Bu sezon adeta yenilmez bir görüntü sergileyen Denver Broncos, bu hafta ilk mağlubiyetini tattı. Denver’ın bileğini büken takım ise sezonun flaş ekiplerinden Atlanta Falcons oldu.

Falcons, Denver’ı 23 – 16 yenerken, Matt Ryan ve arkadaşları yıldız wide receiver Julio Jones’un dev performansları olmadan da güçlü rakiplerle boy ölçüşebileceğini gösterdi. Super Bowl dahil dokuz maçtır yenilmeyen Denver Broncos’u yenen Falcons aynı zamanda popüler çaylak quarterback Paxton Lynch’in kariyerinde ilk defa ilk 11’de sahaya çıktığı Pazar gecesini Broncos için zehir etti.

Atlanta bu galibiyeti aynı zamanda geçtiğimiz hafta Matt Ryan ve Julio Jones ikilisinin devasa istatistikler yaptığı bir performansa ihtiyaç duymadan aldu. Geçen hafta Carolina Panthers maçında Matt Ryan 503 yard pas atıp Julio Jones da 300 yard top tutup tarihe geçmişti. Ryan ve Jones, bir maçta 500 yard pas atıp 300 yard pas tutan ilk ikili olarak tarihe geçmişti.

Denver Broncos zaferinde ise Matt Ryan’ın 267 yardda Julio Jones’un ise sadece 29 yardda kalması Falcons galibiyetine yetti.

“Bugün beni sürekli iki kişi ile tuttular. Beni oyunun dışında tuttular ve ‘Tamamdır, bugün bizi yenemeyeceksini’ diye düşündüler” diyen Julio Jones, takımın galibiyetinde rakibin dikkatini çekip, takım arkadaşlarının dev performansı ile maçın kazanılmasından memnun olduğunu dile getirdi.

Running back’ler Devonta Freeman ve Tevin Coleman’ın yıldızlandığı gecede, ikili toplamda 119 yard kazanırken, Atlanta Falcons hem pas hücumunda hem de koşu hücumunda ligin en tehlikeli ekiplerinden biri olduğunu herkese göstermiş oldu.

Bu galibiyet ile birlikte Atlanta Falcons derecesine 4-1’e getirirken, ilk dört haftada tüm NFL’i domine eden Denver Broncos ile aynı konuma gelmiş oldu. Pazar gecesinin sonunda Houston Texans’ı rahat geçen Minnesota Vikings ise beşte beş yaparak NFL’in yenilgisiz tek takımı olarak kaldı.