Bir oyun kurucunun takımı ateşlemesine son derece ihtiyaç duyan Browns draft’ta üç alt sıradan seçme hakkını Minnesotaya vererek, bir sıra yükselip 3. sıradan Alabama’nın patlayıcı running back’i Trent Richardson’ı seçti.

Çarşamba gecesi Browns diğer seçim hakkını Oklahoma State’in quarterback Brandon Weeden’dan yana kullandı. 28 yaşında eski ikinci lig beyzbol oyuncusu Weeden’ın gelişi Colt McCoy’un ilk 11’deki yerini sarsabilir.

Draft gününü Oklahoma’da evinde geçiren Weeden açıklamasında ”Bunun olmasını ümit ediyordum. Bu gece tam beklediğim gibi geçti” dedi.

Browns bu draft’ta, geçen yıl ligin 30. sırasında olan ve maç başına 13.6 averaja sahip hücumlarını geliştirmeyi umuyordu. Cleveland genel menajeri Tom Heckert’ın önceliği oyun kurucu bulmaktı.

Browns şimdi diğer AFC North takımlarıyla aralarındaki farkı kapatmalarına ve kazanmalarına yardımcı olacak iki oyuncu bulduklarını düşünüyor.

”Bir hücum takımına dönüştük mü bilmiyorum ama daha iyi bir takım olduk” diyen genel menajer Tom Heckert ”Amacımız da buydu” dedi. Heckert ayrıca Browns’ın Weeden’ı ileride belki de beklenenden de kısa sürede ilk 11 başlatmayı düşündüğünü söyledi.

McCoy hakkında da konuşan Heckert kulübün önümüzdeki bir kaç günü geçen yıl 6-15’lik dereceyle ilk 11’de oynayan oyuncunun takasını konuşarak geçireceğini belirtti.

Yazan: Kadir Kerem Yılmaz