Tight end Dustin Keller’in kendisini ispatlayacağı bir yıllık sözleşme için Miami Dolphins’in uzun süreli sözleşme önerisini es geçmesi anlaşılabilir bir hareketti.

Keller, Jets ile 2011 yılında 65 pas yakalama ve 815 yard koşu rakamlarına ulaşmış ama geçen sezon sadece 8 maça çıkabilmişti. Serbest oyuncu olarak fazla ilgi görmemiş ve beklediği uzun süreli kontratı verimli bir 2013 sezonu sonrası için hedeflemişti. Bu yüzden Miami ile 4,5 milyon dolara el sıkıştı.
Keller’in Houston karşılaşmasında yaşadığı sakatlığı izlemenin iç burkan taraflarından biri de işte buydu. 2. çeyrekteki başarısız bir pas oyununda (Miami Joe Philbin, doğru ya da yanlış, Keller da dahil olmak üzere asil takımından bu kadar oyuncuyu çeyreğin sonralarına kadar neden sahada tuttuğunun da cevabını vermek zorunda) Texans’ın çaylak safety’si D.J. Swearinger tarafından aldığı darbe sonucu dizi çok kötü biçimde esnedi.
Keller sedye ile saha dışına çıkarılırken belli ki büyük acı içindeydi. Sedyede taşınırken düşünmediyse de, bir ara sezon arasında aldığı kararın ile doğru olup olmadığını sorgulayacaktır.
Yine de o zaman için kararı makul sayılabilirdi. Sakatlık yaşamasaydı , pas hücumu facia olan Jets dışında bir takımda iyi bir sezon geçirebilirdi. Geçen haftaki sezon öncesi maçında quarterback Ryan Tannehill ile bir touchdown yapmışlardı bile…

Yazan: Onur Özkol