Kansas City Chiefs’in linebacker’ı Jovan Belcher’in takımın tesislerinde ölü bulunduğu açıklandı. Belcher’ın önce kız arkadaşını öldürüp ardından takımın tesislerinde kendini göğsünden vurarak intihar ettiği bildirildi.

Cumartesi sabahı gerçekleşen olayı Kansas City Polisi basın sözcüsü Darin Snapp medyaya aktardı. Belcher’ıns abah 08.10 sıralarında takımın tesislerinde intihar ettiği bildirildi.

Belcher önce evinde 22 yaşındaki kız arkadaşını öldürüp ardından takımın tesislerine arabasıyla gelerek intihar ettiği polis tarafından açıklandı. Polis, Belcher’ın annesinin de olaya şahit olduğunu ve Belcher ile kız arkadaşının üç aylık bir kızları olduğunu söyledi.

NFL’de dördüncü sezonunu geçiren Belcher, Chiefs formasıyla bu sezon oynadığı 11 maçın 10’unda ilk 11’de sahaya çıkmış ve 38 tackle yapmıştı.

25 yaşındaki Belcher, 2009 yılından beri draft edilmemiş bir çaylakken kendisini takıma katan Kansas City Chiefs’in formasını giyiyordu. Jovan Belcher iki sezondur Chiefs ilk 11’inin değişilmez ismi olmuştu.

Yazan: Kaan Özaydın