Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üyelerimizin imza bölümüne isim ve soyadlarını varsa oynadığı takımı yazmalarını önemle rica ederiz...
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: NFLTR Podcast  (Okunma sayısı 55718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
Ynt: NFLTR Podcast
« Yanıtla #135 : Ocak 12, 2017, 11:15:28 »
İlahi Kaan artık gözlük de tak diyorum. Koca paragrafı görmedin. Bizim sorular güme gitti.

Simdi fark ettim, o Eksisozluk goygoyu yuzunden atlamisiz sanirim, kusura bakma.. :) Neyse bir yere gitmiyor Blount falan haftaya uzun uzun konusuruz o sorulari artik.. :)
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı HereWeGo

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : Ocak 13, 2017, 01:54:31 »
Bu sefer bir gunde bitirdim. Tabi kisa olunca dinlemesi de kolay oluyor.

Ben yine eklemelerimi yorumlarimi yapayim. Maclarla ilgili soru sormak pek mantikli olmuyor cunku bir sonraki podcaste kadar mac oynanmis oluyor. Ama daha genel seyleri sormak daha mantikli.

1- Once Hilmi abiye su bir haftada uc yazi yazma olayini acayim. Yilbasi tatili icin Turkiye'de olunca yazdikca yazdim tabi ki playofflarin basi olmasindan oturu cok olayliydi lig. Onun etkisi de yadsinamaz.

2- Kaan LA'de olmak baya rahat galiba. Steelers'in Browns macina en ust kat biletleri 100 dolardan basliyor ki bu mac -10 derece de falan oynaniyor. Maci mi izliceksin vucut sicakligini mi koruyacaksin bilemiyorsun. Hele birde eli yuzu duzgun bir mac olursa direk en tepeler 200 dolardan basliyor. Bu sene 43-10'luk KC macina gidebildim. Yagmurdan donumuza kadar islandik ama eglenceli macti.

3- Cook olayinda 100% katiliyorum. Adama azcik playbook'u ac degil mi? Zaten karsi takim senden conservative oyun bekliyor. Tum mac houston 8 kisi ile oynadi kutuda. Atabiliyorsan at dedi. Hani yine farazi olcak ama Cook biraz deep ball atsaydi mac cok farkli olabilirdi.

4- Bell'in ben Curry'im yorumunu yanlis degerlendirdiginizi dusunuyorum. Normalde NBA'de savunma oyuncular ucluk cizgisini (7.25 metre ya da 6.25 metre avrupa basketbolunda) savunur. Onun bir metre disinda sut atacaksaniz genelde kimse sizi tutmaz. Ilkokul seviyesinden en profesyonel adama kadar herkese bu ogretilir. O sutu attiginda antrenor agzina geleni soyler. O sutu atmak ekstra yetenek isteyen birsey degil ama oyuncular denemez. Curry bu sutu oyunun bir parcasi gibi yapti. O yuzden Curry basketbolu degistirdi. Simdi savunma oyunculari daha yakin savunmak zorunda ya da hucum oyunculari o sutu atmaktan cekinmiyor. Bell'in demeye calistigi ben de genel kosu anlayisini degistirdim demesi. Hole'u gorunce tum guc abanmiyor omzunu alcaltip. OL oyuncularini bekliyor sonra ne zaman hole kizildeniz gibi acildi o zaman burst yapiyor. O da defansif line oyuncularininda direk back fielde penetre etmesini cezalandiriyor. Adamin dedigini anliyorsun ama tabiki ne gerek var. Degistirdin de noldu. Laf salatasi.

5- KC, Pittsburgh maci icin hava durumuna gore siddetli yagisli ve 0 derece bekleniyor. Alex Smith'in yagmur performansi icin pek iyi yorumlar gormedim genel olarak ama sizin ekstra bilginiz var mi? Zaten cevap aldigimda muhtemelen mac bitmis olcak ama var mi fikriniz yine de? Bi de Tyreek Hill cok buyuk pas tehditi gibi konusuyoruz da adamin pas yakalamasi o kadar da muhtesem degil. Iki hafta once Denver'a karsi 0 reception ile oynadi adam ama reverseten 80 yard TDsi var. Bir de Steelers'a karsi 4. hafta da bir kere tek elle yakalamisti.

