Çok değil henüz iki sene önce mevkisinin en iyi oyuncularının başında gelen hatta coverage’ı altında olan alanda wide receiver’lara göz açtırmadığı için kendisine “Revis Island” lakabı atfedilen yıldız cornerback Darrelle Revis, 2015’teki performansıyla akıllarda soru işaretleri yaratmaya başlamıştı. Bu sezona da oldukça kötü başladıktan sonra dümeni bir türlü toparlayamayan Revis’in sezon boyunca da performansında yaşadığı bu düşüş devam etti.

Sezonun son haftasında Buffalo Bills ile New York Jets arasında oynanacak maçta Revis yine sahada olacak. Ancak bir zamanlar NFL’in gelmiş geçmiş en iyi cornerback’lerinden birisi olarak gösterilen Revis’in verdiği röportaja bakılırsa, tecrübeli cornerback bu konuda pek hevesli görünmüyor.

Bu sezondan sonra New York Jets’in yaşı ilerlemiş olan Darrelle Revis ile yollarını ayırması en yüksek ihtimalli senaryoymuş gibi duruyor. Perşembe günü verdiği röportajda kendisine Amerikan futboluna devam etme konusunda ne kadar istekli olduğu sorulduğunda Revis, pek ikna edici cevaplar vermedi.

Öyle ki Revis, bu kritik soruyu “Hala sözleşmem var. Yani hala oynuyorum.” ifadeleriyle adeta geçiştirdi. Tecrübeli oyuncuya, halen yürürlükte bir sözleşmeye sahip olmasının Amerikan futbolu oynamak istemesine sebep olan tek unsur olup olmadığı sorulduğunda ise Revis, umarsız tavrını koruyarak ” Evet, bu benim işim.” cevabını verdi.

Eğer tek sebep hala kontratının olmasıysa Jets, Revis’in bu motivasyonunu hemen elinden alabilir. Öyle ki off-season döneminde Revis’in serbest bırakılmasıyla New York ekibi, önümüzdeki yıl için salary cap’inde tam 9.3 milyon dolarlık bir rahatlama yaşayacak.

Kariyerine Jets ile adım atan Revis, 2007-12 sezonları arasında ligdeki ilk beş yılını geçirdiği takımNew York Jets ile 2015 sezonunda tekrar beş yıllığına, 39 milyon doları garanti olmak üzere 70 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamıştı.

Jets yola Revis ile devam etmeye kararı alırsa, sözleşmenin geri kalan üç yılında gerek Revis’in yaşından kaynaklanan problemler gerekse performansında yaşadığı bariz düşüş sebebiyle futbolcuya ödenen paranın karşılığını alabilecekleri biraz muamma.

Jets gerçekten de Revis’i kadrosunda tutmaya karar verirse yıldız oyuncu, sezonun başında gündeme getirdiği gibi safety pozisyonuna geçebilir ya da emekli olabilir. Ancak kendisi, daha Aralık başında verdiği bir röportajda emekli olmayı düşünmediğini belirtmişti.