Buffalo Bills’in serbest bıraktığı yıldız running back LeSean McCoy, yeni takımını kısa sürede buldu. 31 yaşındaki oyuncu Philadelphia Eagles’taki eski koçu Andy Reid’in takımı Kansas City Chiefs ile anlaştı.

2018 sezonunda Kareem Hunt’ın cezası sonrası yoluna Damien Williams ile devam eden ve draft’ta Darwin Thompson’ı seçen Chiefs, off-season’da kadrosuna kattığı Carlos Hyde ile yollarını geçtiğimiz günlerde ayırmıştı. Herkesin sezona Damien Williams ve Thomspon ile girmesini beklediği Chiefs, McCoy’un boşa çıkması fırsatını tepmedi.

Tecrübeli oyuncunun takım ile olan kontratının bir yıllığına dört milyon dolar olduğu açıklanırken, bu miktarın üç milyonunun garanti olduğu belirtildi.

Kansas City Chiefs’in head koçu Andy Reid, uzun yıllar çalıştırdığı Philadelphia Eagles’ta 2009 NFL Draftı’nın ikinci turundan McCoy’u seçmişti ve McCoy, takip eden yıllarda Reid’in en güvendiği isimlerin başında gelmişti…

NFL’in en iyi hücumlarından birine sahip olan Kansas City Chiefs’te şimdi LeSean McCoy’un takıma doğrudan katkı vermesi bekleniyor. Veteran oyuncu her ne kadar geride bıraktığımız sezonda Buffalo Bills ile kariyerinin en kötü yılını geçirse de koşu hücumunda Patrick Mahomes ve arkadaşlarına önemli bir seçenek sağlayacak.

2018 NFL sezonunun MVP’si Patrick Mahomes’un sürüklediği Chiefs hücumunda McCoy, hem kariyeri hem yeteneği ile kısa sürede Damien Williams’ın önüne geçebilecek potansiyele sahip. İşlerin yolunda gitmediği bir durumda ise takım, her zaman hazırlık kampının gözde ismi Darwin Thompson’a dönebilir.

Öte yandan LeSean McCoy gibi NFL’in 2010’lu yıllarına damga vuran bir ismin Super Bowl adayı bir takım ile anlaşması biz NFL severler için oldukça sevindirici…