Bildiğiniz üzere Zach Mettenberger, hafta başında Tennessee Titans tarafından serbest bırakılmış ve biz de bu haberi sizlerle paylaşmıştık. Bu hamlenin ardından waiver’a düşen genç quarterback’i kadrosuna dahil eden takım San Diego Chargers oldu. Mettenberger böylece, şu anda Chargers’ın hücum koordinatörlüğü görevini yürüten eski Titans head koçu Ken Wisenhunt ile tekrar bir araya gelme fırsatı buldu.

2014 draftı’nın altıncı turunda Titans tarafından seçilen genç oyun kurucu, aynı yıl on maça ilk 11’de başlamış ancak sahadan galibiyetle ayrılamamıştı. NFL kariyerinde 14 touchdown pası bulunan oyuncu, 12 defa da top kaybı yapmış ve %60.3 pas yüzdesiyle oynamıştı.

İşin Chargers cephesinde ise takım, Mettenberger ile anlaşarak yıldız quarterback Philip Rivers ve deneyimli oyuncu Kellen Clemens’in arkasına sağlam bir ismi yerleştirmiş oldu. Şu an için Chargers depth chart’ının üçüncü sırasına oturan Mettenberger’ı, draft edilmeyen çaylak Mike Bercovici takip ediyor.

Öte yandan sanılanın aksine Mettenberger, Chargers efsanesi Rivers ile de bir maziye sahip. Nitekim, Rivers’ın kardeşi Stepehen bundan dört yıl önce LSU’da Mettenberger’ın yedekliğini yapıyordu ve ağabey Rivers da zaman zaman LSU antrenmanlarına katılıyordu.

Chargers kadrosunda Rivers’ın arkasında kalacak ve ondan arta kalan zamanı kovalayacak olan Mettenberger için bu, çok önemli bir şans olabilir. Genç oyuncu Rivers’dan öğrendiklerini fiziksel özellikleriyle birleştirmeyi başarabilirse Chargers’ın gelecekteki lideri olabilir…