NFL’in kendine en çok güvenen ve sahada en rahat olan oyuncularından biri hiç şüphesiz Carolina Panthers’ın yıldızı Cam Newton’dur. Ancak Newton bu sefer rahatlıkta kendi sınırlarını bile aşarak üçüncü çeyrekte, Panthers savunması sahadayken diş ipi ile dişlerini temizledi!

Sezonun açılış maçında Broncos karşısında ilk yarıyı 17-7 önde kapatan Panthers cephesinde soyunma odasındaki herkesin keyfi yerindeydi…

İkinci yarı öncesi enerji depolamak için oyuncular gıda takviyeleri alırken geçtiğimiz sezonun MVP’si Cam Newton bunların yanına bir de portakal ekledi. Ancak dişinin arasına kaçan portakal Newton’un yakasını bırakmadı ve yıldız oyun kurucu son çare olarak diş ipine başvurdu.

Burada sorulması gereken sorularda ilki, acaba diş ipi getirmek kimin sorumluluğundaydı veya sahaya yanında iş ipi ile gelen kimdi? İkincisi ise, Newton sağlıklı dişlerini maçlarda yaptığı diş temizliğine mi borçlu?

Bu soruların cevabını öğrenmemiz zor ancak bildiğimiz bir şey var ki o da Panthers’ın Super Bowl 50’den sonra rövanş maçını da kaybettiği. Geçtiğimiz sezon Super Bowl’da Denver Broncos’a boyun eğen Panthers, 2016 sezonunun açılış maçında da büyük bölümünü önde götürdüğü maçta 21 – 20’lik skor ile rakibine yenilmekten kurtulamadı.

Artık, düşük bir ihtimal de olsa bu iki takım Super Bowl 51’de tekrar karşılaşırsa Broncos sahaya mental olarak 7-0 önde çıkacaktır…