NFL yönetimi hafta sonu tüm takımlara, hazırlık kamplarının 28 Temmuz’da resmi olarak başlayacağını bildirdi. Sezonu bir değişiklik olmaksızın 10 Eylül tarihinde açmayı planlayan NFL, kararını 32 takımın genel menajerlerine ve head koçlarına e-mail ile bildirirken, mail’de şu açıklamalar yer aldı:

“Cuma günkü lig toplantısında, üyelerin Toplu İş Sözleşmesi uyarınca bu yılki hazırlık kampı tarihleri aşağıdaki şekilde şekildedir.

Çaylaklar – 21 Temmuz

Quarterback’ler ve sakat oyuncular – 23 Temmuz

Tüm diğer oyuncular – 28 Temmuz”

Bu haberin ardından Kansas City Chiefs ve Houston Texans çaylaklarının 20 Temmuz Pazartesi gününden itibaren kampa geleceğini açıkladı. Diğer tüm takımlarda ise çaylakların Salı günü, veteran oyuncularının ise 28 Temmuz’da idmanlara başlaması bekleniyor.

Öte yandan NFL ile oyuncular birliği arasında, kamplarda uygulanacak COVID-19 önlemleri için görüşmeler devam ediyor. Hazırlık kamplarının 28 Temmuz’da başlayacağı haberinin basına yansıması sonrası birçok oyuncu, NFL’in yeteri kadar COVID-19 önlemi almadığını belirtti. Oyuncular gerekli önlemlerin alınıp bu yıl sezonun başlamasını istediklerinin altını çizdiler.

Şu anda takımlara tesislerde maksimum 20 oyuncu bulundurma sınırı bulunuyor. NFL Oyuncular Birliği’nin acil bulaşıcı hastalık planını imzalamasıyla beraber kalması mümkün olan bu sınır halen mevcutken, kampların nasıl bir şekilde gerçekleşeceğini hep birlikte göreceğiz…