Pazar gecesi New York Jets, Baltimore Ravens’ı 24 – 16 yenerek dört maçlık mağlubiyet serisine son vermeyi başardı. Üstelik Jets bunu maçta iki quarterback oynatarak yaptı. Galibiyet, sakatlanan oyun kurucu Geno Smith’in yerine giren Ryan Fitzpatrick ile geldi.

Son haftalardaki kötü performansları sonrası geçtiğimiz hafta yedeğe çekilen Ryan Fitzpatrick’in yedeklik günleri bir buçuk çeyrek sürdü. Geno Smith’in devre arası öncesi dizinden sakatlanması ile Fitzpatrick terkardan kendini sahada buldu.

Harvard mezunu oyun kurucu, iş kendisine düştüğünde, bu sefer iyi bir performans ortaya koymayı başardı ve karşılaşmayı 14’de dokuz isabet, 120 yard ve bir touchdown ile tamamladı. Hepsinden önemlisi Fitzpatrick, takımına çok ihtiyaç duyduğu bir galibiyeti getirmiş oldu.

NFL’de sezonun ilk yedi haftası geride kalırken attığı 11 interception ile bu alanda lig lideri konumunda olan tecrübeli oyuncu maç sonrasında ise takıma ve yönetime göndermelerde bulundu.

“Bence her hafta ilk 11’de olmam gerekiyor.” diye konuşan Fitzpatrick, takımının aldığı mağlubiyetlerde kendisinin hiçbir payı yokmuşcasına hem yönetimi, hem takım sahiplerini hem de koçlarını eleştirdi.

Artık New York Jets’te kendisine kimsenin inanmadığını dile getiren Fitzpatrick, “Takım sahipleri size inanmayı bırakırsa, genel menajeri size inanmayı bırakırsa, koçlarınız size inanmayı bırakıra, bazen tamamen yalnız başınıza kalırsınız.” açıklamasında bulundu.

İlk altı haftada yaptığı top kayıplarıyla Jets’i birkaç maçtan eden ve üst üste son dört maçını kaybeden Fitzpatrick yedeğe çekilince çoğu kişi head koç Todd Bowles’a hak vermişti. Şimdi Geno Smith’in sakatlığının da çok ciddi olmadığı açıklanırken, önümüzdeki hafta Jets’in Fitzpatrick ile mi yok Geno Smith ile mi devam edeceği büyük merak konusu.

Belirtmekte fayda var ki takımın üst düzey isimlerini maç sonrası açıklamalarıyla kendisine inanmamakla suçlamak, Fitzpatrick’in ilk 11’e dönmesine pek yardımcı olmayacaktır…