasli erkekler,

Final macinin videosunu yarin sabah DVD halinde federasyonun Ankara'daki merkezine birakacagim..

Bazi medya kuruluslari kullansin diye servera upload etmistim ama 17.3 gb download etmeye kasmayın, Cavaliers dan ve Warriors'dan yetkililer bana buradan ozel mesaj ile bir adres belirtirlerse ben videoları yarın kargolarım kendilerine... Ya da federasyondna kopya da isteyebilirler.. Siz bilirsiniz..

Kesilmis 28 dakikalik ve 298 mb olan bir versiyonuda mevcut sadece atakların oldugu.. Onu da upload edecek bir video oynatıcı site buldugumda hemen paylasacagim..

Çevrimdışı Evre

• Evre Baltalı
  • Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : Mayıs 26, 2010, 20:00:33 »
Onat bu maç bu pozisyon için konusmuyorum... Sadece ilk defa duydugum kurallar ve cezalar uygulandı.... Ogrenmeye calısıyorum...

Yüzmeye devam et...

Çevrimdışı Ozan Yazıcı

• Administrator
  • Pro Bowler
  • finezza è per parrucchieri
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: n/a
« Yanıtla #47 : Mayıs 26, 2010, 20:09:16 »

Kararın (yine bence) illegal punt vs. değil, net bir şekilde punt block ve sonrasında TD olması gerekiyordu. Ben de illegal punt hangi durumlarda oluşuyor bunu samimi olarak söylüyorum bilmediğim için öğrenmek istiyorum. Konu hakkında birisi bizi aydınlatırsa çok sevinirim. 
Onat

onat,

benim ve hakanın mesajlarını okumanın yeterli olduğunu düşünüyorum ben...

Maçtaki pozisyon için punt yapan oyuncu için illegal bir durum yok, punter tackle box'ın dışına açıldığı için ona vurulması da illegal deği... top cavs tarafından recover edildikten sonra düdük çaldığını duymadım ama durum oysa bir illegal kicking cezası değil "hatalı düdük prosedürü" uygulanmış olmalı, hatalı düdük durumunda da topa en son hakim olan cavs olduğu için cavs kaptanına düdük çalındığında topa hakim oldukları noktadan bir sonraki hak (burda change of possesion söz konusu olduğu için first down) ya da bir önceki hakkın tekrarı seçenekleri sunulmuş (bunun seçilmesi gaziye tekrar 4. hak oynatmak demek olduğundan saçma olurdu) olmalı... dolayısıyla da TD verilmemiştir...

AFAD

Çevrimdışı Efe

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : Mayıs 26, 2010, 20:24:50 »
Sahada hakemlere kulak misafiri olduğum kadarıyla yanlış düdük prosedürü uygulandı... Beni kovmadan hemen önce buna karar vermişlerdi  :)
Efe Kırmızıer
Mersin Mustangs

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
  • Extrayı vermiyoruz beyler!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : Mayıs 26, 2010, 22:54:30 »
Onat, Gürkan punt yapmaya çalıştığını söylüyor, demek ki koşusu sadece punt yapmak içinmiş. Ha birşey farketmez, çünkü tackle box'un dışına çıkmış sonuçta.

Çevrimdışı HAKAN

• MENTER
  • Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : Mayıs 27, 2010, 11:44:23 »
Az önce maçta görevli olan bir hakem arkadaşla konuştum bahsedilen pozisyonda verilen kara illegal kick(punt) değil hatalı düdük diye söyledi dolayısıyla maçta verilen karar anlatılan pozisyon için doğru. Hatta detay olarak cavs den recover yapan oyuncu koşarken gazinin 18. yardında düdük çalındı bu sebeple hatalı düdükten touchdown iptal edildi 18. yarddan top cavs e verildi şeklinde açıkladı durumu.
Line is everything, line is team ...

C. Hakan Erkut

Yazdıklarımın herhangi bir takım ya da kurumla alakası yoktur. Tamamen kişisel  fikrimdir.

Çevrimdışı Onat

• Veteran
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : Mayıs 27, 2010, 13:54:48 »
Cevap veren herkese teşekkürler.

Kendi adıma bir hayli aydınlandım bu kural ve pozisyon için.

Sevgiler, saygılar.

Onat
Onat
Istanbul AFK Cavaliers #24

Çevrimdışı Evre

• Evre Baltalı
  • Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : Mayıs 27, 2010, 14:53:55 »
Onat, Gürkan punt yapmaya çalıştığını söylüyor, demek ki koşusu sadece punt yapmak içinmiş. Ha birşey farketmez, çünkü tackle box'un dışına çıkmış sonuçta.

