Houston Texans’ın yıldız defensive’i J.J. Watt, sezonu kapattığını açıkladı. Son yıllarda sıklıkla sakatlıklarla boğuşan Watt, böylece son dört yılda üçüncü defa sakatlık yüzünden sezonu erken kapatmak zorunda kaldı.

Texans’ın Oakland Raiders’ı 27-24 yendiği karşılaşmada göğsünden sakatlanan Watt, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bu oyun hem güzel hem vahşi olabiliyor. Takım arkadaşlarımla sezonu bitiremeyeceğim ve taraftarlarımıza hakkettiklerini veremeyeceğim için çok üzgünüm.” dedi. Yıldız oyuncu daha sonra Raiders maçının ikinci çeyreğinde yaptığı bir tackle’ın videosunu paylaşarak bu pozisyon göğüs kasının yırtıldığını doğruladı.

Bu hafta ameliyat olacak olan Watt’ın rehabilitasyon sürecinin dört ayı bulması bekleniyor. Üç defa NFL’in en iyi savunma oyuncusu seçilen yıldız defensive end, daha önce belinden sakatlanarak 2016 sezonunda sadece üç maçta forma giyebilmişti. 30 yaşındaki oyuncu 2017’de ise ayağını kırıp sadece beş maça çıkabilmişti.

2018 yılında maç kaçırmadan muhteşem bir geri dönüşe imza atan Watt, sezonu 16 sack ile tamamlamış, yedi defa fumble yaptırarak bu alanda lig lideri olmuş ve beşinci defa All-Pro olma onuru yaşamıştı.

Sezon başlamadan kısa bir süre önce bir diğer yıldız defensive tackle’ı Jadeveon Clowney’i takasla Seattle Seahawks’a gönderen Texans, şimdi Watt’ın yokluğunda, linebacker Whitney Mercilus başta olmak üzere tüm savunma oyuncularından ekstra bir peformans beklemek durumda kalacak…