Brett Favre, Green Bay Packers’tan ayrıldıktan yedi yıl sonra, Packers, Favre’ı takımın Hall of Fame listesine katarak ve forma numarasını emekli ederek onurlandıracak. Packers’ın bu hamlesi şu anki quarterback’i Aaron Rodgers tarafından da destekleniyor. Packers haberi doğrularken Rodgers da dört numaralı formanın Favre onuruna emekli edilmesi konusunda ön ayak olduğunu açıkladı.
Packers’da artık daha çok yer kaplamak isteyen Favre, “Beni Green Bay’de daha sık göreceksiniz, bu yıl bir maça gelmeyi ve tüm sorunları arkada bırakmayı düşünüyorum. Buzları kırdık, artık Packers’da daha aktif olacağım.” diye konuştu.
Efsane oyuncu “Geçmişe geri dönemezsiniz, geçmişi değiştiremezsiniz, olan oldu, ancak bugünü ve yarını değiştirebilirsiniz. Kariyerim boyunca hiç keşke demedim, ilk günden en son güne kadar. Green Bay’de işlerin geldiği nokta hiç iyi değil. Bunda ben payıma düşeni alıyorum. Pişmanlıklar var ama geçmişe takılmak bize bir şey kazandırmaz. Benim yapabileceğim tek şey ise geleceğe bakıp bu durumu değiştirmek.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Packers’tan ayrıldıktan sonra bir sezon New York Jets forması giyen ardından Packers’ın ezeli rakibi Minnesota Vikings’e geçen Favre, Packers taraftarların onu yuhalamasından çekiniyor fakat Green Bay’in geleceği için harekete geçmek üzere. Favre’ın planları arasında 16 sezon boyunca ev dediği Green Bay’e dönmek de olabilir.

 

Yazan: Nazlı Hilal Kaya