NFL’de hazırlık maçlarının ikinci haftası devam ederken Oakland Raiders’ın çaylak quarterback’i Derek Carr oldukça kötü bir gece geçirdi. Raiders’ın geleceği olarak lanse edilen Derek Carr, Detroit Lions ile oynanan hazırlık maçının son dakikalarında aldığı darbe ile hem beyin sarsıntısı geçirdi hem de karbugalarından sakatlandı.
Oakland Raiders’ın Detroit Lions’ı 27 – 26 yendiği karşılaşmanın bitimine beş dakika 40 saniye kala Larry Webster’ın darbesi ile yerde kalan Carr, kör noktasından gelen darbe ile sarsıldı.
Ayağa kalktığında göğsünü tutan genç oyuncu geçirdiği beyin sarsıntısı sebebiyle maçı tamamlayamazken, karburgasından geçirdiği sakatlığın beklendiği kadar ciddi olmadığı açıklandı.
Maç sonunda Raiders koçu Dennis Allen, “Kaburgasında bazı sorunlar var ama oyundan çıkmasının sebebi beyin sarsıntısıydı.” diye konuşurken bir hazırlık maçının sonlarında böyle önemli bir oyuncuyu sahada tuttuğu için sertçe eleştirildi.

Carr, sakatlanırken sahada onu koruması gereken hücum çizgi oyuncularının, başta left tackle Jack Cornell olmak üzere hepsinin yedek oyuncular olması dikkat çekti.
Maçın son bölümünde tecrübesiz oyuncularla sahada olan karr maç boyunca 16’da dokuz isabet ile 109 yard ve bir touchdown ile oynamıştı.

Raiders’ta tecrübeli Matt Schaub ile ilk 11 yarışına girmesi beklenen Derek Carr’ın geçirdiği sakatlıklar sonrasında Schaub’un sezonun ilk haftasında ilk 11’de sahaya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Yazan: Kaan Özaydın