Detroit Lions’ta üç maçtır sahadaki yerini alamayan yıldız wide receiver Calvin Johnson Pazar günü oynanan Miami Dolphins maçıyla sahalara geri döndü ve Lions’ın galibiyetinde önemli bir pay sahibi oldu.
Detroit hücumunun sahaya çıktığı ikinci oyunda, Johnson, 49 yardlık mükemmel bir TD pasını, etkileyici bir koşu ve müthiş bir zamanlama ile cornerback Brent Grimes’in hemen önünde zıplayarak yakalamayı başardı…
Quarterback Matthew Stafford maçtan sonra Calvin Johson’ın geri dönüşü ile ilgili olarak, “O dünya üzerinde ki en iyi receiver ve bugün de o şekilde oynadı.” diye konuştu.
Calvin Johnson, maç boyunca yedi defa pas yakaladı ve toplamda 113 yarda ulaşmayı başardı. Bu performans, Lions’ın maçı 20-16 kazanmasında önemli rol oynadı. Fakat bu istatistiklere  rağmen Johnson’ın bu gece ki oyunu tam anlamıyla mükemmel değildi, yıldız oyuncu, bir hücumda offensive pass interference’a sebep oldu.
Johnson, maçtan sonra verdiği demeçte; geçirdiği ayak bileğindeki sakatlığının geçtiğimiz ayın tamamında takımdan ayrı kalmasına sebep olduğunu ve hala tamamen iyileşmediğini söyledi ve ekledi; “Zaman zaman ağrı hissettim fakat üzerine gittim ve üstesinden geldim.”
Sağlıklı olduğunda ligin en iyi wide receiver’ı olarak gösterilen oyuncu, henüz yüzde yüzüyle oynamamasına rağmen, Lions’ın bu sezon kadrosuna kattığı Golden Tate toplamda 11 top yakalayarak 109 yard mesafe kat ederek, Johnson’ın yokluğunu giderdi. Bu 11 yakalayış  aynı zamanda, Tate’in bir maçta ulaştığı en yüksek sayı olarak kayıtlara geçti.
Tate ikinci yarıda kontrolü eline aldı ve 109 yardın 94’nü son iki çeyreğe sığdırdı. Üstelik bu performansı dört pas yakalamayla 39 yard katederek takımına galibiyeti getiren hücum serisiyle de taçlandırdı.
Yazan: Barbaros Ataer