Hafta içi Denver Broncos’un Pro Bowl left tackle’ı Ryan Clady’nin sahalara geri dönüp dönmeyeceği henüz kesinleşmemişti. Çarşamba günü ise kötü haber geldi: Clady sezon sonuna kadar sakat oyuncular listesine yerleştirildi.

Broncos hücumunun vazgeçilmezi Clady, Pazar günü Giants’a karşı oynanan maçta sakatlanmıştı ve şimdi ise sol ayağından ameliyat geçirmesi gündemde. Geçen hafta anlaşmasını iki yıl uzatan Chris Clark ise Clady’nin sahadaki yerini dolduracak. Beş yıldır profesyonel olarak futbol oynayan Clark, 2011’de altı maçta tight end olarak oyuna başlamış ve toplamda 42 maçta görev almıştı.

Salı günü Clark, “Bu şansı elde ettiğim için çok heyecanlıyım. Hazırlık dönemini bir anlaşmam olmadan tamamlayınca bu şansı elde edeceğimi düşünmüyordum. Şimdi buradayım ve elimden gelenin en iyisini yapacağım. Takım arkadaşlarımdan özellikle de Clady’den çok şey öğrendim. Clady’nin duruşunu, koşuşunu, el ve ayak uyumunu çok dikkatli izledim, çok uzun süre onu taklit ettim, Clady çok büyük bir oyuncu ve ondan öğrendiklerim çok işime yarayacak.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Clady, Ağustosta 57,5 milyon dolarlık beş yıllık bir anlaşma imzalamıştı ama sakatlığının ardından ligin en çok kazanan offensive line koçu konumuna düştü.

Yazan: Nazlı Hilal Kaya