Anladıgım kadarı ile zaten tackle box diye bir kural yok topu cekip kosmaya baslayınca olay bitiyor.... Tekrar kicke başlayınca yine koruma altına giriyor.... Benmi yanlış anladım...
Yüzmeye devam et...

Çevrimdışı #25#warriors

• Ermir Gjoka
  • Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : Mayıs 27, 2010, 15:28:42 »
olan oldu biten bitti... çok zevkli bir karşılaşmaydı her ne kadar yenilmiş olsakta. karşılaşma başbaş bir mücadeleydi lig karşılaşmasında da olduğu gibi. Cavaliers takımını kutlarım. Avrupa maçlarında başarılar diliyorum.

Çevrimdışı lycantrophic

• Site Yazarı
  • Veteran
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : Mayıs 27, 2010, 15:35:05 »
Merak edenler için kural kitabından birebir alıntı var.

Roughing or Running Into Kicker or Holder

The NCAA Rule book addressed roughing and running into the kicker under Rule 9 Section 1 ARTICLE 3. a.and provides:
When it is obvious that a scrimmage kick will be made, no opponent shall run into or rough the kicker or the holder of a place kick (A.R. 5-2-2-I and A.R. 9-1-3-I[Approved Ruling 9-1-3 I. A1 plans to punt from behind his line of scrimmage but misses the ball, after which he is contacted by B1. RULING: Team A fumble. There is no kicker until the ball is actually kicked, and B1 therefore is not guilty of roughing the kicker.], III [III. A1, from a nonscrimmage kick formation, makes a quick, unexpected kick so suddenly that B1 cannot avoid contact. RULING: This is not roughing or running into the kicker since the rule applies only when it is reasonably obvious that a kick will be made.] and VI[VI. Kicker A1, in a scrimmage kick formation, moves laterally two or three steps to recover a faulty snap, or recovers a snap that went over his head and then kicks the ball. He is contacted by B2 in an unsuccessful attempt to block the kick. RULING: A1 does not automatically lose his protection in either case. A1 is entitled to protection as in any other kicking situation. When it becomes obvious that A1 intends to kick (in a normal punting position),
defensive players must avoid him.]).

1. Roughing is a personal foul that endangers the kicker or holder.
2. Running into the kicker or holder is a foul that occurs when the kicker or holder is displaced from his kicking or holding position but is not roughed (A.R. 9-1-3-II[II. A1 kicks the ball, after which B1, unable to stop his attempt to block the kick, runs into the kicker or holder. RULING: Penalty—Five yards from the previous spot. Roughing and 15 yards and first down if in question as to whether the foul is “running into’’ or “roughing.’’]).
3. Incidental contact with a kicker or holder is not a foul.
4. The kicker and holder must be protected from injury, but contact that occurs when or after a scrimmage kick has been touched is not roughing or running into the kicker or holder.
5. The kicker of a scrimmage kick loses protection as a kicker when he has had a reasonable time to regain his balance (A.R. 9-1-3-IV[IV. B1 runs into player A1, who has kicked the ball and has had a reasonable time to regain his balance. RULING: Not a foul by B1 unless ruled as running into or throwing himself against an opponent obviously out of the play (Rule 9-1-2-j).]).
6. A defensive player legally blocked into the kicker or holder by a member of the kicking team is not exempt from fouls for running into or roughing the kicker or holder. A defensive player illegally blocked into the kicker or holder by a member of the kicking team is exempt
from fouls for running into or roughing the kicker or holder.
7. When a player, other than one who blocks a scrimmage kick, runs into or roughs the kicker or holder, it is a foul.
8. When in question whether the foul is “running into’’ or “roughing,’’ the foul is “roughing.’’

PENALTY—Five yards from the previous spot for running into the kicker or holder. Fifteen yards from the previous spot and a first down for roughing the kicker or holder if the first down is not in conflict with other rules. Flagrant offenders shall be disqualified.

Rule 9 Section 1 ARTICLE 3. b. A kicker or holder simulating being roughed or run into by a defensive player commits an unsportsmanlike act (A.R. 9-1-3-V[V. After B1 runs into the kicker, kicker A25 simulates being roughed. RULING: Offsetting fouls.]).
PENALTY—15 yards from the previous spot.

