Türk Amerikan futbolunda, Kulüpler 1.Ligi, Üniversiteler 1. ve 2.Liglerinin şampiyonlarının belli olmasının ardından herkes Kulüpler Ligi’nde birinci lige çıkacak ve düşecek takımların belli olacağı Play-Out maçlarını beklemeye başlamıştı.

19 Haziran Pazar günü Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek maçlarla Kulüpler Ligi 2011 sezonu resmen sona erecek. Saat 18.00’da 19 Mayıs Stadı Dış Sahalar’da Koç Stallions’ı ağırlayacak olan ODTÜ Falcons, lige tutunma mücadelesi verecek.

Bu sezon lige galibiyetle başlayan ancak yedinci haftaya kadar ikinci galibiyetini alamayan Falcons yakın skorlarla kaybettiği maçlarla sevenlerini üzmüştü. Geçtiğimiz sene Koç Rams ve Yıldız Stallions’ın birleşmesinin ardından ortaya çıkan Koç Stallions ise 2.Lig’de B grubunu pek zorlanmadan namağlup olarak lider bitirmişti.

İzmir’de gerçekleşecek olan ikinci Play-Out maçı ise yine 19 Haziran’da saat 18.00’de oynanacak. Buca Kuruçeşme Stadı’ndaki maçta İzmir Efeleri ile Ankara Cats karşı karşıya gelecek.

1.Lig’de sezonu galibiyet alamadan kapatan Ankara Cats, Play-Out maçında alacağı galibiyet ile önümüzdeki yıl 1.Lig’deki yerini garanti altına alabilir. Cats, bu sezon İTÜ Hornets ve İstanbul Cavaliers maçlarını iki sayı farkla kaybetmişti.

2.Lig’de A grubunu lider bitiren İzmir Efeleri, sırasıyla karşılaştığı Anadolu Rangers, Mersin Mustangs yenerek sezona başlamış tek mağlubiyetini Koç Stallions’dan almıştı.

Ertelenen 2.hafta maçını 29 Mayıs’da oynayan İzmir Efeleri, bir başka İzmir ekibi Ege Dolphins’i mağlup ederek Play-Out oynamaya hak kazanmıştı. Eğer İzmir Efeleri, Ankara Cats’i mağlup ederse önümüzdeki sezon 1.Lig’de yer alacak tek İzmir takımı olacak.

Yazan: Haber Servisi