Green Bay ile Minnesota Vikings arasında oynanan, NFC Kuzey grubu sıralaması için oldukça önemli olan karşılaşma oldukça ilginç olaylara sahne oldu. İki yıl sonra takıma geri dönen yedek QB Matt Flynn’in sonradan oyuna girerek 218 yard pas attığı maçta Packers 16 sayı geriden gelerek maçı berabere bitirmeyi başardı.

Uzatma devresinde Mason Crosby ve Blair Walsh’un karşılıklı alan golleri ile maç 26-26 sonuçlandı. 11 Kasım 2012 tarihinde 49ers ile Rams arasında oynanan ve 24-24 biten maçtan sonra bu sezon ilk defa bir maç beraberlikle sonuçlanmış oldu.

Greg Jennings eski takımına karşı Lambeau Field de oynadığı ilk maçta etkili gözükmez iken, Vikings de Adrian Peterson 146 yard (1 TD), Toby Gerhart ise 91 yardlık koşuları ile  Packers savunmasını oldukça yordular, ancak uzatmada etkili olamadılar.

Dondurucu soğukta bu maçı izlemeye gelen 77.000 seyirci ise tarihi bir olaya tanık oldu. Geçen sene yürürlüğe giren uzatma devresi kuralına göre, eğer her iki takımda ilk topla buluştuklarında birer alan golü kaydederse, daha sonra maç ancak bir takımın TD kaydetmesi ile sonuçlanabiliyor. Bu kuralın işleyişini geçen sene Houston’ın Jacksonville önünde elde ettiği galibiyette görmüştük. Bu beraberlik NFL’de son 15 yıldaki yedinci beraberlik oldu.

Yazan: Haluk Onaran