NFL Playoff’larının ikinci turunda kendi sahasında Baltimore Ravens’ı konuk eden New England Patriots, rakibini 35-31’lik skorla mağlup ederek adını AFC Finali’ne yazdırmayı başardı.
Maç boyunca iki defa 14 sayı geriye düşen Patriots, bunların ikisinde de geri gelmeyi başararak, unutulması güç bir zafere imza attı. Patriots’ın bu geri dönüşünde önemli pay sahibi olan yıldız quarterback Tom Brady, maç sonunda, “İki defa 14 sayı geriye düşmek planımızda yoktu. Buradan geri dönmek için çok şey yaptık” diye konuştu.
Tom Brady attığı üç touchdown pasının yanına bir de touchdown koşusu eklerken, Patriots adına maçın kırılma noktalarından biri de üniversitede quarterback olarak oynayan wide receiver Julian Edelman’ın, Danny Amendola’ya attığı 51 yardlık touchdown pası oldu.
Brady aynı zamanda 50 pasının 33’ğnde isabet bularak kariyerindeki 46.playoff touchdown pasına ulaşarak efsane quarterback Joe Montana’nın 45 touchdown paslık rekorunu tarihe gömdü.
Baltimore Ravens’ta ise Joe Flacco, oldukça hızlı maçı 292 yard, dört touchdown pası ve iki interception ile tamamladı. Ancak başarılı oyuncunun maçın bitimine bir dakika 46 saniye kala attığı interception, Ravens’ın sezonunu noktalamış oldu.
Şimdi ise normal sezonu 13-4 derecesiyle AFC’de lider olarak bitiren Patriots, Denver Broncos – Indianapolis Colts maçının galibiyle kendi sahasında AFC Finali’nde karşılaşacak.

 

Yazan: Kaan Özaydın