AR = Approved Ruling for 9-1-3(These are examples of the rule application to specific play situations)
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2010, 15:50:36 Gönderen: lycantrophic »
Murat Erdem - emekli futbolcu

Çevrimdışı Ozan Yazıcı

• Administrator
  • Pro Bowler
  • finezza è per parrucchieri
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: n/a
« Yanıtla #55 : Mayıs 27, 2010, 15:42:07 »
Anladıgım kadarı ile zaten tackle box diye bir kural yok topu cekip kosmaya baslayınca olay bitiyor.... Tekrar kicke başlayınca yine koruma altına giriyor.... Benmi yanlış anladım...

evre,

tackle box bizzat kuralda var  ;)

5. The kicker’s protection under this rule ends:
(a) When he has had a reasonable time to regain his balance (A.R.
9-1-4-IV); or
(b) When he carries the ball outside the tackle box (Rule 2-34) before
kicking.

yine hayali örneklerle de açıklayayım; (bu arada punter line of scrimmage'ın en az 7 yard gerisinde olmalı ve top bir direct snap ya da çoğunun anlayacağı şekilde bir shotgun atışıyla punter'a gitmeli ki kesin bir "scrimmage kick" dizilişi olsun ve punter koruma altında olsun...

1- punter topu tutar vuruşunu yapar: bu esnada koruma altındadır ancak topu bloklayan bir oyuncunun punter'ı tehlikeye atmayan bir teması için ceza uygulanmaz...

2- punter topu alır, üstüne gelen oyuncu topu bloklamasın diye yana doğru 1-2 adım atar ancak tacklebox'tan çıkmaz durur ve vuruşunu yapar: tackle box'ı terketmediği için koruma altındadır 1. madde ile aynı durum geçerlidir

3- snap kötü gelir punter topu rahat kontrol etmek için biraz yana açılır ve tackle box'ı terkeder üstüne gelen oyuncudan kaçmak için tekrar saha içine doğru koşar, durur ve topa vurur: oyuncu top tackle box'ın dışına taşıdığı için geri dönse de artık "kicker" koruması olmaz, ancak yine de bu oyuncuya yapılacak hamleler dikkatlice takip edilmeli, sakatlamaya yönelik, aşırı sertlik içeren hareketler personal foul olarak cezalandırılmalıdır...

4- snap iyi veya kötü gelir, punter topu kontrol ede vuramayacağını düşünerek koşmaya başlar ve koşu sırasında yakalanacağını anlayınca topa vurur: tackle box'tan çıkmamış olsa bile koştuğu sırada bir kicker değil runner olduğundan kicker korumasına sahip değildir...

arada bu tackle box ne ola ki? diye bir soru gelebilir düşüncesiyle:

« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2010, 15:47:54 Gönderen: Ozan Yazıcı »
AFAD

Çevrimdışı lycantrophic

• Site Yazarı
  • Veteran
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : Mayıs 27, 2010, 15:51:51 »
Ozan'ın yazdıkları doğru, tackle box kuralı yeni çıkmış bir kural.
Murat Erdem - emekli futbolcu

Çevrimdışı Evre

• Evre Baltalı
  • Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : Mayıs 27, 2010, 20:38:19 »
Ozan eywallah abi şimdi tam anlamıyla kavradım olayı...

Peki bu kadar kick konusunca bide uzman bulunca hayali bir senaryo.... Onatın anlatıgınada benziyor.... A takımı Punterı topu aldı kosmaya basladı... Durd.. kicke baslarken tackle yedi yada cekildi... Top yere dustu bu sırada punter topa vurdu ve top gitti 30 -35 yard...

A takımı topa dokundu... Karar?

B takımı topu aldı... İlerletti... Oyun durdu... Karar?

Hehe iyi oluyo boyle konusmak... Daha sonra bu konuyu bolup tasıyacagım zaten... :)
Yüzmeye devam et...

Çevrimdışı HAKAN

• MENTER
  • Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : Mayıs 27, 2010, 23:46:55 »
Evre birde kick yapılırken oyuncu tackle box da mı değil mi onun varyasyonlarınıda yaz tam olsun :) Yarın sabah mülakata gitmeyecek olsam sana yardımcı olmak isterdim lakin birazdan yatacağım için uzun uzun yazamaycağım şimdi kusura bakma :) Ama Ozan yarın gün içinde cevap verir eminim :)
Line is everything, line is team ...

C. Hakan Erkut

Yazdıklarımın herhangi bir takım ya da kurumla alakası yoktur. Tamamen kişisel  fikrimdir.

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
  • Extrayı vermiyoruz beyler!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : Mayıs 28, 2010, 09:07:44 »
Şimdi toplandı konu. Yoksa her sweep koşan HB tam tackle olacakken punt'a geçsin. M.A.Erbil'in bir filmde vurulacakken namaza başlaması gibi. Şener Şen de vardı galiba.

Copyright © 2006 - 2019 NFLTR™
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.135 saniyede 28 sorgu ile oluşturulmuştur