New England Patriots’un running back’i Stevan Ridley, Pazar günü Baltimore Ravens karşısında 28-13 mağlup oldukları maçın dördüncü çeyreğinde başından sakatlanması sonucu bir daha oyuna dönemedi.

Ridley, tam topu yakalamak için hazırlanırken Ravens’ın safety oyuncusu Bernard Pollard’le kafa kafaya çarpıymış. Pollard, kariyerinde daha önce Patriots’a karşı çıktığı maçlarda Tom Brady, Wes Welker gibi yıldızları sakatlayarak adından sıkça söz ettirmişti.

Çeyreğin bitimine 12:53 kala Patriots 21-13’lük skorla 8 sayı geriden Ravens’ın peşindeyken, Ridley o sırada Pollard’tan sert bir darbe aldı. Yere düştüğündeyse topu düşürdü ve Ravens oyuncuları topa hemen sahip oldu.

Ridley dakikalarca yerden kalkamadı, sonrasında kendi başına soyunma odasına doğru gitti. Akabinde Patriots oyuncularının başındaki sakatlık yüzünden oyuna devam edemeyeceğini duyurdu..

Bu olay Pollard’ın Patriots maçlarındaki ilk vukuatı değildi ama tüm Pats taraftarları son olmasını umuyor. İşte daha önceki “kaza”lara bir kaç örnek;

Eylül 2008: Pollard, o zamanlar Kansas City Chiefs’te oynuyordu, Tom Brady’yi sacklemeye sol ayağına darbe vurmuştu.. Brady, ön çapraz bağlarında oluşan yırtık sebebiyle sezonu daha ilk maçtan kapatmak zorunda kalmıştı.

Ocak 2010: 2010 sezonunda Houston Texans’ta oynuyordu ve bir pozisyon sırasında Wes Welker ondan kaçmaya çalışırken Pollard’ın darbesiyle ön çapraz bağlarından sakatlandı.

Ocak 2012: Pollard son takımı Ravens ile çıktığı maçta Rob Gronkowski’yi alaşağı ederek, Gronkowski’nin bileğini sakatlayıp geçtiğimiz yılın Super Bowl’unda kısıtlı süre almasına sebep olmuştu.

Yazan: Aykut Hacıoğlu