NFL’in en iyi defensive end’lerinden biri olarak gösterilen Julius Peppers, Chicago Bears tarafından serbest bırakıldıktan sonra eski takımından intikamını, Bears’ın ezeli rakibi Green Bay Packers ile anlaşarak aldı.

Peppers, Green Bay Packers ile üç yıllığına 30 milyon dolarlık bir kontrata imza attı. Ian Rapoport’un haberine göre Peppers, Packers’tan ilk yıl için 8.5 milyon dolar kazanacak.

Chicago Bears, bu haftanın başında Julius Peppers’ı aldığı ücretin fazla olması sebebiyle serbest bırakmıştı. Basında bir süredir Dallas Cowboys’un Peppers ile anlaşabileceği yazılıyordu ancak 13 yıllık veteran oyuncu Bears’ın grubunda yer alan Packers’ı tercih etti.

34 yaşındaki oyuncu tüm kariyeri boyunca 4-3 savunma şemasından sonra ilk defa Green Bay’de 3-4 şemasında oynayacak. Yıldız defensive end’in Green Bay Packers’ta linebacker olarak oynama ihtimali de bulunuyor.

Off-season’da savunmanın önemli isimlerinden Sam Shields ve B.J. Raji ile kontrat yenileyen Packers’ın Julius Peppers gibi bir ismi kadrosuna katması ise genel menajer Ted Thompson’ın  büyük bir başarısı olarak değerlendirildi.
Yazan: Kaan Özaydın