Tom Brady ve New England Patriots kendilerinden şüphe edenlere Cincinnati Bengals galibiyetiyle gereken cevabı verdi. New England’ın maçı domine edip ligin yenilgisiz son takımını 43-17 yendiği maçta 50.000 kariyer pas yardına ulaşan Tom Brady sonunda üç şampiyonluk yüzüğü bulunan bir quaterback gibi oynadı.
Çok değil geçtiğimiz Pazartesi günü Kansas City Chiefs’e 41-14 kaybettikleri maçta Brady’nin artık yavaşladığı ve ona yardım edecek takım arkadaşlarının olmadığına ilişkin eleştiriler oldukça artmışyı.  37 yaşındaki yıldız quarterback, top kaybı yapmadan iki touchdown pası attığı gece sonunda kameraların karşısına geçip eleştirilere cevap verdi.
“Bu tür şeylere karşı umursamaz olmak imkansız. Hepimizin televizyonu, interneti var. Endişeli insanlardan aldığım e-mail’ler ve sorular var” diyerek sözlerine şu ifadeyle sonlandırdı: “Dünyanın sonu değildi. Sadece bir mağlubiyetti ve bu mağlubiyetin hemen sonrasında harika bir iş çıkardığımızı düşünüyorum.”
Son iki haftanın benzerini 2003’te yaşayan Brady, Buffalo’ya 31-0 kaybettiği maçın sonrasında Philadelphia’yı 31-10 yendiği sezonda üç yıldaki ikinci Super Bowl şampiyonluğuna gitmişti. Pazar gecesindeki galibiyet Tom Brady için başka bir anlama daha sahipti. 50.000 yardı geçmeyi başaran altıncı quaterback olmayı başaran Brady’nin konuya ilişkin yorumu ‘olağanüstü’ şeklinde oldu.
İlk dört maçta en fazla 249 yard pas atabilen yıldız oyuncu, 292 yard ile bu sezonki rekorunu kırmayı başardı. Maç başına 11 sayı ile bu alanda ligin en iyi savunmasına 113 yardlık koşu oyunu sergileyen running back Stevan Ridley ise takımının 220 koşu yardının çoğunu üstlendi.
İlk iki drive’ında endzone’u bulan Ridley’in bir yardlık koşu oyunu ve Brady’nin Tim Wright ile buluşturduğu 17 yardlık touchdown pasıyla maçaa hızlı başlayan New England devreyi de 20-3 önde tamamladı. Cincinnati Bengals’ın tek touchdown sayısı ise Andy Dalton’ın Mohamed Sanu’ya gönderdiği 37 yardlık pas oldu.
Haftaya yenilgisiz iki takımdan biri olarak giren Cincinnati Bengals bu unvanını kaybederken, diğer namaglup takım Arizona Cardinals da Cincinnati gibi deplasman maçında Denver Broncos’a yenilmekten kurtulamadı.
Yazan: Emre Ceyhun Güner