6- Bir de Giants'in en buyuk artilarindan birisi kosu savunmasi. Adamlarda Damien Harrison gibi biri var. Bana biraz Malik Jackson'in Denver'daki halini andiriyor. Ama Aaron Rodgers'a karsi kosu savunmasi ne yapsin ki. Tabi ki Dallas'a karsi iyi is yapar. Steelers da Giants'a karsi iyi kostu ama o mac Damien Harrison ile JPP sakatlandi.

7- Rams seneye baya can yakabilcek bir takima mi donustu bu son hoca degisiklikleri ile. Wade Philips, Rams savunmasini superbowl caliber yapar mi? Sean McVay Redskins'i aldiginda 28. siradaydi sonraki sene ilk 10 a soktu bu sene 3. Benzerini Rams'de yapabilir mi? Zaten John Fassel iyi bir special team kocu. Ellerinde Gore, Gurley var. Ne dersin biletler pahalanir mi? =)
« Son Düzenleme: Ocak 14, 2017, 08:57:57 Gönderen: HereWeGo »
Cihan Kaya

I do this for Aiur...

Çevrimdışı WisconsinCheese

• Site Yazarı
  • Key Player
  • **
  • R-E-L-A-X
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : Ocak 13, 2017, 14:54:36 »
Favre'ı gördün tamam anladık da Rodgers üvey evlat mı :)
Murat Kemal Kasranoğlu
Once you go Pack you never go back..

• Site Yazarı
  • Key Player
  • **
  • R-E-L-A-X
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : Ocak 13, 2017, 15:01:50 »
2- Kaan LA'de olmak baya rahat galiba. Steelers'in Browns macina en ust kat biletleri 100 dolardan basliyor ki bu mac -10 derece de falan oynaniyor. Maci mi izliceksin vucut sicakligini mi koruyacaksin bilemiyorsun. Hele birde eli yuzu duzgun bir mac olursa direk en tepeler 200 dolardan basliyor. Bu sene 43-10'luk KC macina gidebildim. Yagmurdan donumuza kadar islandik ama eglenceli macti.

4- Bell'in ben Curry'im yorumunu yanlis degerlendirdiginizi dusunuyorum. Normalde NBA'de savunma oyuncular ucluk cizgisini (7.25 metre ya da 6.25 metre avrupa basketbolunda) savunur. Onun bir metre disinda sut atacaksaniz genelde kimse sizi tutmaz. Ilkokul seviyesinden en profesyonel adama kadar herkese bu ogretilir. O sutu attiginda antrenor agzina geleni soyler. O sutu atmak ekstra yetenek isteyen birsey degil ama oyuncular denemez. Curry bu sutu oyunun bir parcasi gibi yapti. O yuzden Curry basketbolu degistirdi. Simdi savunma oyunculari daha yakin savunmak zorunda ya da hucum oyunculari o sutu atmaktan cekinmiyor. Bell'in demeye calistigi ben de genel kosu anlayisini degistirdim demesi. Hole'u gorunce tum guc abanmiyor omzunu alcaltip. OL oyuncularini bekliyor sonra ne zaman hole kizildeniz gibi acildi o zaman burst yapiyor. O da defansif line oyuncularininda direk back fielde penetre etmesini cezalandiriyor. Adamin dedigini anliyorsun ama tabiki ne gerek var. Degistirdin de noldu. Laf salatasi.

