Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üyelerimizin imza bölümüne isim ve soyadlarını varsa oynadığı takımı yazmalarını önemle rica ederiz...
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: İstanbul Cavaliers - Gazi Warriors [1. Lig, Final Eşleşmesi]  (Okunma sayısı 25356 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bogachan

• Ziyaretçi
Ynt: İstanbul Cavaliers - Gazi Warriors [1. Lig, Final Eşleşmesi]
« Yanıtla #15 : Mayıs 24, 2010, 12:03:05 »
Bu konuyu sulandirmadan sonlandirayim.. :)

Goren de Burak ile Tamer bana sınırsız sallamışlar, atıp tutmuslar sanacak...

Yayin bitince klasik "yayinda ve yapimda emegi gecen tum ekibe tesekkurler" fasilitesi sirasinda benim ismimim soylenmesi unutulmus.. Vah vah vah.. Aman da ne ayip.. :)

Zaten bana tshirt de olmadi.. :( Hic kendimi ekibe dahil hissedemedim.. böhü..

Bir kisinin gaza gelemsinde bir saniyelik etkimiz varsa, birisinin kanina bu zehri sokmakta saniyelik dahlimiz varsa bu sahsen bana yeter de artar..

Operim..

Çevrimdışı #71ULCINJ

• ulcinj
  • Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Mayıs 24, 2010, 12:30:22 »
Federasyonun pek bir numarasını göremesekte NFLTR ekibinin çalışması sayesinde final organizasyonu güzelleşti...emeği geçen koşuşturan herkese teşekkürler...
maç ise finale yakışır bir şekilde oldu..her iki takımında kalitesi ortada...GAZİ'Lİ kardeşlerimi mücadelelerinden dolayı kutluyorum...sakatlanan arkadaşlara geçmiş olsun diliyorum...
Hiç Bir Zafere Çiçekli Yollardan Gİdilmez....
Berkay ÜLGÜN

Futbol oynamak isteyen masum köylü...

Çevrimdışı wiildturkey

• Site Yazarı
  • Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Mayıs 24, 2010, 13:35:55 »
Merhaba Arkadaşlar,

Finale iş nedeni ile gelemezsemde, NFLTR ekibi ve Efe Cem Elçi'ye çabaları ve az çok başaralı final yayınları nedeni ile kutlarım.  Boğaçhan'a da 4 saat kameralık yaptığı içinde kutlarım.  4 saat bu kadar az görüntü kaçırmak bence başarıdır.  Tüm NFLtr ekibini ve Cavaliers'i kutlarım.

Saygılarımla,

Ahmet İzer

Çevrimdışı frat

• Fırat Güncü
  • Veteran
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : Mayıs 24, 2010, 15:43:24 »
Çok keyifli bir maçtı, Gazili kardeşlerimize teşekkür ederiz öncelikle. finale yakışan bir mücadele oldu son çeyrekte kalpten gidecektik..
Nfltr ekibine de teşekkür ederiz bu sporu bir adım daha ileri taşıyan bir harekete imza attıkları için.
İstanbul Hiçbirşeyleri. (Adamlar haklıymış ya savaşçısın ya hiçbirşey :/)

Çevrimdışı kutalp

• Veteran
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Mayıs 24, 2010, 16:36:41 »
Teşekkürler Türkiye,
2010 - 2011 sezonunda görüşmek üzere  ;D
Spor, dostluk kardeşliktir.

saldo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Mayıs 24, 2010, 16:53:09 »
 Akşamları sabah ettiğmiz, hayatımızın en dolu anlarnı yaşadığımız ve beraber hep omuz omuza yürüdüğümüz kardeşlerime,aslanlar gibi mücadele ettikleri için teşekkür ederim. 96 yılında bu takım kurulduğunda o kadroda olan abilerimizden, tribüne gelip bizi yalnız bırakmadıkları için onlarada teşekkürü borç bilirim.
Şapkamızı önümüze koyduğumuzda aslında herşey kendini ifade ediyor..4 senede 3 final oynayan bu takımın seneyeki hedefide şüphesiz şampiyonluk olacaktır yine. 4 sene önce nasıl yılmadıysak önümüzdeki senede yılmayacağız..Çünkü savaşcılık asıl bu zamandan sonra başlıyor..Yenilgi sonrası yaraları sarmak, iyileşmek ve tekrar savaşır hale gelmek takımdaki her bireyin namus borcudur..Kardeşlerimin hepsini canı gönülden tebrik ediyorum,haftaya bir finalimiz daha var..Unutmayın ki Gazi'de final bitmez..her sene bir kulvarda mutlaka finale çıkılır,şampiyon olunur yada olunmaz ama hedef hiç bir zaman değişmez..
 Cav's lı kardeşlerimide kutlarım..bu maçı hangi takım kazansa hakediyordu kupayı..güzel mücadele oldu ve kupayı alan Cav's ı tebrik ederim..son ana kadar savaştılar..sakatlanan Güçhan kardeşime geçmiş olsun,umarım en yakın zamanda iyileşir..
 Hakemler konusuna gelince, olan oldu biten bitti..tartışmanın gereği yok..benim aklıma tek takılan o son touchdown oldu..sonuçta kimse 50 kişinin emeğini hiç etmez diye düşünmek istiyorum..onlarada teşekkür ederiz..
 NFLTR ekibi harika iş yaptı teşekkür ederiz..Boğaçhan abi sanada teşekkürler,beni çektiğin fotoları isterim  :) haftaya görüşmek üzere  ;)
Unutmadan, sakatlanan #34 Baca haftaya oynayacak kıvama geliyor,ciddi bir sorunu yok..mumyalıktan kendi ellerimle kurtardım onu bu gün.. ;D
Saygılar.

