Sezonun flaş ekiplerinden Atlanta Falcons, Green Bay Packers’ın eski yıldız linebacker’ı A.J. Hawk’ı kadrosuna kattığını açıkladı. Sezonun ilk maçında Tampa Bay Buccaneers’a yenildikten arka arkaya Oakland Raiders, New Orleans Saints ve Carolina Panthers’ı yenip büyük bir çıkışa geçen Falcons, savunma takımında bir veteranın yardımına ihtiyaç duyuyordu.

Carolina Panthers zaferi sonrası Falcons savunmasının en önemli isimlerinden olan linebacker Sean Weatherspoon’un aşil tendonunun koptuğu ve sezonu kapattığı açıklanmıştı. Takımdaki diğer linebacker’lar Paul Worrilow ve çaylaklar De’Vondre Campbell ile Deion Jones’un da çeşitli sakatlıkları bulunuyordu.

Her ne kadar son üç maçını kazanıp herkesi şaşırtsa da Falcons’ın savunması şuanda istatistiki anlamda 32 takımın bulunduğu NFL’de 30.sırada yer alıyor. Takım şimdi A.J. Hawk’ın ekibe katacağı tecrübeyle savunmasını geliştirmeyi umuyor.

2015 sezonunu Cincinnati Bengals forması altında geçiren ve 16 maçın 11’ine ilk 11’de çıkan A.J. Hawk, sezonu 24 tackle ve bir sack ile tamamlamıştı. Başarılı oyuncu Eylül ayının başlarında Miami Dolphins ile idmanlara çıkmış ancak bu takımdan bir kontrat alamamıştı.

Tabii biz Amerikan futbolu severler olarak A.J. Hawk’ı Green Bay Packers’ta geçirdiği dokuz sezon ile NFL’in dominant linebacker’larından biri olduğu dönem ile hatırlıyoruz. 32 yaşındaki oyuncu, 2006 NFL Draftı’nın beşinci sırasından seçildikten sonra Packers forması altında dokuz sezonda 921 tackle, 19 sack, dokuz interception ve üç tumble ile oynamış, 2010 yılında takım ile Super Bowl şampiyonluğu yaşamıştı.

A.J. Hawk’ın Atlanta Falcons forması altında Packers günlerindeki gibi oynaması zor olsa da tecrübesiyle takıma çok şeyler katacağı aşikar…