Houston Texans’ın 2002 yılında NFL’e girmesiyle ilk draft ettiği oyuncu olan  2002 NFL Draftı’nın bir numarası quarterback David Carr’ın kendisinden 12 yaş küçük kardeşi Derek Carr, 2014 NFL Draftı’nın ikinci turunun 4.sırasından (toplamda 36.sıra) Oakland Raiders’a draft edildi.
Büyük kardeşi David Carr gibi Fresno State mezunu olan Derek Carr’ın aynı David Carr gibi gelecekte NFL’in en iyi quarterback’lerinden biri olması bekleniyor. Ancak Derek Carr’ın abisinin başaramadığını başarması için öncelikle Oakland Raiders’ta Matt Schaub’tan formayı kapması gerekecek.

Off-season’da Houston Texans’tan ayrılarak Oakland Raiders’a giden tecrübeli QB Matt Schaub ile Carr ailesinin ilginç bir ilişkisi daha bulunuyor. Schaub aynı zamanda Houston Texans’ta Derek Carr’ın abisinin elinden formayı kapan ve takımdan kesilmesine sebep olan bir isim.

Görünen o ki Derek Carr’ın Matt Schaub ile gireceği forma yarışı yeni sezonda NFL’in en ilginç hikayelerinden biri olacak. Matt Schaub’ın bir Carr’ı daha yedekliğe mahkum edip etmeyeceği ise büyük merak konusu.

Derek Carr’ın Fresno’daki son senesinde oynadığı 13 maçın 11’inde ilk 11’de forma giyip 50 touchdown pası ve sekiz interception attığını ve 2014 NFL Draftı’nın en güçlü kola sahip quarterback’i olduğunu da belirtmekte fayda var.

 Yazan: Kaan Özaydın