NFL’in All-Star karşılaşması olan Pro Bowl’da bu yıl kazanan, NFC’yi 38-33’lük skor ile geçen AFC karması oldu. Orlando’da düzenlenen karşılaşmadan hemen önce, Los Angeles’ta gerçekleşen bir helikopter kazasında kızı Gianna Bryant’ın da aralarında bulunduğu sekiz kişi ile birlikte NBA efsanesi Kobe Bryant’ın hayatını kaybetmesi karşılaşmaya damgasını vurdu. Tüm oyuncular maç boyunca çeşitli şekillerde Kobe Bryant’ı andı.

Kenara gelen oyuncular verdikleri röportajlarda Kobe Bryant’ın hayatlarına etkisinden bahsederken, saha içinde touchdown ve sack yapan oyuncular, kutlamalarında Kobe’ye saygılarını ilettiler.

NFL’in başta onside kick yerine, skor yapan takıma “4 ve 15” oynayıp topu tutma imkanı vermesi gibi kural değişikliklerini denediği karşılaşma, her yıl olduğu gibi sert tackle’ların ve savunmanın yapılmadığı bir gösteri maçı şeklinde geçti.

Onside kick yerine “4 ve 15”i oynayarak topu tutmaya çalışan ilk isim ise Minnesota Vikings’in quarterback’i Kirk Cousins oldu. Maçın sonunda NFC beş sayı gerideyken “4 ve 15” deneyen takımın bu hücumu, Kirk Cousins’in interception atmasıyla sonuçlanınca, maçı AFC kazandı.

Başta Philadelphia Eagles’ın defensive tackle’ı Fletcher Cox’un yaptığı touchdown olmak üzere iki savunma touchdown’ının olduğu karşılaşmada, 185 yard pas, iki TD pası ve bir interception ile oynayan Baltimore Ravens quarterback’i Lamar Jackson, hücum MVP’si seçildi. Normal sezonun da MVP’si olması beklenen genç oyuncuya, Jacksonville Jaguars’ın defensive end’i Calais Campbell, savunma MVP’si olarak eşlik etti.

NFC’de ise ezeli rakibi Green Bay Packers’ın wide receiver’ı Davante Adams’a iki touchdown pası atan Kirk Cousins öne çıkan isimdi. Pro Bowl’da oynamak istemeyen Aaron Rodgers’ın yerine kadroya dahil edilen Cousins, son bölümdeki interception’ı dışında başarılı bir oyun sergiledi.

Geçtiğimiz yılın Pro Bowl MVP’si Patrick Mahomes, takım arkadaşları Travis Kelce ve  Tyreek Hill ile birlikte Super Bowl’da oynayacağı için Pro Bowl’da yer almazken, 49ers’ın Pro Bowl’a seçilen yıldızları George Kittle ve Nick Bosa’da aynı nedenle Orlando’da bulunmadı. Şimdi ise NFL’de tüm gözler Super Bowl’a çevrildi…