Türkiye saatiyle Cumartesi’yi Pazar’a bağlayacak gece saat 03.00’te oynanacak karşılaşmada San Diego Chargers’ı ağırlayacak olan Tennessee Titans, maçın ilk iki hücumunda seçecekleri taktikleri belirlemek için sıra dışı bir yol tercih etti. İlk iki hücumun taktik seçimlerini açık arttırmaya çıkaran Titans, 20,000 dolar bağış topladı ve iki taktiğin seçim hakkını bir grup taraftar kazandı.

Konuyla ilgili konuşan head koç Mike Mularkey, “Bunu Atlanta Falcons’ta da denemiştim ancak o zaman sadece 500 dolar toplayabilmiştik. Hazırlık maçının ilk hücum taktiğinin seçimini açık arttırmaya çıkarmıştım. Böylece en çok bağış yapan kişi, hem gelip nasıl çalıştığımızı görecekti hem de maça nasıl hazırlandığımıza tanık olacaktı.” dedi.

Titans’ın yeni head koçu, verdiği demecin devamında ise “Titans’ta da bunu yaptık. Bütün koçların da olduğu bir toplantı düzenledik ve Chargers’a karşı taktiklerimizi gözden geçirdik.” derken ayrıca “İki grup, 10,000 dolar bağış yaptı. Böylece topladığımız 20.000 dolar ile bağış yapacağız ve tam beş çocuğa hayallerini gerçekleştirme fırsatı sunacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Tabii ilk iki hücumu taraftarların seçecek olması, maça sıkıcı bir başlangıç yapılması olasılığını ortadan kaldırıyor. Yani çok büyük olasılıkla, bu iki hücumda klasik bir koşu hücumu görmeyeceğiz. Aksine, quarterback’in wide receiver pozisyonunda görev alacağı bir formasyon veya receiver’ların, deep route’lar koşacağı bir Hail Mary pası izleme ihtimalimiz yüksek.

Titans’ın bu hareketi, as oyuncuları yeni sezona hazırlamaktan ziyade kimin takımdan gidip kimin takımda kalacağına karar vermeye yarayan ve genelde sıkıcı geçen hazırlık maçlarını izlemek için yeni bir sebep yarattı. İleride her takım bağış yapmak amacıyla bu tip yollara başvurursa çok daha heyecanlı bir pre-season dönemi izleyebiliriz.