Neredeyse her sezon, geçirdiği ciddi sakatlıkların neticesinde sekiz yıllık NFL kariyeri adeta harap olan running back Darren McFadden, bu sefer de dirseğini kırdı. Ancak bu sakatlığı, daha öncekilerde olduğu gibi ne bir NFL karşılaşmasında ne de takımıyla yaptığı herhangi bir antrenman sırasında gerçekleşti. McFadden, cep telefonunu yere düşürmemek için dirseğini feda etti.

Dallas Cowboys’un running back koçu Gary Brown’un verdiği bilgiye göre yıldız running back’in yeni aldığı iPhone 6S model cep telefonu, elinden kaydı ve McFadden da telefonun yer düşmesini önleyeyim derken sağ dirseğinin üzerine düştü ve olanlar oldu.

McFadden’ın bu akıl almaz sakatlığı sonrası, Cowboys oyuncuları ve koçları da yıldız running back ile dalga geçmeyi ihmal etmedi. Örneğin Cowboys’un veteran tight end’i Jason Witten konuyla ilgili olarak “Ben bu olaya bizzat şahit oldum. Darren’ın dirseği inanılmaz derecede şişti, bunun üzerine ben de onunla çok alay ettim.” dedi.

Cowboys’un head koçu Jason Garrett ise “Anladığım kadarıyla Darren, iPhone’unu kurtaracağına fazlasıyla inanmıştı.” derken “Ama şunun farkında olması lazımdı, önünde çok kolay bir tercih vardı ve ya iPhone’unu kıracaktı ya da dirseğini. Ancak kendisi çok ilginç bir tercih yaptı.” diyerek McFadden’ın olay esansında ne kadar ihmalkar davrandığına dikkat çekti.

Öte yandan yıldız running back, sakatlığı sebebiyle ameliyata girecek ve bu ameliyat sonucu da birkaç ay sahalardan uzak kalacak. Ancak Cowboys taraftarları hemen McFadden’a kızmasın, nasıl olsa ellerinde hala draft’ın dördüncü sırasından seçtikleri Ezekiel Elliott ve serbest oyuncu piyasasından kaptıkları Alfred Morris bulunuyor.

Bu zamana kadar geçirdiği onca sakatlık sonrası NFL taraftarlarının kendisine oldukça acıdığım bir oyuncuydu McFadden. Ancak şu son yaşadığı sakatlığı tamamen hak etmiş. Hayır, yedi sezon boyunca Oakland Raiders’tan kaldırdığın parayı geçtim, şu an Cowboys’tan yıllık 1.5 milyon dolar para alıyorsun, neden 700-800 dolarlık bir iPhone’u kurtarmak için dirseğinden ediyorsun kendini?