Dolphins sonunda quarterback pozisyonunu draftta öncelikli seçimi yaptı ve Texas A&M’den Ryan Tannehill’i 8. sıradan seçti. Böylelikle Tannehill 1983’te Dan Marino’dan sonra Dolphins’in draftın ilk turunda seçtiği ilk quarterback oldu.

Miami taraftarları bir quarterback için adeta feryat ediyorken takım sahibi Stephen Ross ilk turda bir passer seçilmesini destekliyordu.

Takım sahibi Ross ”İlk turda franchise bir quarterback seçme şansınız var. Tarihe baktığınızda böyle oyuncular hep ilk turda seçilir. Her zaman bir franschise quarterback bulabileceğimizi ve onu gidip almamız gerektiğini söyledim ve sanırım bu defa onu bulduk.” dedi.

Tannehill 8. sıradan seçilmiş olabilir ama geçen sezon receiver pozisyonundan quarterback’e geçtikten sonra 19 maça ilk on birde başlamış ve top 25 takıma karşı 1-4’lük derece elde edilirken 15 interception atmıştı.

Tannehill şu an Dolphins’in hücum koordinatörü olan kolej koçu Mike Sherman’dan olumlu yorumlar aldı. Genel menajer Jeff Ireland Tannehill’in tecrübe eksikliğine rağmen gelişmiş vücut yapısının, güçlü kollarınının, sert oyununun, zekasının ve genel olarak atletik yeteneklerinin onu en çok gelecek vaat eden oyunculardan biri haline getirdiğini söyledi.

Yazan: Kadir Kerem Yılmaz