Çevrimdışı kust1

• Veteran
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Mayıs 24, 2010, 17:32:53 »
oncelikle cavaliers i tebrik ederim gecen seneye kil payi kacirdiklari sampiyonlugu bu sene hakederek kazandilar. maca gelirsek gazinin yaptigi pas touchdown u artik heralde gazi pas yapmiyor cok skci anlamiyoruz laflarina biraz olsun son verirki ayrica cavaliersinda yanilmiosam butun mac bi tane reception u oldu. bunlarin disinda cavs in kosu oyunlari cok etkiliydi yanilmiosam qb leri almis mvp yi sonuna kadar hak etti degil qb onun kadar guzel kosan rb fazla yok bence ayriyeten 20 numara cavs de son derece basariliydi. defans olarak cavs dersni gercekten iyi calismis biz tirbunden gazinin fakelerini yerken onlar sahada durdurmasini gercekten iyi becerdiler bundada en buyuk pay digerleri kusura bakmasin ama bence d line a ait gercekten bir pozisyon disinda hatasiz oynadilarki oda kosu td unu ki ordada belki hatalari yoktu tam goremedim uzaktaydi. gaziye gelirsek cavs gercekten onlari iyi analiz etmis fake leri nerdeyse hic yemediler ama 23 numaranin td kosusu gercekten epikti kardes o ne hiz oyle ayriyeten yazinin basindada belirttigim gibi complete td lari da ayri bir guzellikti. gazi defansina gelirsek yanilmiosam adi gurkan tirbunden oyle dediler 48 numara adam gercekten bir canavar burda saygilar her tackleda nerdeyse o wardi tabikide bu bir takim oynu ama hakikaten tebrik ederim mukemmele yakin bir mac cikardi complete td unuda yanlis gormediysem o yapti ancaaakk o son punt fake denemesimiydi artik tabi biz izliyici oldugumuz icin bilemeyiz gercekten macin kaderini degistirdi diyebiliriz bence ilk yarida cok guzel bi fake kosu yapmisti ama cavs gibi bir takimi tabi tekrar soyluyorum eger amac oysa iki kere ayni hataya suruklemek gercekten zor. sonuca gelirsek gercekten hakeden iki takimin finalinde ben acikcasi daha cok skor gorucez diye dusunuodum ama mucadelee gercekten ust seviyede idi birde bisey eklemek istiyorum dikkatimi cekti cok fazla gazili oyuncu sakatlik gecirdi bundaki sebep cavs miydi yoksa zeminmiydi emin olamadim o arkadaslara acil sifalar diliyorum tekrar tebrikler cavs
Batur Kaplan
Rams#1
Batur Kaplan
rams#1

saldo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Mayıs 24, 2010, 18:03:26 »
hee Cavslı oyuncular çiğnedi parçaladı bizi ondan sakatlandık o kadar..hatta hızlarını alamadılar kendi oyuncularının köprücüğünü kırdılar..töbee..

Blitzburg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Mayıs 24, 2010, 18:25:15 »
kalemin hangi tarafini tutacagimi sasirdim wallaha....

Çevrimdışı Guras48

• Franchise Player
  • Gürkan Aslan WARRİORS #48
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: GAZİ WARRIORS
« Yanıtla #24 : Mayıs 25, 2010, 00:14:57 »
Öncelikle Cavs takımını kutluyorum...
Punt fake olayına gelince Punt fake yapmayı hiç düşünmedim.Shot gun biraz sağıma dogru geldi ve aynı tarafın end oyuncusu içeri girince topu ona nişanlamak istemedim onu ekip punt yapmayı düşündüm.Ve neticesinde onu ektikten sonra punt yaparken tackle yedim.O esnada düdük çaldı. Ben Rafting the punter diye düşündüm düdük çaldıgında.Hatta baya bi tartışma oldu o esnada.Ondan sonra karar değişti.DÜdük çaldıgı için 20 yarddan cavs hücümü gerçekleşti.Aynı durum boğaz içiyle oynadıgımız yarı final maçındada başıma geldi.Shot gun 10 yard kadar arkama düştü ve topu aldım 2 defans oyuncusundan sıyrıldıktan sonra Sahanın yan cizgisi yakınlarından punt yaptım.İllegal punt falan olmadı.Top dışarı cıktıgı yerden bogaziçi hücüm yaptı.Gerçekleşen pozisyonlar birbirine çok yakın iki pozisyon.Dogru karar ya illegal punt Yada Cavs maçındaki bana yapılan Rafing the punter.Hala ne oldugunu bilmiyorum :) Biri dogurusunu biliyorsa yanıtlarsa sevinecegim.Sonuç olarak karar ne olursa olsun Her iki maçtada hakemlerin farklı kurallar uyguladıkları ortada :)

Maça gelince, final maçı olmasına rağmen ufak tefek laf dalaşı dışında her iki takımda çok centilmence mücadele etti.Az hata yapan takım maçı kazanmasını bildi.Maçı kim kazanırsa kazansın şampiyonlugu sonuna kadar hakediyordu bence.Neticede cavs kazandı ve gerçekten sonuna kadar hakettiler.Kendileri tebrik ediyorum..
Umarım önümüzdeki yıllarda final organizasyonları böyle berbat bir sahada ve ortamda olmaz...
Ayrıca NFLTR ekibine tek te çok teşekkür ediyoruz.Geceye renk kattılar.Onlarda olmasaydı vay bu türkiye amerikan futbolunun haline :)

« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2010, 00:34:59 Gönderen: Guras48 »
Gazi Warriors #48  (Defensive captain)

Çevrimdışı latif#36#32

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Mayıs 25, 2010, 00:37:54 »
bütün takım arkadaşlarımın ellerine sağlık çok güzel bir final maçıydı daha güzel bi skor olabilirdi ama gazi defansı gerçekten çok güçlüydü  :-X

defans şampiyon yapar
ofans maçı alır

şompiyon cavsssss 

SWORMMMMM
cavaliers 36 special team captain
eagles 32

Çevrimdışı mrcro58

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Mayıs 25, 2010, 00:57:55 »
ben yannis bilio olabilirim bende ogrenmek isterim yannissa benim bildigim 1. si hash marklarin disindan punt vurulamaz illegal punt mi ne oluyo 2. si punt blocklayan oyuncu puntera vurabilir...tabii bunnar benim bildiim yannis olabilir eksik olabilir fazla olabilir daha iyi bilenler duzeltirse sevinirim. bizde ogrenmis oluruz.

Çevrimdışı Evre

• Evre Baltalı
  • Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Mayıs 25, 2010, 08:29:28 »
Puntu bloklayan oyuncu dahil kimse punt halindeki oyuncuya vuramaz.... O yuzden antremanlarda adamın onune ucun diyoruz ustune değil...

İllegal punt cezasınıda ilk defa duydum... Biri bunu açıklarsa bizde öğrenmiş oluruz... Bide benim takıldığım sahada 12 kuralı... Burda kafamı karıstıran defans faul yaptığı zaman oyunun bitmesi beklenir diye biliyorum... Cunku ofans topu daha ileri bir konuma getirmişse orayı kabul edebilir...

Kafamdan ornek a takımı 15 yardda kopmus gidiyor kimse yok onunde hop B takımı oyuncusu opur taraftan sahaya atlıyor hakeme 12 ciyim ben diyor hakemde duduk calıyor oyun duruyor... gitti TD... Maç sonu konusmada avrupada boyle soylediler dendi... Ama belki onlar yanlış biliyor bir tartışsak...

Ayrıca canlı yayın muhtesem olmus mac oncesi yayın linkinden izledim... Ekibi kapanıs konusmasında orda bulunmam dolayısı ile yapılan kıyaktan dolayı tekrar tesekkur ediyorum...
Yüzmeye devam et...

Çevrimdışı Ozan Yazıcı

• Administrator
  • Pro Bowler
  • finezza è per parrucchieri
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: n/a
« Yanıtla #28 : Mayıs 25, 2010, 11:38:32 »
Punt'ı bloklayan kişi dahil punter'a dokunamaz, aksi takdirde punt blokluyorum ayağına ne punterlar heba edilirdi...  ;)

hash markların dışına çıksa da, sideline'e 1 yard mesafesi kalmış olsa da hatta qb topu hand-to-hand snap alıp running back'e atsa da punt yapabilir, bunun illegal bi tarafı yok, ancak kicker ve dolayısıyla dokunulmaz olma özelliğine sahip olmaz...

topun yere ilk çarptığı noktadan karşı takıma geçmesi diye bir durum amerikan futbolunda hiç bir yerde yok...

maçta gerçekleşen durum yanılmıyorsam bir hatalı düdük... punt yapılıp cavs oyuncusu topu kontrol ettikten sonra bir hakem düdük çaldı, dolayısıyla düdük çaldığı anda topa en son sahip olan takıma düdük çaldığında bulunduğu noktadan bir sonraki hak mı? yoksa bir önceki hakkın tekrarı mı seçenekleri kaldı... ve punt yapılan hakkın tekrarı yerine cavs'in ordan first down alması cavs adına mantıklı olan seçenekti...

yalnız o punt pozisyonunda yerde 3 flag bir şapka vardı, sonrasında herhangi bir faul uygulanmadı diye gördüm şaşırdım... final maçını yönetmeye çıkan hakemler bu kadar bilinçsizce flag atmış olamazlar diye düşünüyorum...

gelelim sahada 12'ye ben de defans 12 olduğunda oyun bitimi beklenir diye biliyordum, ancak efaf'ın bazı noktalarda ncaa ile tam uyuşmaması söz konusu olabilir... benim o konuda sormak istediğim nokta... takımın sahada 12 kişi olmasının cezası yanlış görmediysem 5 yard olarak uygulandı... oysa ki bildiğim kadarıyla...

"b. Top canlı iken, aynı takımdan 12 veya daha fazla oyuncu sahada yer alamaz
(Ö.K. 9-1-3-I-VIII).
CEZA – Bir önceki noktadan 15 yard [İ28]."

Kural kitabının Türkçe çevirisini hazmedemeyen, kabullenmek istemeyeni güvenmeyen veya bir de ncaa rulebook'tan bakalım diyenler için

b. Participation by 12 or more players is illegal participation (A.R. 9-1-5-
I-VII).
PENALTY—15 yards from the previous spot [S28].

AFAD

Çevrimdışı HAKAN

• MENTER
  • Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Mayıs 25, 2010, 14:21:33 »
Punt olayını zaten Ozan açıklamış o yüzden sahada 12 kişi olma olayını açıklmaya çalışayım.

Öncelikle kural;

Eğer bir takım 12 kişi huddle yapar ve huddle dan 12 kişi ayrılırsa kuraldışı oyuncu değişikliği cezası 5 yarddır.
Ancak bir takım bir downda sahada 12 kişi oyun oynarsa kuraldışı katılım cezası 15 yarddır.
(Kural numaralarını vesaire şimdi hatırlamıyorum bakmadımda kısaca kuralın özünü yazdım )

EFAF dan gelen eğitmenlerin dediği olay ve uygulama tarzları ise şöyle;

Eğer bir takım oyun başlamadan önce sahada 12 kişi ise, hakem zaten oyuncuları sayarak 12 kişi olduğunu tespit etmiştir, oyunun başlatılmasına gerek yok düdük çalıp oyunu durdurun kuraldışı oyuncu değiştirme cezası verin (5 yard) dediler. Dolayısıyla Evre'nin verdiği gibi bir örnekte düdükle oyun durdurulmaz zaten oyun başlamış ya da devam ederken oluşan kuraldışı katılım  cezası 15 yarddır. Sana durumu nasıl açıkladılar bilmiyorum ama EFAF eğitmenlerinin anlattığı durum budur. Kuraldışı katılım ( illegal participation ) durumunda düdükle oyun durdurun demediler.

Ufak bir not : Aklınızdan o  zaman şöyle olursa böyle olur ya da bilmem ne olursa şu yapılmalı ve hatta fantastik durumlar oluşturarak sen yanlışsın vesaire gibi mesajları bana yöneltmeyin ben EFAF'tan gelen eğitmenlerin anlattıklarını aktardım sadece :)
Line is everything, line is team ...

C. Hakan Erkut

Yazdıklarımın herhangi bir takım ya da kurumla alakası yoktur. Tamamen kişisel  fikrimdir.

Copyright © 2006 - 2019 NFLTR™
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.184 saniyede 29 sorgu ile oluşturulmuştur