Josh Freeman, beş yıllık NFL kariyerinde 61 maçta oynadı ve sadece bir maça ilk 11’de çıkmadı. Freeman, bunun aynı şekilde devam etmemesi için hiç bir neden görmüyor.

Freeman, yeni takımı New York Giants’ın off-season antrenmanlarında, “Kendimi hala ilk 11 QB’si olarak görüyorum. Bu durumu seviyorum çünkü sürekli oyunda olarak, şans yakalayan, başarılar kazanan bir oyuncu olma imkânım var. Yıllar geçtikçe başarılarını devam ettiren ve sonunda takımını playoff’lara taşıyan bir QB olma imkânı. Bu çok önemli bir imkân.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Josh Freeman, 2014 sezonunda sadece 55 bin doşarı garantilenmiş 795,000 dolarlık bir sözleşme ile Giants’a bağlı. 88 doğumlu QB, geçen sezon Buccaneers’da sekiz milyon dolar kazanmıştı, serbest kaldıktan sonra ise Vikings ile iki milyon dolar değerinde bir anlaşma imzalamıştı ve sadece bir maçta oynamıştı. Ancak yıldız oyuncunun şu noktada amacı para kazanmaktan öte NFL kariyerini kurtarmak olarak gözüküyor.
Giants’ın as oyun kurucusu Eli Manning, ayak bileğinden geçirdiği ameliyat nedeniyle hazırlık kampına katılamıyor. Bu da Freeman için adını kurtarmak için büyük bir fırsat.
Freeman’ın değerinin bir yılda bu kadar düşmesi ise inanılmaz. Freeman, Buccaneers koçu Greg Schiano ile kafa kafaya geldikten sonra Tampa Bay, rookie Mike Glennon’dan yana tercih kullanıp Freeman’ı serbest bırakmıştı.
Josh Freeman, Vikings’de ise sadece bir maça ilk 11’de çıktı ve Giants’a 23-7 yenildikleri maçta 190 yards’da attığı pasların sadece yüzde 37.7’sinde başarılı oldu ve bir interception de yaptı. Freeman o maçı “korkunç bir maç” olarak yorumlamıştı.
Freeman ek olarak şunları söyledi: “Geriye dönüp baktığımda o dönemde yeterince hazır olmadığımı görüyorum ama geçmişteki her şey gibi o da birçok şeyin öğrenileceği bir deneyimdi.”

 Yazan: Nazlı Hilal Kaya