Öyle görülüyor ki Brett Favre, Green Bay geçmişindeki yanlışlarını, doğrularla ve eski takımına yaptığı methiyeler ile düzeltme konusunu kendine görev edinmiş.

NFL tarihinin en çok touchdown pası atan ismi olan efsane oyun kurucu, kötü biten Green Bay macerasının ardından, sorumluluğu kendi üzerine almış, halefini överek günahlarından arınma yoluna gitmişti.

Aaron Rodgers’ın mükemmel bir oyuncu olduğunu, beklentilerin üstünde bir performans sergilediğini yaptığı bir radyo konuşmasında açıklayan Brett Favre, eğer Aaron bir sakatlık yaşamaz ise, belki üst üste maç oynama hariç tüm rekorlarını ele geçireceğini söyledi.

Ancak öyle görülüyor ki Aaron Rodgers’ın bu rekorları kırması oldukça uzun bir zaman alacak. Zira NFL tarihine adını kalın harfler ile yazdıran Brett Favre, Green Bay forması ile en fazla touchdown pası,(442), en fazla sezon içi galibiyet (160), en fazla ardarda tamamlanan pas (20) rekorlarını elinde bulunduruyor.

Beş yıl önce kendisinden formayı alan Aaron Rodgers’ın başarıları ile çok gurur duyduğunu söyleyen Favre, onunla hiçbir probleminin olmadığını, Rodgers ile takımdan ayrıldıktan sonra konuşmadığını ancak diğer oyuncular ile de konuşmadığına vurgularken çıkarılan tüm bu dedikoduların medyanın abartması olduğunu ifade etti.

Son zamanlarda Green Bay ile ilgili hep olumlu konuşan Brett Favre, bakalım en sonunda forması emekliye ayrılırken yuhalanmaktan kurtulabilecek mi? Favre’ın Packers’tan ayrılıp bir sezon aradan sonra ezeli rakip Minnesota Vikings forması giymesi tüm Packers taraftarlarının tepkisini çekmişti.

Yazan: Haluk Onaran