Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üyelerimizin imza bölümüne isim ve soyadlarını varsa oynadığı takımı yazmalarını önemle rica ederiz...
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: NFLTR Podcast  (Okunma sayısı 55733 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yux

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: NFLTR Podcast
« Yanıtla #330 : Aralık 29, 2017, 14:30:27 »
Podcast sonundaki yeni yil temennileri ise yaradi. Johnny Football is back. Cfl'de olacak olsa da guzel goygoylar bizi bekliyo. Yalniz o gobekle bu is biraz zor olucak sanki:(

Çevrimdışı mightend

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #331 : Aralık 30, 2017, 12:08:23 »
Nasil olur da 11 yildir Rusya'da yasayip mightend'in sozunu ettigi siteden bihaber olurum? 100.Podcast'teki mesaji da dinleyince hemen uye oldum ve ilk mesajimi gonderdim nflrus.ru'ya :)
Sirada Superbowl partisi var; Istanbul veya Ankara olmazsa Moskova'dakine gidip izlenimlerimi paylasacagim :)))

Selam,
Ben de yaklasik senin kadar Rusyadayim, gecen seneye kadar ben de 15 sene NFL ve futbola ara vermistim (is guc kariyer, coluk cocuk derken!) gecen sezon ortasindan itibaren sahalara geri dondum, ama tam dondum! Ozelden yazisalim  ;)

Bu arada Eagles hakkinda sizinle ayni fikirde degilim Raiders ile macin tamamini seyrettim ve Bu kadar fumble ve interseptionlarin havalarda ucustugu baska bir mac hatirlamiyorum, ayrica Foles'un 3. haklardaki performansini da mac esnasinda gosterdiler, yerlerde surunuyor bence playofflarda pek sanslari yok!

Baris Ekim

Çevrimdışı federer

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #332 : Ocak 01, 2018, 13:12:07 »
Bengals'in, Ravens'a yaptığını Çorumlu yapmaz. :D İddaan olmayan bir maça sonuna kadar asılmak...
Daha önce de soruldu, biliyorum. Ama, bu NFL takımlarının neden iddasının olmadığı bir maça böylesine asıldığını bir türlü anlamıyorum. Üstelik, NFL yönetimi bunu daha da kızıştırmak için, son hafta maçlarını gurup içi ayarlıyor. Bengals, adeta, bana yar olmayan sana da yar olmasın der gibi, Ravens'ı playoff'tan etti. Ne geçti şimdi elinize söyler misiniz? ;D Ne diyelim şimdi? İyi oldu Ravens sana, ölüm kalım maçını, üstelik rakibinin bir iddası da yokken, kazanamadın. Playoff senin neyine.
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2018, 13:17:08 Gönderen: federer »
Harun Sönmez

Çevrimdışı Bekir

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #333 : Ocak 02, 2018, 09:23:09 »
Hilmi hocam ne kadar kılıbık olduğunu gösterdi. Yenge kupayı nasıl istediyse artık, yemeyip içmeyip, maç kaybetmeden, üstelik de final maçına girerken 8 sayı underdog görünürken fantazi kupasını aldı. Gerçekten bu yıl lige adını verdirdin. Tebriğe kelimeler yetmez Hilmi hocam,  :alkis:

Çevrimdışı erdem

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #334 : Ocak 03, 2018, 11:45:01 »
100. podcast icin tebrikler.1-2 tanesi disinda bütün podcastleri dinledim. Bir süredir yazmiyorum, ama dinlemeye araliksiz devam ediyorum. Sorularimi offseason´a sakladim. Cok cok tesekkürler tüm podcastler icin.
Erdem Baysal

Çevrimdışı Gacemer

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #335 : Ocak 03, 2018, 14:44:59 »
- Ben de Bekir abi gibi (abi saygılar bu arada ;D) 100. podcaste hikaye yazamadım ama tanışma sebebimin aynı olduğunu söyleyebilirim. Ben de podcastleri işe güce giderken yürüyüş esnasında dinleyerek başladım. Önce kesmedi tüm geçmiş podcastleri dinledim. Siz çok uzun sürdü diyorsunuz ya, beni kesmiyor ve sizi başka platformlarla aldatıyorum  :P. Cover 2 dışında yine o platformdaki bir kaç farklı podcasti de takip ediyorum ki o platformu da bu podcast sayesinde tanımış oldum. Neyse 100. podcastinizi tebrik edip normal sezonun son haftasıyla ilgili bir kaç şey yazayım.

