Pazar akşamı Kansas City Chiefs ile Oakland Raiders arasında oynanan maçın son çeyreğine girerken skor, Raiders lehine 14-20 idi. Yıldız quarterback Derek Carr, “Kara Delik” denen taraftar grubunun desteğiyle dördüncü çeyreğin başında sahaya adım attığında, tüm Raiders’lıların takımlarına güveni tamdı. Ta ki süre başlayana kadar! Son çeyrekte beş hücum yapan Raiders bu hücumların üçünde top kaptırırken birinde field goal kaçırdı, birinde de dördüncü hakkında 10 yardı geçemeyerek topu kaybetti.

Playoff umutlarını hayatta tutmaya çalışan Raiders karşısında, ele geçirdiği şansları iyi değerlendiren Kansas City Chiefs ise, son çeyrekte 20 sayı bularak maçı 34-20 kazandı ve Wild Card yolunda oldukça önemli bir atmış oldu.

Önceki 11 maçta altı top kaybı yapan Carr, bu maçın sadece son çeyreğinde üç top kaybına imza atmış oldu ve böylece karşılaşmayı ezeli rakip Chiefs’e adeta hediye etti. Tabii ki bu top kayıplarının tek sorumlusu o olmasa da, istatistik kağıdında “Açıklamalar” kısmı bulunmuyor.

Maçtan sonra konuşan Raiders head koçu Jack del Rio, “Carr zor bir son çeyrek geçirdi. Bu durumlarda topu kaybetmemelisiniz. Biz bunu yaparak kendimizi çok zor bir duruma soktuk” dedi. Morali çok bozuk olduğu belli olan genç oyun kurucu ise “Çok sinirli ve üzgünüm ancak bazen bunlar olabiliyor. Böyle arka arkaya olması ise berbattı.” şeklinde konuştu.