Cincinnati Bengals, takımın dokuz senedir as quarterback’i olan Andy Dalton’ı, 29 Ekim’de, tecrübeli oyuncunun doğum gününde yedeğe çektiğini açıkladı. 32 yaşına giren Andy Dalton’ın bundan böyle çaylak Ryan Finley’nin yedeği olacağı belirtildi.

2019 sezonunda henüz galibiyet ile tanışamayan ve sezona 0-8 başlayan Bengals’ın, 2008 yılından beri lige en kötü girişini yapması bir şeylerin değişmesi gerektiğini işaret ediyordu. Bu konuda fatura Andy Dalton’a kesilirken, bay haftasına giren Cincinnati Bengals’ta şimdi 10 Kasım’daki Baltimore Ravens maçı ile dümeni devralacak olan Ryan Finley, sezonu tamamlayacak.

Bu radikal değişikliğe ilişkin konuşan Bengals head koçu Zac Taylor, yaptığı açıklamada Andy Dalton’ın 0-8’lik durumun sorumlusu olmadığını ancak çaylak quarterback Ryan Finley’nin de neler yapabileceğini görmek isteğini dile getirdi.

“Elinizde ne olduğunu görmeniz için bir maçtan daha fazlasına ihtiyacınız var.” diyen Taylor, North Carolina State çıkışlı, 2019 NFL Draftı dördüncü tur seçimi Finley’e gerekli şansları tanıyacaklarını belirtti.

2011 NFL Draftı’nın ikinci turundan seçildiğinden beri takımın as oyun kurucusu olan, Bengals’ı beş defa playoff taşımasına rağmen hiç playoff zaferi göremeyen Andy Dalton için ise bu hamle Cincinnati günlerinin sonu anlamına gelebilir.

Bu sezon oynadığı sekiz maçta 2,252 yard, dokuz touchdown pası, sekiz interception ve üç touchdown koşusuyla etkisiz bir performans çizen tecrübeli oyuncuyu, 2020 yılında bitecek kontratı sonrası yeni bir takımda starter olarak görmemiz olası…