-Benim için harika bir normal sezon finali oldu. Desteklediğim takımlar olan 49'ers ve Titans kazanıp, Titans wild card biletini cebine koyarken Seahawks ve Ravens'ın sezonlarının sona ermesine epey sevindim. Beter olsunlar :) Hele Seahawks'ın sonunun Blair Walsh'ın ayağından olması ilahi adaletten başka bir şey değil. Alma mazlumun ahını demişler.

- Mal Ravens, herkesin üstünden geçtiği Bengals'i kendi evinde yenemiyorsa zaten otursun bundan sonrasını evden izlesin. Ben Federer'e katılmıyorum. Yazdıkları bildiğin bizim şampiyonluğa oynayan takımların kendilerine direnen küçük takımlara ' Şampiyon mu olacaksınız ulaan' deme mantığı, Bengals'a da, son topta touchdown yapıp kale arkasındaki Ravens seyircisine sus işareti çeken Boyd'a da helal olsun. Bunlar olurken maçını erken bitirip kurbanlık koyun gibi soyunma odasında kaderini bekleyip Ravens maçını izleyen Bills oyuncularının Toyd'un TD koşusundaki sevincini görmüşsünüzdür muhtemelen. Sezon başında bu kadar underrated olup, hatta tanking mi yapıyorlar acaba denilen Bills'in 99 dan beri ilk kez play off görmesi müthiş. Unutmadan her ne kadar Seahawks'ın çocuğu olmasından dolayı pek haz etmesem de Russel Wilson'un şu son maçta bir Bloğa gidişi var ki taktire değer.

-Keza oynadıkları sıkıcı, yavaş, kolay fikstürlü, kaybeden oyunla haklı olarak kimsenin play off'larda görmek istemediği Titans da Mariotta'sıyla olmasa da defansıyla son maçı alıp wild card bletini kaptı. Bu kötü sezona bu kadarı da yeter. Belki Mariotta'nın kafası biraz rahatlar da normal oyununu oynamaya başlar. Şu son Jaguars maçında skor 3-15 ken snap sonrası Derrick Henry'yle çarpışarak topu kaybedip TD'na sebep oluşu var ki Mariotta'nın kafasının nerelerde olduğunun bence ispatı.

- 49'ers'ımız seneye büyük umutlarla girmemize yol açıyor. Jimmy G sezon başında olsa muhtemelen o çok yakın skorlarla kaybedilen maçların 3-4 tanesi kaybedilmez belki de şu an wild card maçına çıkan takım SF olabilirdi. Neyse seneye artık. Shanahan'ın nasıl önemli bir hücum koçu olduğu ondan sonraki Falcons ve şu anki 49'ers hücumlarına bakılarak anlaşılabilir.

Wild Card tahminlerim: Kafası rahatlayan Mariotta ve Titans defansından bir sürpriz bekliyorum. Ya da öyle olsun istiyorum. Diğerleri Jaguars, Saints ve Rams.

Konferans Finalleri: Patriots vs Steelers - Vikings vs Rams 

Super Bowl: Vikings vs Patriots.

Kazanan Vikings.(ay hadi inşallah cnm yaa ;D)     

İyi podcastler.
Bir Alex Smith değilim...49'ers.

Önder.

Çevrimdışı mightend

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #336 : Ocak 03, 2018, 16:14:53 »
Herkese iyi seneler,

Bu hafta 2 olay dikkatimi çekti, Cam'in incomplete paslarindan sonra Olsen'nin bakışları, herhalde azini burnunu kırmak istemiştir 😀

Bir diğeri de zaman zaman Hücum kocuna bağırıp çağıran Tom Brady nin Amendola in hatası sonrasında baba şefkatiyle ona sarılıp konuşması 😮

Ne dersiniz Bellichick goropolo'yu gönderdiğine pişman midir?