2- Giants maçındaki muhteşem soğuk sebebiyle Lambeau Field'da taraftara bedava sıcak çikolata dağıtılmıştı. Gerçi Lambeau her maç soğuk olmasına rağmen full ama arada böyle güzellik yapıyorlar die hard taraftarımıza

4- Bell ile bir akrabalık var mı :)

Bu arada 38:44 - 39:14 arası koskoca Pulp Fiction'ın gözümde bitmesine neden oldu.. Hail Mary dilimize çevrilecekse Haydi Bismillah olur.
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2017, 15:05:28 Gönderen: WisconsinCheese »
Murat Kemal Kasranoğlu

Çevrimdışı HereWeGo

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : Ocak 13, 2017, 16:34:57 »
Alıntı
4- Bell ile bir akrabalık var mı :)
Amca oglu  :). Su an Bell tum Pittsburgh'un amca oglu durumunda. Bir de Pittsburgh tarafindan ayni sene draft edilmemiz ve memleketimin plaka numarasini giymesi de cabasi. Yedirmeyiz  :P.
Cihan Kaya

I do this for Aiur...

Çevrimdışı erdem

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : Ocak 13, 2017, 18:42:39 »
Benim soyle sorularim var:
Sizce takim sahipleri head coach maaslari konusunda gizli bir salary cap uygulamasi yapiyorlar mi? Malum, head coach maaslari yillardir artmiyor. Takim sahipleri kendi aralarinda, 'Bir head coach Superbowl kazanmamissa ona maksimum su kadar maas verelim' diye konusuyorlar midir?
CBA icin ABD resmi makamlarindan onay aliniyor mu?
Malum, caylak kontratlari dusuk oluyor. Bunu kontrol eden bir resmi makam var mi?
Podcatler icin cok tesekkurler.
Erdem Baysal

Çevrimdışı HereWeGo

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : Ocak 16, 2017, 08:37:23 »
Alıntı
Giants maçındaki muhteşem soğuk sebebiyle Lambeau Field'da taraftara bedava sıcak çikolata dağıtılmıştı. Gerçi Lambeau her maç soğuk olmasına rağmen full ama arada böyle güzellik yapıyorlar die hard taraftarımıza

Bunla ilgili de söyle birsey var. Bazen maç içinde ekranda çıkıyor, bu çeyrekte Steelers sack yaparsa, maçın izleyicilerine Eat'n'Park'tan bedava Super Burger. O zaman maç çıkışı Eat'n'park'a gidiyorsun, biletini gosteriyorsun burgerini yiyip mutlu mesut evine gidiyorsun  :).

Bir de önceki sorulara ek, zaten konuşursunuz da. SuperBowl 45 rövanşı olur mu?

Simdiden ekleyim bu hafta NFC macinda Falcons'i destekleyecegim (Hilmi abi kirilmasin). Bunun sebebi de Matt Ryan'in performansini NFL medyasinin sallamamasi cunku Atlanta bir New York, bir Seattle ya da San Francisco gibi buyuk market degil. Bu adamin bu sezon yaptigini baska bir QB yapsa Dallas ya da Boston'da, uc dort sezon o performans konusulurdu. Ryan'in da kalitelisini herkes gorsun bir Super Bowl yapsin diyorum cunku gercekten bu takimi izlemesi keyifli. Siz de bu dediklerime katiliyor musunuz?
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2017, 08:57:12 Gönderen: HereWeGo »
Cihan Kaya

I do this for Aiur...

Çevrimdışı Gacemer

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : Ocak 16, 2017, 14:01:37 »
-51. Podcast’te Pazar maçlarının saatlerini yanlış söylemişsiniz. İlk maç akşam 9 da, GB-DAL maçı da gece yarısı başlayacak deyince sevinmiştim.  Fenerbahçe maçından sonra NFL’e geçeriz derken önce Fenerbahçe yüzünden sonra da ilk maçın gece yarısı başlayacağını öğrenince hevesimiz kursağımızda kaldı.
-Houston-New England maçı umduğumdan çekişmeli geçti, ta ki 16-24 ken Osweiler’in attığı interception’a kadar. Dönen top da maçı bitirdi zaten. Gerçi Osweiler’a da kızmamak lazım Brady bile 2 Interception attı. Play-off böyle bir şey işte. Maçta bir diğer kırılma anı da 3. periotta durum 13-24 iken Osweiler’ın şahane pasını Fuller’in düşürmesiydi. Orada TD olsa Patriots sıkıntıya girebilirdi.
- Seattle lehine hakem hatası olmayınca maçı kazanamadı ;D. Şaka bir yana Rodgers’ın son 7-8 maçlık inanılmaz performansına rağmen sezonun genelini baktığımızda MVP’yi hak eden adamın Matt Ryan olduğunu düşünüyorum. Umarım alır. Yine çok iyiydi.
-Pittsburgh-Kansas City. Ne yazık ki bu maçı izleyemedim. Gönlüm Chiefs’den yanaydı ama bu sene de olmamış. Highlightstan gördüğüm kadarıyla Steelers 6 tane Field goal ile post season rekoru kırmış. Umarım Steelers Patriots maçına tam kadro çıkıp, maçı da alır.
-Ve uzun yıllardır izlediğim en güzel maç: Green Bay-Dallas. Olağan üstü bir QB ye karşı çok iyi bir QB izledik. Son periyottaki çabasından ötürü Dallas’a yazık oldu mu desem, yoksa maçın büyük bir kısmında rakibine üstünlük kuran Green Bay hak ettiğini aldı mı desem bilemedim. Ama böyle güzel bir maça yakışır epik bir final oldu.

Sorularıma gelince:
-Atlanta maçında Russel Wilson’un başına geldiği gibi safety olup rakibe 2 puan kaptırma (umarım doğru yazmışımdır) olayını anlatabilir misiniz? Kısaca safety nedir? (Not: Internetten de bulabilirim ama burada dinleyip de benim gibi cahil olanlar için sordum, kıllığına değil ;D
- Highlights’ta tam göremedim ama Chiefs’in maçın sonundaki 2 points conversion denemesinin ilkinde çalınan holding doğru muydu?
- Bir de, Play-off konusu değil ama merak ediyorum. Oralarda yaşayan/yaşamış kişiler olarak takım taraftarlık olgusunun nasıl geliştiği ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Yani şehrinde ya da eyaletinde takım olanlar için bir takım tutmak tamam da nfl’i bu kadar seven bir millette takımı olmayan eyaletlerdekiler genelde takım tutar mı? Mesela özellikle Green Bay gibi küçük şehir takımlarının eyalet dışında taraftar durumu nasıl? Kaan bir ara maç izlemeye Green Bay barına gittiğini söylemişti, o bar Wisconsin’lilerin takıldığı bir bar mı, yada LA de de sıkı GB taraftarı mı var? şimdi Rams’dan sonra Chargers da Los Angelas’a taşındı ya. Böyle yıllardır şehrin takımı yok diye, atıyorum Green Bay’i tutan adamlar aa şehre takım gelmiş haydi birini seçip tutayım mı diyor?
Bir Alex Smith değilim...49'ers.

Önder.

Çevrimdışı Gacemer

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : Ocak 16, 2017, 15:53:58 »
-51. Podcast’te Pazar maçlarının saatlerini yanlış söylemişsiniz. İlk maç akşam 9 da, GB-DAL maçı da gece yarısı başlayacak deyince sevinmiştim.  Fenerbahçe maçından sonra NFL’e geçeriz derken önce Fenerbahçe yüzünden sonra da ilk maçın gece yarısı başlayacağını öğrenince hevesimiz kursağımızda kaldı.

Uppss, bu konuda size saydırmadan önce ;D siteden Murat Kemal Kasranoğlu'nun "Pazar Gecesi Oynanacak Chiefs-Steelers Maçı, Tsi ile 04:20'ye ertelendi" haberini okuyaymışım eyiymiş  ;D . benim hatam :(

Önder.

