Playoff’ları garantilemesine rağmen bu hafta Arizona Cardinals’a 27-13 yenilerek hayal kırıklığı yaşayan Seattle Seahawks, en büyük darbeyi kalça kemiği kırılan Chris Carson’ı kaybederek yemişti. Chris Carson’ın sakatlığı sebebiyle sezonu kapattığı ve playoff’larda olmayacağı açıklanırken aynı maçta bir diğer running back C.J. Prosise’ı da sakatlığa kurban vererek kara kara düşünmeye başlamıştı ki çareyi eski bir dostu takıma geri getirmekte buldu: Marshawn Lynch!

2010-2015 yılları arasında altı sezon Seattle Seahawks forması giyen ve bu dönemde adını NFL’in en iyi running back’leri arasına yazdıran Marshawn Lynch, 2015 sezonunun ardından emekliliğini açıklayıp Seattle’a veda etmişti. Emekliliği bir sezon süren Lynch, 2017 sezonunda doğup büyüdüğü şehir olan Oakland ile anlaşıp iki yıl Raiders forması giymişti. Raiders ile iki sezonda sadece üç 100 yardlık maç çıkaran oyuncu eski günlerinden uzak bir görüntü çizmişti.

Öte yandan 2012’den 2014’e kadar Seahawks forması giyen bir diğer running back Robert Turbin’i de Lynch ile birlikte takımına döndüren Seahawks, 2013 yılında Super Bowl şampiyonluğu yaşadığı bu ikili ile tekrardan playoff’larda bir şampiyonluk mücadelesi vermeye çalışacak.

2019 sezonunda 1,230 yard koşup yedi touchdown yaparak kariyer yılını geçiren Chris Carson, Seahawks’ın ilk 15 maçında 11 galibiyet almasında Russell Wilson ile birlikte önemli pay sahiplerinden biri olmuştu. Bir diğer genç RB Rashaad Penny’nin de sezonu kapattığı Seahawks’ta Carson’ın yokluğunda 33 yaşındaki Marshawn Lynch ve 30 yaşındaki Robert Turbin ile takımın aynı performansı sürdürüp sürdüremeyeceği ise belirsiz.

Pazartesi Gecesi Futbolu’nda kendi evinde, NFC Batı’daki rakibi San Francisco 49ers’ı ağırlayacak olan Seattle Seahawks, kazanması haline NFC Batı grubunu lider bitirecek. Takım daha sonra playoff’larda Marshawn Lynch’in eski günlerinden resitaller sunmasını bekleyecek…