San Diego Chargers’ın tecrübeli oyuncusu, 12 yıldır NFL’de tight end mevkiinde gösterdiği başarılı performans ile rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Antonio Gates kullandığı yasaklı madde yüzünden, dört maç sahalardan uzaklaştırma aldı.
Şimdiye kadar kendine çok iyi baktığını ve hiçbir zaman bu çeşit tamamlayıcı madde kullanmadığını söyleyen Gates ,”Kullandığım maddenin yasaklı olduğunu bilmiyordum. Hata yaptığımı kabul ediyorum ve çok üzgünüm” şeklinde açıklama yaparken, takım yetkilileri de Gates’in arkasında olduklarını ifade ettiler.
Antonio Gates takımının off-season çalışmalarında ve preseason maçların da yer alabilecek ancak Chargers’ın Lions, Bengals, Vikings ve Browns maçlarında yer alamayacak.
Geçtiğimiz sezon Chargers’ın en fazla TD (12) kaydeden oyuncusu olan Gates, ayrıca 10,000 yard pas tutma barajına ulaşmış bir oyuncu olduğunu da unutmamamız lazım.
Gates’in yokluğunda Ladarius Green’in kendini gösterme fırsatı bulacağı ve fantasy liglerinin aranan oyuncusu olacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

 

Yazan: Haluk Onaran