NFL’de Pazar günü Tom Brady – Peyton Manning rekabetinin bir yıl aradan sonra tekrarlandığı maçta Tom Brady’nin takımı New England, Denver Broncos’u 31 – 21 mağlup etti. New England maç boyu süren top kaybı savaşını kazanırken, topu adeta deli gibi ileri taşıdı ve Brady istatistiklerde çok belli olmasa da çok sağlam bir oyun çıkardı.

Bu maç izleyenelere Brady – Manning çekişmesinin ilk dönemlerini de hatırlattı. Manning’in fantasy football ligi istatistikleri 345 yard ve üç touchdown pası ile Brady’den daha iyiydi. Ancak maç boyunca ardarda yapılan puntlar Patriots’un hızlı hücum yapmasına ve büyük bir skor farkı yakalamasını ve sert geçen dördüncü çeyrek boyunca bu üstünlüğünü korumasını sağladı.

Peyton Manning bir pozisyonda topu düşürdü ama takım arkadaşları da üç ayrı oyunda top kaybı yaparak Denver’ı maçta tutamadılar. Wide receiver Demaryius Thomas maçın başlarında topu bir kez düşürdü ve dördüncü çeyreğin sonlarında Willis McGahee iki ümit vaat eden dördüncü hakta topu kaybetti.

Denver’ın savunması daha iyideğildi. New England hücumu 35 ilk hak ile kulüp rekoru kırdı. Patriots topu 31 defa atıp 54 defa koşu yaparak muhteşem bir hücum performası sergiledi.

Pas oyunlarıyla tanınan Patriots iki hafta üstüste 240 yarddan fazla koşarken. Çaylak Stevan Ridley tek başına 151 yard koşarak dikkat çekti.

Yazan: Kadir Kerem Yılmaz