Brian Urlacher’dan Bears adına kötü haber. Chicago Tribune gazetesinin haberine göre, tecrübeli Linebacker, sağ baldırından geçirdiği sakatlık nedeniyle normal sezonu sakat kapayabilir.

Sekiz defa Pro Bowl’a seçilmiş olan Urlacher’ın baldırında ikinci derece bir çekme olduğu belirtildi. Eğer bir aksilik çıkmazsa sezonun son maçına hazır olacak oyuncu Playoff’lar düşünülerek Lions karşısında yedek bırakılabilir. Bu hafta Salı günü DeCicco ile anlaşan Bears, linebacker eksikliğini bu oyuncu ile kapatmayı planlıyor.

Her ne kadar Decicco, Urlacher yaz kampında dizinden dolayı sakatken onun yerine oynamış olsa da, ilerleyen haftalarda onun yerine başkasını görmemiz çok olası. Bears, Pazar günü oynadığı maçı Nick Roach ve Geno Hayes ile bitirdi.

Pazar günü Vikings ile oynanacak maçta da buna benzer bir kadro görmemiz çok olası. Urlacher kariyeri başındaki atletik özelliklerinden çok uzak olsa da, liderliği ile öne çıkan oyuncular arasında. 2000 yılından bu yana Urlacher’ın oynamadığı maçlarda Bears 7-15’lik bir seri yakalamış durumda.

Yazan: Berkan Uzun