Saygılar&sevgiler

Baris Ekim

Çevrimdışı HereWeGo

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #337 : Ocak 03, 2018, 22:09:45 »
Bu hafta Patriots izleyecekseniz bir Brady'nin Josh McDaniels'a "It's f**king cold bro' demesini bi de Bademosi'nin saha kenarindaki Oscarlik performansini izleyin.

Benim sorum seneye Hard Knocks'a kim cikar?
Simdi bir kac kural varmis ben de baska bir podcastten ogrendim. Son iki sene playoff yapmayacakmis takim, ilk sene head coach'u olmayacakmis, bi de son 10 sene hard knocks'ta olmayacakmis. Buna gore secimler:
49ers, Ravens, Broncos, Browns, Charger, Redskins
Hangisi seyir zevki icin iyi olur?

Bi de hala su Matt Ryan'in Tampa macindaki "get the f**king set" gafini da unuttunuz sanirim. Yoksa kacmazdi sizden.

Simdi bir de GB sorusu. Ted Thompson artik GM degil, oversee edecek falan diyorlar ama ben pek inanmiyorum ozellikle son yillardaki kotu draft sectimleri yuzunden board of directors azcik baskiliyormus o da biraz aslinad Ted Thompson'in gorev degisikligine sebep olmus seklinde dedikodular var. Simdi Ryan Gutekurst gelirse Mike McCarthy ile yollar ayrilir ve Kaan Ozaydin'inda gonlu olur mu?

Bu da Gorkem'e sorum ortalarda olursa. 4 takimli playoff yerine 6 takimli playoff olsaydi da su Auburn'u, Ohio State'i izleseydik Alabama'ya karsi. Bu format degisir mi?

Bi de wildcard, divisional, championship tahminlerinizi alabilir miyiz? Bastan sona tam senaryo.

Cihan Kaya

I do this for Aiur...

Çevrimdışı Hakan Yilmazkurt

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #338 : Ocak 09, 2018, 10:32:45 »
Roger Goodell'in ABD'deki agirligi nedir? En populer sporun basinda olmasiyla bir genelkurmay baskani, bir baskan yardimcisi muamelesi goruyor mu yoksa basin mi cok abartiyor bu adami?
Gerci o kontrati bana verseler beni de abartirlardi herhalde :)

Çevrimdışı mightend

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #339 : Ocak 09, 2018, 12:53:30 »
Selamalar,

Cihan Kaya'nin yazisini okumadan once tahminlerde balli titanlarin yenecegi seklinde girmistim ama sonra o guzel yaziyi okuduktan sonra hersey yerli yerine oturdu ve Kansas olarak degistirdim, mac basinda Kansas da o kadar guzel oynuyordu ve dedimki Kansas buyuk fark yapacak, ancak Kelce ciktiktan sonra Kansas ofansi coktu gibi birsey oldu sizce de bir Kelce mi degistirdi butun oyunu?

Ayrica one dogru atip da kendisine geri donen topla touchdown yaptiginda, ayagi cizgiye basiyordu! o zaman iptal edilecegini dusundum ama etmediler, siz ne dusunuyorsunuz?

Bu balla Titanlar patriotslari da goturur mu ne dersiniz?

Bu arada, bu Kurtoglu'ndan baska spiker bulamamislar mi! tipi desen guzel degil! sesi desen igrenc bir sesi var sanki her an bi balgam atacakmis gibi! sadece bana mi oyle geliyor?

Selamlar, Saygilar
Baris Ekim

Çevrimdışı Gacemer

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #340 : Ocak 09, 2018, 16:09:04 »
Bayılıyorum böyle underdog takımların rakiplerini yenmesine, hele bir de bu sizin favori takımınızsa tadından yenmiyor:) Sorumu sormadan önce bir kaç şey yazayım dedim:

-Yukarıda paylaştığım ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi kendi taraftarının bile pek inanmadığı bir turu geçti Titans. Çok ilginç bir maç oldu. Aslında Chiefs'in sezonu gibi geçti desek yeridir. Hızlı başladılar, sonunu getiremediler. Tavşanla kaplumbağa hesabı. 2. yarının başına kadar her şey Chiefs'in istediği gibi giderken Kelce'nin sakatlanıp çıkması, Tayrek Hill ve Kareem Hunt'un koşamamaya başlaması ve bunun tam tersine rakiple duvar pası yaparak kendi pasını yakalayıp touchdown yaptıktan sonra kafasındaki tüm zararlı düşüncelerden kurtulmuşçasına oynamaya başlayan Mariota ve tabi ki Derrick Henry'nin Chiefs defansını parça parça edişi her şeyi ters yüz etti. Az kalsın bana göre saçma sapan bir kararla 2 kez denenen 2 points conversion'a ağlıyor olacaktık ya neyse ki Alex Smith ve top düşüren saz arkadaşları aldıkları maçı kendi elleriyle verdiler.

Şimdi tamam her yerde konuşulan Kelce sakatlanmasa böyle olmazdı şudur budur:) falan da, kardeşim kendi evinde 21-3 önde oynadığın koskoca 2. yarı boyunca bir tek field goal sayısı bile alamıyor, topları patır patır düşürüyor ve hatta rakibe duvar pasıyla asist yapıyorsan o maçı falan kazanma sen. Kelce diyenlere DeMarco Murray diyeceğim ama Derrick Henry'nin çıkardığı oyundan sonra Murray'in neredeyse oynayamamasını mazeret etmeye utanıyorum. Mariota'nın aldığı çok kritik bir kaç 3rd down, yaptığı TD, Eric Dekker'in yakaladığı TD pası, Chiefs Rb'lerinin hiç koşamaması ve defalarca ellerinden kayıp giden toplar maçın kaderi oldu. Bu arada bence Cihan'ın maç analizi nefisti. Titans'ın Patriots'a karşı bence de hiç şansı yok ama en azından bu berbat sezonu untturacak bir playoff dönemi geçiriyorlar.

* Bu arada yukarıdaki whatsapp yazışmaları maç sonunda kardeşimin kocasıyla aramda geçen yazışmalardır. Kendisi Tennessee State üniversitesinde bir projede çalışan akademisyen olduğundan böyle orjinallikler yapmaya son derece müsait bir şahsiyet. Kalk arabayla 900km yol git ve maçın sonunu getirme. 3-0 dan 4-3 aldığımız Antep maçının devre arasında stadı terk eden Fenerbahçe taraftarı gibi:)

- Öte yandan herkes Falcons Gurly'i nasıl durduracak derken Rams Julio'yu durduramadı. Falcons her şeye rağmen tehlikeli takım.
- Bills Bortles'a rağmen şu turu geçemediyse bence tek sebep Tyrod Taylor'un da en az Bortles kadar kötü bir QB olması. Maçı izlerken gözlerim acıdı yemin ediyorum. Bills defansı bence Taylor'un ağzını yüzünü dağıtsa yeri. Maçın son anlarında Bortles'ın kenardaki sırıtan hali beni bile yordu. Sanki kendisi Tom Brady!! oyunu oynadın da.
-Bir Vikings sempatizanı olarak Saints yerine Panthers'i tercih ederdim ama Cam Newton Greg Olsen'ı sakat olmadığı tüm maçlarda hiç düşünmediği gibi burada da kullanmayı çok geç akıl edince tren kaçtı.

Soruma gelince (evet, çok şükür nihayet); Bir kaç hafta önce sorduğum Intentional grounding nedir sorusuna vermiş olduğunuz yanıtla epey aydınlanmış mutlu, mesut yaşarken Saints-Panthers maçının sonunda Cam Newton'a çalınan IG cezasıyla yine başa döndüm. Hani bu IG olmaması için QB'nin topu line of scrimmage'ı geçecek şekilde sallaması yeterli değil miydi ya? Cam Newton bariz bir şekilde LS'yi geçecek şekilde topu dışarı salladı ama IG cezası yedi? Bunun bir istisnası falan var demek ki.

Not: 1 haftada 2 ayrı podcast fikrini beğendim.     

Önder.