• Site Yazarı
  • Key Player
  • **
  • R-E-L-A-X
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : Ocak 16, 2017, 23:00:17 »
Bunla ilgili de söyle birsey var. Bazen maç içinde ekranda çıkıyor, bu çeyrekte Steelers sack yaparsa, maçın izleyicilerine Eat'n'Park'tan bedava Super Burger. O zaman maç çıkışı Eat'n'park'a gidiyorsun, biletini gosteriyorsun burgerini yiyip mutlu mesut evine gidiyorsun  :).

Bedava burger olayını sezon başında Rams yapmıştı. İlk iki maçta TD yapamayınca üçüncü hafta öncesi Jack In The Box ile anlaşıp takım iki TD yaparsa herkese bedava burger vereceğiz demişlerdi ve verdiler..

Murat Kemal Kasranoğlu

Çevrimdışı sedatmert61

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : Ocak 17, 2017, 20:29:58 »
Evet geldik o ana :)  m2'ye 6000 mermi düşen foxborodan Ravens çok defa çatışarak çıktı şimdi sizin sürekli övdügunuz big ben ordan süper bowla yürüsunde görelim bakalım

Çevrimdışı sedatmert61

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : Ocak 22, 2017, 21:43:17 »
Kaan 2015'de başlamışız podcaste diyince hadi ya felan dedim o kadar olmamıştır çünkü dinliyorum 8-9 ay olmuştur felan diyorum tarih 2 aralık 2015  zaman akmış adeta  :D bu arada çok uzun sürüyor diyenler 2. podcastı dinleyebilirler 26 dakika

Çevrimdışı Gacemer

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : Ocak 24, 2017, 13:42:27 »
Selam,

Bu bazen olmuyor, arada bir play off'larda underdog olan takım da bir şekilde bunu başarıyor ama bu sene Super Bowl'a sene boyunca en çok hak eden 2 takımın çıktığını düşünüyorum. Diğer tüm takımlara baktığınızda (belki Dallas hariç) hepsinin inişli çıkışlı bir grafik çizdiğini gördük ama Atlanta ve New England kaybederken bile iyiydi. Bir de ikisi de şu an en "takım" olan takımlar. Bu konudaki görüşünüz nedir?

- İkinci sorum yine biraz geyik, belki de sezon arası konusu: 49'ers'ı biliyoruz, bilmeyen varsa da 1849'da Kaliforniya'ya Altın aramaya gelenlerden esinlenmiş olduğunu söyleyelim de Packers, Browns (gerçekten takım sahibinin soy adından mı?), Colts gibi Türkçe düşününce bir takıma isim olarak verilmesi saçma gelen isimlerin geliş öyküsü hakkında bilginiz var mı? Gerçi MLS takımına zelzeleler (San Jose Earthquakes) ismini veren milletten ne beklenir o da ayrı bir koun  ;D 

Önder.

Çevrimdışı emrkse1

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : Ocak 25, 2017, 10:13:03 »
Merhaba;

-super bowl'larda genelde iyi savunma yapan takımın daha başarılı olduğunu düşünüyorum. new england ve atlanta ise üst düzey hucum güçleri ile bilinen takımlar, savunma açısından sizce hangisi diğerinin hucumunu daha iyi durdurabilecek düzeyde.
Emre Erköse

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #149 : Ocak 25, 2017, 12:35:58 »
Merhaba;

-super bowl'larda genelde iyi savunma yapan takımın daha başarılı olduğunu düşünüyorum. new england ve atlanta ise üst düzey hucum güçleri ile bilinen takımlar, savunma açısından sizce hangisi diğerinin hucumunu daha iyi durdurabilecek düzeyde.

Emre, dun podcast'i cekerken bu soru yoktu, haftaya kaldi artik.. Biraz once koyduk podcast'i.. http://nfltr.com/2017/01/nfltr-podcast-53/
Kaan ÖZAYDIN

Copyright © 2006 - 2019 NFLTR™
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.121 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur