Johhny Manziel, AFC’deki playoff yarışlarının final haftalarında NFL’de ilk defa ilk 11’de sahaya çıkacak. Ian Rapoport’un ilk olarak duyurduğu habere göre Browns head koç Mike Pettine bu hafta Cleveland Browns’ın Cincinnati Bengals ile karşılaşacağı kritik maçta Manziel’in as oyun kurucu olmasına karar verdi.
Pettine, Pazartesi günü bir değerlendirme yapmak üzere quarterback’leri ile buluştu. Verdiği karar pek de şaşırtıcı değildi. Hoyer sezona iyi bir oyunla başlamış, Browns’u 7-6’lık bir dereceye getirmişti fakat tecrübeli oyuncu geçtiğimiz hafta ligde ki en kötü QB performanslarından birini sergilemişti.
Hoyer’in vahim durumu istatistiklerle ve hatta çıplak gözle bile anlaşılabilir. Pettine’nin başka seçeneği yoktu ve Mayıs ayında NFL Draftı’nın 22.sırasından darft edilen Manziel’e yöneldi.
Pettine bu konu üzerine, “Bu karar Brian Hoyer ya da Johhny Manziel ile ilgili değil, Cleveland Browns ile ilgili” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Manziel ise “Pazar günü takım arkadaşlarımla sahaya çıkacağım o an için ve Dwag Pound’u gururlandırmak için çok heyecanlıyım.” dedi.
Johnny Manziel’in nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu, heyecanlı ama aynı biraz korkutucu. Manziel’in bu kadar süre yedekte oturması Derek Carr, Blake Bortles, Teddy Bridgewater ve Zach Mettenberger gibi diğer çaylak QB’lere kıyasla şaşırtıcıydı.

 

Yazan: Nazlı Hilal Kaya