Önümüzdeki sezon, salary cap denilen ve NFL tarafında belirlenen maaş sınırının getirmiş olduğu yükten biraz olsun kurtulmak isteyen Baltimore Ravens, oldukça akıllı bir hamleyle yıldız quarterback’i Joe Flacco’nun sözleşmesini yeniden düzenledi.

Eski kontratı üç yıl daha uzatılan Flacco, böylelikle kendini 2021 yılına kadar Ravens’a bağlayan anlaşmanın altına imzasını atmış oldu. Yeni kontratın öncesinde “Ligin en çok kazanan quarterback’i” unvanına sahip deneyimli quarterback, anlaşmanın ardından bu sefer “Ligin en çok kazanan quarterback’lerinden biri olma” konumuna düştü.

Ravens, Flacco’nun yeni kontratı sayesinde salary cap’inden önümüzdeki sezon için altı milyon sonraki iki sezon için ise 13 milyon doları azaltmış oldu. Tabi bütün bunların bir karşılığı da olmalı, sonuçta Flacco öyle Tom Brady gibi kolay kolay “FEDA” diyebilecek bir oyuncu değil. Nitekim yeni kontratı Flacco’ya, 40 milyonu imza bonusu olmak üzere toplamda 66 milyon dolar para kazandıracak.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde, geçen sezon aşil tendonundaki sakatlık sebebiyle yedi hafta sahalardan uzak kalan 37 yaşındaki yıldız wide receiver Steve Smith, önümüzdeki sezon için emeklilik gibi bir planının olmadığını söylemişti. Ayrıca bildiğiniz üzere Flacco da sakatlıktan dönüyor. Bakalım Flacco (31)-Smith (37) ikilisini daha ne kadar birlikte izleyebileceğiz?