Çevrimdışı federer

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #341 : Ocak 09, 2018, 18:01:17 »
Önder Abi, asıl en önemli şeyi unutmuşsun. Mariota'nın, maçın sonunu getiren 3rd down'da yaptığı bloğu unutmuşsun. Gerçekten efsane bir bloktu. Tebrikler Mariota. ;)

Green Bay taraftarı iki güzide gurumuz, 2011'de Green Bay'in kaç maç kaybettiğini bilmiyor.  ;D
Green Bay, o sene, sadece Kansas'a (evet Hilmi doğru hatırladın Orton'a karşı kaybettiler ;D) yenildi. Sonradan iki maç daha oynadı ve o maçları kazanıp, sezonu 15-1 bitirdiler. Olmadı cık! cık! ;D
Kaan'cım, Seattle, Philadelphia karşısında duman olmadı; Philadelphia'yı duman etti. ;D Duman olduğu maç Rams maçıydı. ::)
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2018, 20:56:03 Gönderen: federer »
Harun Sönmez

Çevrimdışı Gacemer

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #342 : Ocak 10, 2018, 10:44:13 »
Önder Abi, asıl en önemli şeyi unutmuşsun. Mariota'nın, maçın sonunu getiren 3rd down'da yaptığı bloğu unutmuşsun. Gerçekten efsane bir bloktu. Tebrikler Mariota. ;)

Doğru, haklısın. Maçla ilgili o kadar çok irili ufaklı detay vardı ama yazmak istemedim. Aslında soru-cevap alanı olan bu sayfayı böyle maç yorumu gibi doldurmak ne derece doğru emin değilim. Bunun için Forumun ilgili sayfaları vardır mutlaka ama Forum alışkanlığımızı kaybettik. Yoksa skor olarak Titans'ın Chiefs'e yaklaşmaya başladığı dakikalarda bir anda ekranın altında beliren "Chiefs evinde oynadığı son 5 playoff maçını da kaybetti", 'Chiefs 1993 den bu yana oynadığı son 11 Playoff maçından sadece 1 tanesini kazandı" istatistikleri, hala takımları önde olmasına rağmen Chiefs taraftarının yüzüne çöken "yine mi aq ya?"  ;D tarzı umutsuz ifadeler şahane detaylardı.

Önder.

Çevrimdışı Hakan Yilmazkurt

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #343 : Ocak 10, 2018, 13:46:08 »
Doğru, haklısın. Maçla ilgili o kadar çok irili ufaklı detay vardı ama yazmak istemedim. Aslında soru-cevap alanı olan bu sayfayı böyle maç yorumu gibi doldurmak ne derece doğru emin değilim. Bunun için Forumun ilgili sayfaları vardır mutlaka ama Forum alışkanlığımızı kaybettik. Yoksa skor olarak Titans'ın Chiefs'e yaklaşmaya başladığı dakikalarda bir anda ekranın altında beliren "Chiefs evinde oynadığı son 5 playoff maçını da kaybetti", 'Chiefs 1993 den bu yana oynadığı son 11 Playoff maçından sadece 1 tanesini kazandı" istatistikleri, hala takımları önde olmasına rağmen Chiefs taraftarının yüzüne çöken "yine mi aq ya?"  ;D tarzı umutsuz ifadeler şahane detaylardı.

Burayi bazen Azmi'nin kahvesine cevirdigimiz dogru ama bu yoruma gulmeden edemedim :D

Çevrimdışı mightend

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #344 : Ocak 11, 2018, 14:19:38 »

Bu arada, bu Kurtoglu'ndan baska spiker bulamamislar mi! tipi desen guzel degil! sesi desen igrenc bir sesi var sanki her an bi balgam atacakmis gibi! sadece bana mi oyle geliyor?

Selamlar,

sonradan bir soru daha gonderip bu bayanin (Beni bayanin!) ismini yazacaktim ama soru biraz olu sezon sorusu olunca kaynadi, fox sport'un saha kenarindaki spikeri Tracy Wolfson!
Bu hafta NCAA finalini seyrederken orada bir spiker vardi, zenci hatun (ismini hatirlamiyorum) hem sesi hem goruntusu superdi  >:D

Ofans oyun taktikleriyle ilgili bir yazi aradim sitede ama bulamadim, bu sekilde bir yazi veya yazi dizisi var mi? yani playbooklarda gecen pistol'lar, I formasyonlari vs.
Baris Ekim

Copyright © 2006 - 2019 NFLTR™
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.104 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur