Baltimore Ravens’in yıldız running back’i Ray Rice, geçtiğimiz Şubat ayında Atlantic City’de o zaman ki nişanlısı şimdiki eşi Janay Rice’a saldırmak ve fiziksel güç kullanmaktan dolayı yargılanmış ve suçlu bulunmuştu.

O günden beri oyuncusunu, yaptıkları basın toplantısı ve açıklamalarıyla destekleyen Baltimore Ravens ise en az üç maçlık bir ceza bekliyordu. Bu cezayı hafif bulmuş olabilirler. Ancak bu cezaya ilave edilecek bir de 470,000 dolarlık maaş kesintisini de unutmamak lazım.

Rice şimdi sezonun ilk iki haftasında Ravens’ın division rakipleri Cincinnati ve Pittsburgh maçlarında takımındaki yerini alamayacak. Ray Rice eğer tedavi ve eğitim programına katılır ve tamamlarsa, muhtemel bir hapis cezasından kurtulmuş olacak.

Öte yandan Rice’a verilen ceza Cleveland Browns’ın wide receiver’ı Josh Gordon’ın marihuana kullanımı sebebiyle bir yıl ceza alacak olmasına kıyasla hafif bulundu.

Seattle Seahawks’in oyun kurucularından Terrelle Pryor ise üniversitede bedavaya dövme yaptırdığı için NFL’de beş maç oynamama cezasına çarptırılmıştı. Görünen o ki NFL, Rice’a gerçekten indirimli tarife uygulamış durumda.

Yazan: Haluk Onaran